PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,5 18 702
oceny
5,5 10 1 18702
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Patopoprawność także w Kleksie. Był Adam Niezgódka bo tak było w książkach ale dorwała się lewica i będzie feminizacja. Można od razu było dać mulatkę i wtrącić wątek homoseksualny Kleksa. A co! Jak szaleć to szaleć. Znając megalomanię Kwaulskiego to będzie tam wszystko. Poza sensem i zgodnością z książkami

hoze

Zgadzam się. Odechciewa się oglądać. Jest tylko jeden Pan Kleks i jest to film z Fronczewskim.

Igi1997

Z Adasiem już masz wersję. Uspokuj sie
Napij sie kompotu

maciekb80

Lepsze są wersie z Fronczewskim niż z Kotem. Ten film to bagno.

wiktor_239

Aktualne dzieciaki nie będą oglądały Pana Kleksa z Fronczewskim bo to nie ta epoka. Dlatego się odtwarza niektóre klasyki żeby zmusić do oglądania współczesną młodzież

maciekb80

Are u sure? Jestem dzieckiem i bym chciał taką wersję

Tymoteusz_Wiater

No to masz taką

maciekb80

Chujow_ą XD

maciekb80

Szczerze mówiąc mam młodszą siostrę która była zawiedzona tym filmem jednak pracuję z dziećmi i jak poszłam z nimi na ten film to dzieci zaczęły się mnie pytać gdzie jest prawdziwy Pan Kleks? Więc myślę że dzieci w tych czasach nieinteresują się aktorami którzy grają jakąś postać tylko sama postać która rozwija wyobraźnię dzieci i daje dobry przykład który dawał nam oryginalny Pan Kleks

ocenił(a) film na 2
maciekb80

Dzieciaki w twoim toku myślenia koniecznie muszą oglądać wypaczone wizje nowych komunistów ludzi którzy myślą że istnieje 200 płci i zrobią absolutnie wszystko by zaprzeczać logice

maciekb80

Bzdury odpowiadasz. Chętnie oglądają i są zachwycone.

TorcidaTiger

A tam gadanie

maciekb80

"Aktualne dzieciaki nie będą oglądały Pana Kleksa z Fronczewskim bo to nie ta epoka"
A niby dlaczego nie? Tylko dlatego, że polskojęzyczni "twórcy" polskojęzycznej kinematografii tak sobie wymyślili? Kiedyś, od lat 90-tych uważali, że w każdym polskojęzycznym filmidle musi być scena kopulacji, tak jak w USA. Teraz, skoro ODGÓRNIE przyszły granty na "dżender", to robią takie potworki, bo nawet Disney, przejęty przez żydokomunę z Hollywood to robi. Widać wyraźnie, że dosłownie KAŻDY film wychodzący teraz z rąk polskojęzycznych wyrobników będzie tak samo wart, co propagandówki z lat 50-tych.

JackHolborn

Disney powinien wszystkie postacie zamianic na poprawne politycznie czyli Kaczor Donald gen, myszka Mikie les a reszta trans. :-)

JackHolborn

A oglądałeś przedwojennego znachora albo Zapach kobiety z 1974 roku?

maciekb80

Tych nie, ale wiele innych z lat 80' zwłaszcza + pojedyncze tytuły z lat jeszcze wcześniejszych już tak. A jestem 88'

maciekb80

Obu tych filmów nie oglądałem, oglądałem "Zapach" z 1992 i "Znachora" z 1981. Widzę, że można "Zapach" z 1974 obejrzeć online, z polskimi napisami, ale w mizernej jakości, jednak kiedyś obejrzę. Najwyraźniej przez polskich twórców nowego "Kleksa" przemówił monstrualny kompleks wobec Zachodu; widząc obecny trend stosowania w amerykańskiej kinematografii, głównie tej dla milusińskich, "dżenderowych" sztuczek i oni nie chcieli być przez polskich widzów postrzegani jako nienadążający za światowym "postempem", toteż Adaś stał się Adą.

ocenił(a) film na 7
JackHolborn

w filmie zabrakło jednak czarnoskórego, żydowskiego geja/lesbijki czy bezaimkowego dziwadła, czuję niedosyt ;-)

C_N_3

Spokojnie, "nasz" nowy rząd naprawi ten błąd przy okazji zrobienia jakiegoś kolejnego rimejku:-)

ocenił(a) film na 7
JackHolborn

akurat to nie o rząd chodzi, a kinematografię. Wystarczy poczytać, jakie wymagania ma spełnić film ubiegający się o ubieganie o Oscara ;-) albo popatrzeć na przykłady z nefliksa, jakie zniekształcenia nam proponują, aby tylko upchnąć uciemiężonych czarnoskórych, lgbt itepe itede i co tam ma do tego nasz rząd... ;-)

C_N_3

Parę lat temu kolega puścił z płyty swojej kilkuletniej córce film "Ted", bo miał być o sympatycznym gadającym misiu - po czym wyszedł na dwór. Na szczęście musiał po coś niedługo wrócić i jakież było jego zdziwienie, gdy zobaczył, co to za film! Oczywiście zaraz go wyłączył.

JackHolborn

Nie będą, mam trójkę i każde oglądało z zażenowaniem. Kolega ma rację TO NIE TA EPOKA. Tamten Kleks jest nasz i podoba(ł) się nam. Wtedy. Teraz jak oglądałem, to także czułem ten ząb czasu, choć bardziej oglądałem sercem i wspomnieniami. Nowa wersja jest inna. To nie miała być z założenia wierna adaptacja, ani "nowa wersja tamtego Kleksa". To miał być zupełnie nowy film, nawiązujący do tamtej wersji i do książki, ale jedynie nawiązujący. Moim zdaniem taki jest. Troszkę męczył mnie dynamiczny montaż, ale się przyzwyczaiłem. 10-letnia córka jest zachwycona. Ja jestem zadowolony. Pozdrawiam hejterów, a tych, którzy na prawdę chcą wiedzieć dlaczego Ada już nie jest Adasiem odsyłam do wywiadu z reżyserem na kanale Zero u Tomasza Raczka.

marcin_malesa

Skoro to miało być coś z gruntu innego, to rozumiem. Tylko mogli zmienić tytuł na pasujący do czasów.

maciekb80

Aktualnie mój 10letni syn ogląda już drugi raz starego Kleksa i jest zachwycony.

ocenił(a) film na 7
Krzysztof_Krasicki

mój też 10 letni i 7 letni również zachwycili się tym starym filmem, a mają swieże porówanie z nowym

maciekb80

nie zgadzam się, że współczesna młodzież nie obejrzałaby starej wersji. Jak najbardziej klasyki się odświeża i powinno się to robić, ale z gustem i nie zamazując praktycznie kompletnie poprzednią część tej cudownej historii.

ocenił(a) film na 1
maciekb80

Chyba nie ma innej wersji? Albo trzymam się wizji i twórczość autora albo robimy wlasny film i nie nazywamy go Akademią Pana Kleksa. Film słaby, kleks to jakaś niedorajda, jedno z dzieci wygląda jak dziewczynka a później okazuje się chłopcem ogółem jest wszystko nie tak.

Kamil_Marczynski_filmweb

Bije rekordy jeśli chodzi p bilety, więc wszystko jest tak

ocenił(a) film na 7
maciekb80

haha, no tak kasa musi się zgadzać ;-)

maciekb80

4 miliny naciągniętych widzów. Miał być film Pan Kleks a wyszedł gniot . Jedynie co kusi widzów to tytuł, jak by był inny kina były by puste.

ocenił(a) film na 1
Igi1997

Amen

hoze

Uważaj, bo stara adaptacja miała cokolwiek wspólnego z książką lub jakikolwiek sens, szczególnie będąc jednym z najgorzej zmontowanych filmów jakie widziałem.

Kawulski jaki jest taki jest, ale żeby nakręcić film gorszy od tych abominacji Gradowskiego to będzie się musiał bardzo postarać.

Denerwujące jest stawianie starej adaptacji na jakimkolwiek piedestale biorąc pod uwagę jak okropne to są filmy. I ja rozumiem sentyment i świetnego Fronczewskiego, ale to nie są ani dobre ani sensowne filmy.

Animefun666

Stara adaptacja to przedewszystkim ogromny sentyment a wręcz kultowość. Technicznie faktycznie słaba ale pamiętajmy jakie to były czasy i jakie możliwości (niewielkie). W latach 80, to nawet w USA by nie zrobili filmu opartego na takiej książce że znośnymi do dziś efektami. 


A trzeba przyznać, że autor książki (Jan Brzechwa) miał naprawdę fantastyczne niektóre pomysły które umieścił w książce...


Nowy film to będzie wydmuszka, słaba i nijaka bo sentymentu nie kupisz. I co z tego, że opakowanie ładne... 

skoczek_narciarski

„W latach 80, to nawet w USA by nie zrobili filmu opartego na takiej książce że znośnymi do dziś efektami”
Gwiezdne Wojny, Startrek, Odyseja Kosmiczna: Widzisz mnie?

childfire

A czytałeś Akademię Pana Kleksa? Powodzenia w ekranizowaniu...

skoczek_narciarski

Ty się pytasz mnie a ja zapytam się ciebie widziałeś Odyseje Kosmiczną? Można zrobić coś co wygląda jakoś, żeby było solidnie, i przy odpowiednim nakładzie pracy wszystko można zrobić

skoczek_narciarski

A "Niekończąca się opowieść" to przepraszam, ale kiedy została nakręcona?

Szyszka_11

Związku nie widzę.

Powodzenia w ekranizowaniu fabryki dziurek (coś takiego było w książkowej Akademii).

childfire

Porównujesz PRL do USA!? gdzieś Ty się uchował i ile masz lat 15?

ocenił(a) film na 2
ZSMW

Nie daj się sprowadzić do jego poziomu

childfire

chodzby niekonczonca sie opowiesc realizacyjnie wymiata,zrobiliby lepszy niz w pl

ocenił(a) film na 7
childfire

zależy zapewne ile ma się kasy na film, popatrz na Jurassic Park z 1993 z ekstra efektami, realistycznymi dinozaurami i Jumanji z 1995, gdzie efkty specjalne to zwierzęta naklejone na kadr, jak z lat 60tych :-D Natomiast Kleks z lat 80tych to był wypas, choćby kolorowe wnętrzna, bajkowe postaci czy wypasione jedzenie, a co dzieciaki miały wtedy ... szarość PRL-u.

skoczek_narciarski

Gosc ocenił film bez oglądania, do tego biadoli że remake to remake. Pozdrawiam.

Animefun666

Dokładnie. I czepianie się że gówna rolą to dziewczynka (jak by to znaczenie czy film będzie dobry czy nie).

Jakub_Jko

Bo wpisuje się w durny trend?

ocenił(a) film na 6
Tommy_Eastwood

Jaki trend ? Wiesz co to jest film na motywach i czy rozróżniasz to od adaptacji ? Nawet oryginalne filmy nie były adaptacjami a już argument że wersje z lat 80 były super hiper to radzę obejrzeć raz jeszcze bo nie wmówisz mi chyba że chłopcy biegający na golasa pod drzewem i śpiewający pioseneczki nie są przęgięci jak cholera a smolen w rajtuzach to tylko dziewczynkę podglądał przez teleskop. W obecnych czasach zrobili akademię dla wszystkich i dla chłopaków i dla dziewczyn i co w tym jest złego ? Naprawdę mieli skopiowac filmy z Fronczewskim kropka w kropke ? Nawet jakby tak zrobili to i tak byłby lament.

ocenił(a) film na 1
Maciek_2

ty to najlepiej byś chciał obejrzeć p0rn0 z albercikiem na czele jak posuwa kleksa nie ?

Animefun666

Tyle że te adaptacje to jedne z najlepszych naszych filmów w kategorii baśni/fantasy , taki HP na długo przed wiadomymi książkami , do tego kapitalny soundtrack

ocenił(a) film na 6
Przemek_Matuszewski

To nie były żadne adaptacje, tylko filmy oparte luźno na motywach.

hoze

Piękne urojenia, jednak pschoprawacyzm wywołuje trwałe szkody w mózgu xD

deziom

Fakty są dla ciebie urojeniami? To co? Jest tam baba czy coś niebinarnego uważającego się za Adę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones