PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,3 25 248
ocen
5,3 10 1 25248
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Wszyscy się bulwersują, że zamiast Adasia jest Ada, a mnie wnerwia, że akcja jest w Nowym Jorku (zdaje się, że stamtąd jest Ada). Rozumiem, że Polska za mało światowa i to nie wypADA ;) Ja w tym widzę polskie kompleksy - jakby nie można było wypromować np. Krakowa, Wrocławia czy Gdańska...

czarna_maggie

Mam nadzieje ze sie leczysz.

otherwise_living

Bo rezyserio ma nadzieje na nominacje do Oscara i 40 innych nagrod w Cannes.

otherwise_living

Mysle, ze odpowiedziec na to pytanie bedzie mozna sensownie jak poznamy fabule filmu ;)

ocenił(a) film na 6
otherwise_living

Dlatego że film będzie miał międzynarodową dystrybucję. Podbny zabieg zrobiono kiedyś z Niekończącą się opowieścią. Wiekszość filmu powstała w Niemczech ale sceny uliczne itd robili w USA ze względu na dystrybucje filmu poza RFN.

ocenił(a) film na 4
otherwise_living

Ludzie przestańcie być strażnikami i polskości i poprawności. Na litość Boga, bogów i niczego. Dajcie twórcą tworzyć i oceniajcie filmy, obraz, grę aktorów, scenariusz, efekty, detale etc. Precz z polityką i światopoglądami- Wasze nikogo nie obchodzą :p

HollySaliva

A to nie można wymyślić sobie swojej historii i robić po swojemu. Część dzieł opierających się na literaturze nie można o tak sobie zmieniać bez ryzyka że znajdą się osoby którym to przeszkadza. Mnie osobiście to przeszkadza jak również manipulacja Wiedzminem , Znachorem i innymi tego typu filmami i serialami.

ocenił(a) film na 4
marcusiii

Prawo twórcy że interpretuje daną historię po swojemu. Tobie z kolei ma prawo się to nie podobać. A ja mam prawo uważać te kwestie za niezbyt istotne bo dobre kino zawsze się obroni. A po zwiastunie wydaje się że może być ciekawie. Zobaczymy ocenimy

HollySaliva

Wszędzie są, ja już przed wejściem w sekcję komentarzy, wiem, że pod danym filmem znajdę obrońców bobu, humusu i włoszczyzny oraz dźwięk ich pękających rzyci.

eli_z

tak, to normalka tu

eli_z

A to jest jakiś obowiązek być wyznawcą globopedohomo?

ocenił(a) film na 8
PPS

juz samym tym krótkim komentarzem odpowiedziales jaki jesteś płaski jak twoja ziemia

partyzant86

Nie bardziej płaski niż twoja pisownia aktywisto.

HollySaliva

Twoje niby mają obchodzić wszystkich? Typowa lewaczyna...

HollySaliva

Brawo.

HollySaliva

precz z polityką i światopoglądami? ale przecież kinematografia ochoczo sięga po politykę i kreowanie światopoglądów różnymi zabiegami, z woke włącznie. No więc jak to jest - twórcy mogą, ale już widzowie nie powinni sie odzywać i tego komentować? nie bądźmy jak trzoda chlewna, bądźmy jak ludzie -myślący, dyskutujący, dostrzegający narzędzia którymi się nas próbuje rzeźbić. Jeśli przeszkadza Ci kreowanie światopoglądów przez używanie róznych form inżynierii społecznych w dzisiejszej kinematografii to miej pretensje do twórców a nie do widzów, którzy nie chcą być jedynie ślepymi konsumentami.

ocenił(a) film na 4
sheppre

Pierwsza rada: nie oglądaj. Pierwsza sugestia: czy wszystko musi być jakąś inżynierią, spiskiem masonów, zorientowanym społecznie zabiegiem? Nie może być kinem i zabawą?
Pierwsza nieścisłość: dyskutujmy o wszystkim ale najpierw zobaczmy film. Poczytaj komentarze nikt nie komentuje filmu, nikt nie używa swoich spostrzeżeń w jego kontekście. Film był słaby, nie obrobił się wyborem miejsca,.zmianą bohatera na bohaterkę, chaotycznym scenariuszem. Wy rozmawiacie tylko o ideologiach. Prawica, lewica... A mnie strzela... pozdrowienia dla kochających kino nie czcze gadanie o niczym ;)

otherwise_living

Nawet nie wiedziałem, że film dzieje się w Nowym Jorku; faktycznie słabe. Mógłby chociaż w Chicago. Mnie również nie przeszkadza, że bohaterką będzie dziewczynka. No właśnie. Nie dziewczynKa, tylko dziewczyna. I to już mnie denerwuje. Nie można zrobić filmu z niewinną dziesięciolatką w wieku Adasia Niezgódki. Musi być nastolatka (całe szczęście nie już taka rozseksualizowana 16-18). To samo jest w reklamach: jak już jest dzieckiem z reklamy jest córka, to obowiązkowo nastolatka (syn przeważnie ma tak z 7-12 lat). Drażni mnie to bardzo.

antykonformista

Akcją filmu toczy się w Akademii Pana Kleksa. Nie w Nowym Jorku.

ocenił(a) film na 3
joanna_lapinska_fw

Otóż spora część akcji toczy się właśnie w Nowym Jorku . Po cholerę piszesz, że nie, jak ewidentnie filmu nie widziałaś?

otherwise_living

Proponuję Bełchatów, bardzo polskie miasto.

ocenił(a) film na 5
otherwise_living

Kraków i Wrocław to najpiekszniejsze miasta w Polsce, więc miałoby to sens.

ocenił(a) film na 1
otherwise_living

Im się marzy, że podbiją tym świat. Hahaha! Nju Jork! Wysoko mierzą, ale czeka ich bolesne lądowanie w okolicach Pacanowa.

otherwise_living

Te 3 miasta to akurat już z nazwy są tylko polskie hahaha Tel Krakiv, Breslau i Danzig

ocenił(a) film na 1
xPERUNx

Idź się lecz, prawiczku pisiorski.

ocenił(a) film na 4
Matrioszek

Dobre! Brawo

Matrioszek

idz sprzatnac swoje gowno z wanny

Matrioszek

Przecież PiS też jest żymskim podnóżkiem, ba, nawet Konfemenora się obsrała i posłusznie klęknęła po akcji Brauna.

xPERUNx

Nie wspominając już o Knesejmie.

PPS

właśnie

otherwise_living

Ja bym jeszcze dodała, że całkowicie zmienili historię i film nie ma już nic wspólnego z książką. Według mnie powinni dać całkowicie inny tytuł, bo żerują na ludziach, którzy pójdą do kina, myśląc, że idą na Akademię Pana Kleksa, a dostaną wymyśloną przez nich historyjkę o biednym ptaszku. Ale niestety to się zaczyna robić norma. Ostatnio moja koleżanka była na "Psie, który.." mając nadzieję, że córka utrwali sobie lekturę i spotkał ją zawód. Stwierdziła, że film nie miał nic wspólnego z książką :(

annodomino

Tyle, że oryginał książkowy jest na tyle serią abstrakcyjnych przygód, że nie da się po prostu tego przenieść do filmu. Więc zmiany są konieczne, bo inaczej film miałby sens jedynie dla tych co czytali książkę. Zresztą poprzednia adaptacja miała ten problem, że pewne rzeczy brały się po prostu znikąd.

otherwise_living

wiesz co to znaczy robić film na podstawie książki ? nie mozesz sobie zmieniać bohaterów zwłaszcza ich płci to calkowicie zmienia sens tego filmu. to samo miejsce itd dlatego ja nie ogladam nic co jest na podstawie książek nowe bo to jest absurd goni absurd.

otherwise_living

Ja też mam tego dość. ,,Smerfy 1'' ofc w Nowym Yorku. Teraz ,,APK'' też Nowy York. Dobrze chociaż że nowi ,,Sami Swoi'' są w Polsce - chociaż jak wiemy oryginalne ,,Kochaj albo rzuć'' w dużej części dzieje się w Nowym Yorku (sic! - już wtedy ktoś wpadł na pomysł przeniesienia akcji z polskich Krużewników do amerykańskiego Nowego Yorku!).

konrad_osowiecki

Ale akurat Sami Swoi pokazuje na wpół krytycznie z czym wiąże się "ten postęp". Tyle tylko ze życie pokazuje, że poszło to jeszcze dalej....i to za daleko.

konrad_osowiecki

Mały error - "Kochaj albo rzuć" nie dzieje się w NY tylko w Chicago

otherwise_living

Polskie kompleksy to raczej biją z pomysłu na ten wątek. Gdybys ich nie mial to bys mial wywalone na to w jakim miescie sie toczy akcja. A tak to potrzebujesz byc dowartosciowany na kazdym kroku.

otherwise_living

Jan Brzechwa się w grobie przewraca widząc ten paszkwil

otherwise_living

Bo fil pewnie trafi na netflixa po premierze w kinie.

otherwise_living

Mam nadzieję, że obok podmiany chłopca na dziewczynkę i murzynów będzie też wątek LGBT. Bo bez tego nie idę do kina.

otherwise_living

Bo tak. I c÷/÷/! =)

pan_kracy_filmweb

Czytam te komentarze i połowa oburzonych, a to nie ta płeć, a to nie to miasto, a dlaczego dzieci spoza Polski itp. Pojedyncze komentarze odnoszące się do sedna tj. do filmu. Dziś byłam z dziećmi - dzieci zadowolone, ja może nieco krytyczniej podchodzę. Wg. Mnie dziecięce rolę mogłyby być lepiej napisane. Ale ogólnie na plus z tym zastrzeżeniem,że dla widzów wg. mnie mimimum 8 +. Raz, że troche trzeba czytać, a dwa, że 7_latki się bały. Danuta Stenka świetna.

ocenił(a) film na 7
elishkade

Nowy Jork całkiem niepotrzebny.

Efekty specjalne świetne.

Plenery świetne.

Scenografia dobra.

Danuta Stenka jako królowa Wilkołaków rewelacyjna (Powinna dostać szansę w horrorze)

Ada zamiast Adasia może być.

Piotr Fronczewski (Puszczanie oka do widza) jako doktor Pi Chi Wo ok

Tomasz Kot jak Ambroży Kleks może być.

Szpak Mateusz nie bardzo

Moim zdaniem niektórych wilkołaków zagrali Romowie.

Generalnie polecam.

otherwise_living

Przecież w filmie jest bardzo wyraźnie pokazane (na samym początku, jak jest ta sekwencja gdzie Mateusz lata po świecie i zaprasza dzieci) że Ada mieszka w Katowicach

ocenił(a) film na 1
MagicznyKristof

Nie, Ada mieszka w Nowym Jorku. Na początku był napis Nowy Jork - polska dzielnica i przejeżdżała tam Ada.

ocenił(a) film na 1
otherwise_living

Zamiast Katowic, to zrobili polską dzielnicę w Nowym Yorku z paczkomatem InPost ;)

ocenił(a) film na 5
otherwise_living

To jakiś kompleks. Ten film był akurat taki "nasz" i w tym jego siła. Czy są wątki dzieci, które nie identyfikują się ze swoją płcią? Są parytety zachowane? Bo skoro kręcony w NY, to powinni pilnować parytetów.

ocenił(a) film na 4
otherwise_living

Tu bardziej chodzi o to, że akademia przyjmowała dzieci z calego świata.

otherwise_living

Filmu oczywiście jeszcze nie widziałem. I chyba nie będę pędził do kina bo nie jestem targetem tego obrazu. Ale kampania promocyjna poprzedzająca premierę już teraz robi wrażenie czysto amerykańskiej. Dla przykładu, oto trzymam przed oczyma broszurkę promocyjną dużej sieci zagranicznych dyskontów detalicznych. Na jednej ze stron reklamują: (1) Tubkę mocy Pan Kleks, (2) Płatki śniadaniowe Pan Kleks, (3) Ciastka/Babeczki Pan Kleks, (4) Batony zbożowe Pan Kleks, (5) Mus owocowy Akademia Pana Kleksa, (6) Budyń Pan Kleks, (7) Kisiel Pan Kleks. Z opakowań uśmiecha się do nas głównie Tomasz Kot ale także inni aktorzy filmu. Za produkty odpowiedzialne są firmy: Bakalland, Dawtona, Delecta, Supersonic. Innymi słowy: na mocy podpisanych kontraktów wybrane firmy mają prawo sprzedawać wyroby "z licencją" zaś producenci filmu uzyskują wsparcie finansowe. Ci z Was, którzy film zobaczą, być może (bo całkiem pewien nie jestem) raz jeszcze przypomną znaczenie terminu "lokowanie produktu / product placement".

ZespolyFilmoweSA

Ogólnie niezłą reklamę ma ten film. Gdy wychodziłam z Dream Scenario zszokował mnie tłum oczekujący na następny film. Okazała się nim Akademia Pana Kleksa. Po tych komentarzach nie zamierzam na niego iść. Jestem team pierwszej Akademii z mojego dzieciństwa :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones