PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,5 19 434
oceny
5,5 10 1 19434
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Ada Niezgódka??

ocenił(a) film na 1

wtf ? po co ? dlaczego ?

therion16_2

Bo to teraz modne i postępowe ;)

Infernoos

modę i postęp kreujemy my, odbiorcy - tak długo jak będziemy zgadzać się na przekłamanie historii w imię wycierającego mordą "postępu" tak długo będziemy takie paszkwile dostawać

dimian

Sratat tata że "my" kreujemy modę i postęp. Nie mamy wyboru i jesteśmy przymuszani do lewackich fanaberii. Czy ja chce by w każdej reklamie był jeden hindus, murzyn, azjata i białas albo żeby najlepszy film oskarowy opowiadał o tym jak żydzi są prześladowani "tylko" za to że są żydami albo jak zły był Hitler a o Stalinie ciiiii... Przecież to jest na chama ludziom wpychane i odbierany jest ludziom wybór.

rafal_szczepanski

Ależ masz przecież wybór. Możesz obejrzeć, albo nie...

dimian

Sratat tata że "my" kreujemy modę i postęp. Nie mamy wyboru i jesteśmy przymuszani do lewackich fanaberii. Czy ja chce by w każdej reklamie był jeden hindus, murzyn, azjata i białas albo żeby najlepszy film oskarowy opowiadał o tym jak żydzi są prześladowani "tylko" za to że są żydami albo jak zły był Hitler a o Stalinie ciiiii... Przecież to jest na chama ludziom wpychane i odbierany jest ludziom wybór.

ocenił(a) film na 10
rafal_szczepanski

Czytam Cię i szczerze współczuję. Takie opinie muszą wynikać z dużych kompleksów

gab_r_970

dlaczego kompleksów? przecież rafał ma rację, wystarczy że staniesz z boku, przyjrzysz się temu co się dzieje w mediach i przyznasz mu rację. Jesli piszesz to przez pryzmat "nie nie nie, nie macie racji" to oczywiscie że głosy w Twojej głowie zwyciężą

dimian

Naprawdę ty kreujesz? ;) Nie, jesteś bezczelnie indoktrynowany i jak widać to działa.

dimian

No nie wiem, po Kleopatrze, Wiedźminie i Pierścieniach Władzy widzowie nie kryli oburzeni i mocno krytykowali NetBzdet i Majonezon, a mimo to wciąż powstają kolejne potworki. A co do samej Akademii Pana Kleksa... nie mam złudzeń, polskie kino idzie w klonowanie zachodnich schematów. Bez przerwy powstają klony klonów.

dimian

Lewactwo rządzi mediami na świecie. Nie mamy nic do powiedzenia.

ocenił(a) film na 2
therion16_2

Tylko patrzeć jak będzie to czarnoskóra homoseksualny tranzystor

therion16_2

ciesz się, że to Ada a nie Adx albo inny twór współczesnej chorej poprawności

therion16_2

Największy problem Polaka - baba w filmie.

Virsitaris

Podobno nowy Obcy ma być Obcą-Xenomorfką. I ma mieć wielki długi łeb zwieńczony tęczowym fallusem.

Lukas_Art

Nie Obcą -Xenomorfką a Obcyszczem-Xenomorfiszczem...

adamus47

"Obcyszcz: Dziewiąty pasażer NaOstro"

ocenił(a) film na 7
Lukas_Art

Ale Obcy przecież zawsze była "oną" - czy coś źle zapamiętałem?

davyjohn

Nie wiem. Wiem za to na pewno, że był czarny :O W nowej wersji będzie pewnie biały, albo kolorowy. Albo na zmianę, bo przecież kolor skóry czy pancerza to też pewnie kwestia aktualnego samopoczucia.

Lukas_Art

Nieczarny już był w Obcy 4:Przebudzenie

Virsitaris

No sorry ale oslabianie mezczyzn w narodach by latwiej je bylo podbijac to fakt. Skoro podlegaja kobietom we wlasnym kraju i nie sa motywowani odpowiednio by dzwigac ciezar odpowiedzialnosci za ojczyzne to nie widze przyszlosci dla dorastajacego pokolenia

therion16_2

A co w tym złego? Przecież koncept tego, że w Akademii mogli być tylko chłopcy nie był aż tak znaczący, a i fajnie zobaczyć będzie w niej dziewczynki. Chyba że to największy problem polskiej kinematografii (kobiety w filmach!) i niszczy to Twoje marzenie o akademii pełnej małych chłopców, którzy kąpią się razem pod prysznicem, wesoło przy tym śpiewając, ku uciesze starszego ekscentrycznego pana.

watykan5g

Nie, niszczy Jana Brzechwę i jego przedstawienie świata bajek. Czytałaś/eś, czy tylko tak sobie chrzanisz głupoty ?

Gitkolo

Nie niszczy, bo książki Brzechwy nadal istnieją mimo iż filmy z Fronczewskim ich historie zmieniły.

mistrz_sheldon

Chyba trochę nie zrozumiałeś...nie pisałem o książkach. Szkoda wypisywać się na temat obecnych założeń dotyczących tworzenia postaci oraz filmów. Kilka postów poniżej, kolega wyjaśnia.

ocenił(a) film na 8
Gitkolo

W jaki sposób niszczy Brzechwę? Myślisz, że Brzechwa miałby coś przeciwko zmianie Adasia na Adę?

Shadow_5

Zapytaj się go, a nie przecież on już dawno nie żyje.

ocenił(a) film na 8
divx_avi

No to skąd wiadomo, że niszczy Brzechwę i jego świat? Może by się mu to podobało :D

Shadow_5

Widocznie bardziej mu się jednak podobało to co napisał, skoro to napisał ;)

ocenił(a) film na 8
DzieXik

Nie koniecznie. Dużo autorów bardzo lubi, jak fani tworzą fanficki do ich dzieł. Nawet wspierają takich twórców i zachęcają do tworzenia alternatywnych wersji ich dzieł, kontynuacji itd. Skąd wiadomo, że Brzechwa by tak nie zrobił? Nie wiadomo. Więc nie można zakładać, że by mu się nie podobało :)

Shadow_5

Może ustalmy, że trzymamy się tego co wiadomo i co zrobił. Bo inaczej można cały świat podważyć - większość ludzi nie żyje i ich nie zapytamy ;)

ocenił(a) film na 8
DzieXik

Też tak uważam. Dlatego pozostańmy przy tym, że Brzechwa napisał Akademię Pana Kleksa i jej dwie kontynuacje :)

watykan5g

Chyba jest różnica pomiędzy szkołą dla dziewcząt, chłopców a koedukacyjną. Już nie żartuj. Czyli równie nieznaczącym faktem jest na przykład to, że Mateusz jest zaklętym krukiem? Mógłby być nietoperzem - wszystko się będzie zgadzać. Mamy całkowitą zmianę koncepcji, każdy to widzi i nie sposób temu zaprzeczyć.

David280997

Mateusz był szpakiem

ladyredcat79

Oczywiście. Sorry. Ale jednak nie nietoperzem ;)

watykan5g

w czasach Brzechwy były szkoły jednopłciowe. to po prostu nie pasuje do dzisiejszych realiów, bo takich przemocowych szkół już nie ma poza katolickimi seminariami, a film to uwspółcześniona wersja książki. wciąż głównym bohaterem mógł być chłopiec, ale po co? od XX wieku głównymi bohaterami w 90% przypadków są chłopcy lub mężczyźni. więc dobrze jeśli pojawiają się na tym miejscu kobiety. Ja nawet nie posiadając córki rozumiem, jakie to ważne, by kobiety w końcu przestały być traktowane jako płeć gorszej kategorii

Ush

Nie, przemocowych szkół nie ma… Co za brednie. Tęsknię za tamtym czasem, kiedy wbrew pozorom żaden mój kolega i koleżanka nie traktował innego jak śmiecia . Wychowani na starym Kleksie , tak anachronicznym przecież . Chodzi o wartości , nie o płeć .

ocenił(a) film na 10
Iwona_ola

W jakim świecie żyjesz?

Ush

W 2006 roku został wyemitowany animowany serial Oban Star Racers o charakternej nastolatce, której matka również była pokazana jako utalentowana kobieta - sportowczyni, z kolei ojciec jako osoba słaba, w tym przypadku psychicznie. Wtedy było to nie do pomyślenia w drugą stronę (potencjalny sponsor/wydawca, jako bohatera chciał chłopca), jednak była to oryginalna historia a nie przerabianie czegoś, co istniało wcześniej na własną modłę.
Jeśli komuś nie podobają się już istniejące historie, czy to fikcyjne, czy prawdziwe, bo nie ma tam odpowiedniej płci albo rasy, to niech wymyślą albo zekranizują odpowiednie a nie żałośnie zmieniają cudze wytwory albo wydarzenia z przeszłości. Osobiście wolę takiego Obana, Uciekaj a nawet, do bólu poprawny politycznie, Upadek Grace, bo one, przynajmniej są napisane od zera a nie żerują na cudzych pomysłach.

therion16_2

tak każe obyczaj

therion16_2

Jestem zawiedziony przecież miała być Pani Kleksia o czarnej karnacji wszystko zmarnowali, tak na poważnie to Pan Kot nie dorasta dykcją i głosem do pięt Panu Fronczewskiemu który idealnie nadaje się do tej roli może i teraz bardziej jak jest starszy, wystarczy że wypowie parę słów i jest już magia. Zamiana Adasia na Adę to już komedyja dzisiejszych czasów . Daniel Radcliffe wylosował los na loterii że teraz nie kręcono H.Pottera i że żyje autorka książki bo popaprany świat dzisiejszego filmu zrobiłby z głównego bohatera Harrę Potter. Gdyby twórcom zależało jedynie na poszerzeniu widowni to by zrobili szkołę koedukacyjną 25 procent białych 25procent czarnych 25 azjatów i 25 trasplciowych hehe.Moze nakręca Bonda gdzie czarna agentka 007 będzie innej orientacji, wszyscy na to czekamy. Kopernik też była kobietą, nie dajmy się zwariować

nanli_81

Na szczęście Bonda uratowano :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
therion16_2

Cena naszych popier....nych czasów. To samo co z czarnym Rolandem w Mrocznej Wieży.

ocenił(a) film na 6
Sanderus

Cena naszych czasów to ciągłe marudzenie. W 1988 nikt nie płakał że w Pan Kleks w kosmosie była Agnieszka.

reese

To twoje zdanie. Nie ogkądałem Kleksa w kosmosie.

ocenił(a) film na 6
Sanderus

To nie jest moje zdanie tylko fakty wynikające z opinii o tamtym filmie.

reese

To Ty tak twierdzisz.

therion16_2

A dlaczego nie?

therion16_2

Ada od biedy byłaby do przełknięcia gdy do roli wybrano jakąś 10-letnią dziewczynkę a nie 13-latkę i to mocno wyrośniętą jak na wiek. Zupełnie nie trafiony casting do tej roli.

ocenił(a) film na 6
skoczek_narciarski

Zgadza się, aktorka powinna być nieco młodsza, bow następnych częściach będzie już prawie dorosła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones