PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,3 25 061
ocen
5,3 10 1 25061
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Ada Niezgódka??

ocenił(a) film na 1

wtf ? po co ? dlaczego ?

therion16_2

Można się spodziewać, że za 5-10 powstanie nowa wersja Matrixa, gdzie Neo zastąpi czarnoskóra lesbijka Nea.

therion16_2

Zaskoczę Was. Ten film jest produkowany, reżyserowany, charakteryzowany itd. przez ludzi. Widocznie uznali, że chcą coś zmienić w tej opowieści i pokazać ją po swojemu. A co, nie mogą? Wszyscy tu piszący, możecie iść na filmówkę i zacząć tworzyć takie kino, jakie Wam się podoba i je sprzedawać. Wiem, że jest coś takiego jak lewicowa poprawność, gdy w historycznych produkcjach grają aktorzy o pomylonych rasach. To debilizm, ale ten polski film nie jest tego przykładem.

mateo_sz

Skoro uznali, że chcą coś zmienić i pokazać po swojemu, to nie jest to w takim razie Akademia Pana Kleksa, więc niech nie używają tego tytułu, tylko go zmienią i wymyślą po swojemu.

lion7777

dokładnie ;)

lion7777

no nie jest to książka Brzechwy, tylko jej filmowa interpretacja

therion16_2

No po to by glupi się zastanawiał.
Uważam, że ten film musi trafić jakością obrazu, efektami do dzisiejszej młodzieży, gdyż sama książka nie jednej ważnej sprawy nas nauczyła.

therion16_2

twój komentarz idealnie tłumaczy, po co robi się takie zabiegi

ocenił(a) film na 6
therion16_2

Po materiałach można odnieść wrażenie że to będzie w jakiejś formie kontynuacja filmów z Fronczewskim Ada może być np. córką Adasia.

reese

Raczej wnuczką :) i to nie ma być na nowo sfilmowana Akademia Pana Kleksa, tylko raczej jej kontynuacja - sporo lat później. Ale może się mylę? ;)
Komentarz Ady z końca najnowszego zwiastunu (dostępny tylko w Onecie - jak na razie):
"Teraz to ja piszę swoją bajkę"

nomadfh

Jak mogłaby być jego wnuczką kiedy Adaś w 83 miał 10 lat? Ada ma kilkanaście. Musiłby zostać dziadkiem w wieku 30 kilku lat. To jego córka zresztą. Potwierdzone. 

therion16_2

Już nawet w ,,Smerfach'' tak zrobili. Dali jakąś dodatkową wioskę, gdzie žyją same smerfetki a na czele stoi ofc dziewczyna - Wierzbinka..Nie było tego u Peyo (komiks) czy w serialowych ,,Smerfach'' (2D). Tam była na początku tylko Smerfetka a potem dodali drugą - Sasetkę. No i to tylko te 2. Pozostałe Smerfy to chłopcy.

therion16_2

to nie będzie działać bo będzie się ona zachowywać jak chłopiec.

therion16_2

Byłem na pokazie przedpremierowym dzisiaj i już tłumaczę dlaczego Ada nie Adaś. To nie jest nowa wersja tylko kontynuacja. Ada jest córką Adasia. Więcej dowiecie się jak obejrzycie.

therion16_2

By nie było tak gejowsko i pedofilsko jak w oryginale :-)

therion16_2

To jest córka Adasia Niezgódki. :)

ocenił(a) film na 2
Ivelise

Skąd ten wymysł, że to jest córka Adacha Niezgódki? Przecież to jest córka Aleksa i masz to wyraźnie w fabule określone, jak i w spisie ról tu na stronie.

ekwi

Tak pisało kilka osób na forum i nawet w jakichś recenzjach które czytałam. Dziwne. Spójrz w komentarze na poprzedniej stronie. 

ocenił(a) film na 2
Ivelise

To te kilka osób na forum i piszących recenzję musiało z niezwykłą uwagą i skupieniem oglądać film, że aż pominęli wątek tam poruszony, a teraz dorabiają własną teorię, która jest wykluczona przez samą fabułą filmu. Cóż począć...Nie dać się ogłupić głupim wymysłom i tłumaczeniom bezsensownych pomysłów producentów tego filmidła. Rodzinkę.pl lepiej już obejrzeć niż iść na to do kina...

therion16_2

A moja córka jest przeszczęśliwa, że główną bohaterką jest dziewczyna, z którą może się utożsamiać. A tak, to wszędzie sami chłopcy. Bardzo dobrze, że wyszli tutaj z ukłonem w kierunku dziewcząt.

ocenił(a) film na 5
therion16_2

a jakie to ma znaczenie?

ocenił(a) film na 1
therion16_2

Do wszystkich tych którzy zarzucają tej wersji filmu podmianę płci bohatera: oceniliście to zbyt pochopnie, jeszcze się seria dobrze nie zaczęła a już ferujecie wyroki. Przecież oczywiste jest, że film jest tylko pilotem startowym serii filmów osadzonych w universum Kleksum. Być może w prequelu 2.0 o roboczym tytule "Niezgódka i walkirie", który wyjdzie za 3 lata i planowany jest jako 8 część serii podstawowej (nie licząc spinoffów) okaże się że jednak to był Adaś tylko potem zmienił płeć. I o co tyle krzyku? Wystarczy poczekać. A tak na serio - kino ostatnich lat to farsa, a dobre w tym jest to że na tle kina i sztuki poprzednich lat i wieków pokazuje w jak szybkim tempie kultura zachodu ulega degeneracji. Może wzbudzi to w końcu falę refleksji i odrodzenia.

ocenił(a) film na 5
therion16_2

pewnie dlatego, że minęło sporo czasu i Adaś już nie żyje, a Ada jest jego wnuczką/prawnuczką czy coś w tym stylu ;)

ocenił(a) film na 7
therion16_2

dlatego ze dziewczynki czytające ta ksiazke tez sie chcą móc z nią utożasamiać, bo jak w prawdziwym siwecie dziewczyny tez moga sie uczyc studiowac i nosci spodnie, szok nie?

ocenił(a) film na 5
therion16_2

Ada Niezgódka to tylko wierzchołek góry. Nie lubię propagandy dzisiejszych czasów, ale jestem w stanie to przeboleć. W końcu idę obejrzeć film, który ma ukazywać odrębną historię. 
Jednak najbardziej uderzyła mnie główna rola. Uwielbiam Kota, uważam go za aktora klasy światowej, ale w tym filmie zagrał po prostu poniżej krytyki. Solidna jedynka, studenci z Łodzi zagrali by to lepiej, a wymuszony śmiech Kleksa był nie do zniesienia. Panie Tomku, co to się stanęło!? 

therion16_2

Nie przesadzajcie. Sam uważam, że w wielu sytuacjach feminizacja albo wplatanie na siłę bohatera innej rasy, bądź wyznania to przesada, ale w kontekście filmu dla dzieci wcale nie uważam, aby był to jakiś wielki problem. Ot tak, taka sobie zmiana konwencji (ba, jestem święcie przekonany, że 15 lat temu gdyby takowa się wydarzyła, to nikt by na to nawet za bardzo nie zwrócił uwagi). Ostatnio wszyscy się tak niesamowicie zafiksowali na punkcie doszukiwania się lewackości w otaczającym nas świecie, (który fakt często na siłę w tą stronę podąża), że naprawdę gubią rozum i bezsensownie antagonizują stronę przeciwną. Pozdrawiam serdecznie

therion16_2

Bo taki trynd...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones