PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672950}

Zero Escape: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors

Kyokugen Dasshutsu 9 Jikan 9 nin 9 no Tobira: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors
8,3 156
ocen
8,3 10 1 156
Zero Escape: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors
powrót do forum gry Zero Escape: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors

Wrażenia?

ocenił(a) grę na 10

Ja jestem grą zachwycona. Czy jest tu ktoś, kto chciałby pozachwycać się razem ze mną? :D
Jakie jest wasze ulubione zakończenie? Ulubiona postać?

Mnie w tej grze podoba się jej minimalizm - ogranicza się do określonej liczby postaci,
jednego miejsca i krótkiego czasu akcji. A mimo to jest po prostu niesamowita. Jest
nasycona wszystkimi tymi ciekawostkami naukowego świata (lód-9, o którym zresztą
słyszałam już wcześniej, dzięki czemu byłam jeszcze pozytywniej zaskoczona, krystalizacja
gliceryny, przewidzenie losów Titanica, testy psychologiczne na szczurach i ludziach...).
Najlepiej jest wtedy, kiedy zaczynamy pojmować, na jakiej zasadzie autor wszystkie te fakty
połączył i wykorzystał do teorii pól morfogenetycznych (nawiasem obiecałam sobie, że
przeczytam kilka książek Sheldrake'a!)

Podoba mi się to, jak połączone są ze sobą zakończenia safe i true oraz to, w jaki sposób
autor wykorzystuje naszą wiedzę z safe, kiedy gramy w true.

Grałam z zapartym tchem praktycznie przez cały czas, nie tylko w ciągu sceny kulminacyjnej
w true endingu, która nawiasem rozwaliła system. Niesamowite jest w tym też to, że o ile grając dowiadujemy się lub domyślamy, jaka jest rola poszczególnych postaci w eksperymencie, który miał miejsce 9 lat wcześniej, nadal nie rozumiemy, jaki związek ma z tym wszystkim Junpei. Aż na końcu okazuje się, że ten Junpei, który nie wierzył ani w przewidzenie katastrofy Titanica, ani w lód-9, jest kluczowym elementem w tej układance i najlepszym poświadczeniem o słuszności wszystkich teorii, w które cały ten czas nie wierzył!

Czekam na wrażenia innych osób, a tymczasem dodam trochę ciekawostek. :D

uru_the_neochild

Proszę bardzo mogę też się pozachwycać i dodam coś od siebie. Dzięki, że nie zaspojlerowałaś za bardzo True Endingu ponieważ jest to wciąż jedyne zakończenie którego jeszcze nie widziałem, gra trochę mi się przejadła, bo grałem prawie bez przerwy i większość zakończeń widziałem parami. Jak już mowiły o ciekawych faktach naukowych wpleconych w sprawnie w fabułę gry, to nie można zapomnieć o samej "Nonary Game". Zaskoczyło mnie jak w fajny sposób połączono typowe dla visual novel "ścieżki" z zasadami "Nonary Game" i cała naukowo-matematyczna otoczką wokół tego wszystkiego jest ciekawa, jak na przykład to jak ważna pod koniec gry okazuje najważniejsza cyfra czyli cyfra 9. Mówi to osoba ktora nienawidzi matematyki :-P Teraz ostrzę sobie zęby na sequel Zero Escape: Virtue's Last Reward. Dzięki temu mam kolejny powód by kupić Nintendo 3DS.

ocenił(a) grę na 10
crazy_race

Faktycznie zdecydowanym minusem gry jest to, że bez rozrysowanej ściągawki, co trzeba zrobić, aby dostać konkretne zakończenie, można tak grać i grać po kilka razy, zanim dojdzie się do true. To znaczy... jest pewien sposób, aby zorientować się, kiedy idziemy dobrym, a kiedy złym szlakiem w kierunku konkretnego zakończenia, ale trudno mi to wytłumaczyć bez spoilerów. ;) Ale powiem ci, że mimo iż gra ci się przejadła, w true ta część "endingowa" jest naprawdę długa, to prawie drugie tyle, co ta część gry, którą przeszedłeś już kilkukrotnie, w przeciwieństwie do innych zakończeń, które są raczej krótkie. Zerknij więc lepiej na jakiś endingowy wykres i koniecznie przejdź true, ponieważ zmienia zupełnie ogląd na fabułę.

Co do różnych ciekawostek, to jest jeszcze kilka rzeczy, których nie mogę zdradzić, jeśli ktoś nie widział zakończenia, ale dzielnie walczę z moderatorami, aby umieścić te ciekawostki na filmwebie. :D Są to różne dość szokujące rzeczy, które reżyser zdradził w wywiadzie.

ocenił(a) grę na 9
uru_the_neochild

Ulubione zakończenie? Zdecydowanie Safe. Konfrontacja Ace'a i Snake'a w spalarni jest jednym z najlepszych punktów kulminacyjnych jakie widziałem. Będąc szczerym, True Ending był... z lekka przekombinowany.

ocenił(a) grę na 8
uru_the_neochild

Dla mnie troche za malo gameplayu i true ending przekombinowany, ale ogolnie spoko, fajna fabuła z wieloma zwrotami akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones