PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12063}

Ćma

7,7 5 375
ocen
7,7 10 1 5375
8,0 4
oceny krytyków
Ćma
powrót do forum filmu Ćma

Spójrzcie na plakat filmu, a potem na liczbę osób przy stole i ich układ. ;) Jan po prostu wykluczył ze swojego życia niepotrzebny szum i skupił się na interakcjach, które stanowią w jego życiu wartość dodaną. Są oni tarczą telefonu — układem wzajemnych, znaczących interakcji. Stanowi to kontrast do popielniczki dla ludzkich potrzeb, jaką główny bohater był podczas pracy w radio, co doprowadziło go na skraj załamania nerwowego.

ocenił(a) film na 8
IszJii

Ja odebrałem tę scenę jako efekt zażywania przez pana Jana leków oraz pobycie w sanatorium, przez co doznaje, częstego w przypadku leczenia psychiatrycznego, wygłuszenia i odrealnienia i żyje w urojonej krainie szczęścia, w której problemy wiszące nad nim przez cały film rozwiązują się w absurdalny sposób. (Co przy stole robi technik radiowy, czy redaktor radiowy?) Światło w tej części filmu również się zmienia, Jan, nieczuły na bodźce i przez wcześniej wspomniane ogłuszenie podziwia świat bez zmartwień (podkreśla to fragment, który bohater wypowiada będąc w sanatorium: "Wszędzie jest ładnie."), jednakowoż bardzo podoba mi się twoja interpretacja z tarczą telefonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones