PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643537}
8,5 3 314
ocen
8,5 10 1 3314
To the Moon
powrót do forum gry To the Moon

Najpiękniejsze

ocenił(a) grę na 9

Przyznam że fanem pixelartu nie jestem i raczej nie będę, ale to nie grafika czy nawet mechanika jest tu najważniejsza, ale historia. Historia sprzedana w To the Moon jest po prostu świetna, głęboka i dojrzała, choć czasem łapie się oczywistych schematów to często te najprostsze sposoby na wywołanie emocji są po prostu najlepsze. Same postacie są bardziej złożone niż wydaje się na początku, a do tego bardzo łatwo się jest z nimi utożsamić. Warto wspomnieć o balansie pomiędzy dojrzałą historią, a często dość prostym humorem który jednak idealnie rozładowywał sytuację. Co do mechaniki to jest ona prosa, czasem zbyt prosta, choć widać ze to coś drugorzędnego, to to Imo był największy element do poprawy. Z czasem wchodzi monotonia, choć śledząc tą historię po prostu o tym się zapomina. I tak jak na początku zacząłem grafika... no nie robi wrażenia tak warstwa dźwiękowa jest po prostu mega.

hubsonBITW

Ja to zawsze mam wyczucie czasu. Przechodzę gry 7 lat po innych. Do tego późną nocą.
Pamiętam dawno dawno temu jak youtuberzy płakali przechodząc te grę. Na mnie to nie zadziałało. Może za długo grałem i za późno skończyłem. Czuje się zmęczony. Może to i lepiej. Gra jest wzruszająca, a raczej przybijająca, dołująca, smutna... Przynajmniej dobrze się kończy, choć to niewiele zmienia.
Gra bardzo przyjemna i ciekawa. Emocje fajnie się przeplatają dzięki naszym wygadanym przyjaciołom, którymi sterujemy. Inaczej byłoby do bólu przygnębiająco W sumie i tak jest dość mocno.
Przechodząc przez życie od tyłu, życie pełne bólu... Masakra. Człowiek myśli, że będzie radośniej im głębiej w przeszłość, ale jest na odwrót. Dopada od razu refleksja nad naszym życiem nad tym co było i co będzie...ile tego będzie. Świetna muzyka.
Ciągle mam w głowie dialogi o braku kasy na dom, dużych wydatkach na leki i River prosząca o wykończenie domu kosztem jej leczenia... I ta rozmowa na schodach gdy było młodzi umawiając się do kina. Wykryta choroba.. I wypadek jednego z braci... I to zakończenie takie dziwne. Niby oszukane. Z innej strony alternatywa tego co by było gdyby...
Ludzią marzy się wiele w życiu a przecież wszystko zostawimy za sobą. Biegniemy przez życie w pogoni za...szczęściem? Marzeniami? Wszyscy chcemy polecieć na księżyc zamiast przyjąć ta marność taka jaka jest i cieszyć się z tego co mamy bo prawdziwe szczęście to tylko złudzenie tak jak zakończenie w TTM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones