PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614075}
7,2 833
oceny
7,2 10 1 833
The Thing
powrót do forum gry The Thing

6/10

ocenił(a) grę na 6

Na plus mroźny klimat, niemalże taki jak w filmie. Śnieżyca szaleje, szumi w uszach, jednocześnie ograniczając nam widoczność, no i nie możemy zbyt długo przebywać na zewnątrz by nie zamarznąć, naprawdę dobrze to było zrobione. Muzyka w niektórych momentach była nieźle dobrana, w innych dość przeciętna i niezapadająca w pamięć. Główny muzyczny motyw znany z filmu mógłby być puszczany częściej. Wygląd stworów również był niezły, w szczególności dwa mini-bossy i ten finałowy. No i to, że w gierce pojawiają się Childs i MacReady.
Na minus w zasadzie cały gameplay. Przede wszystkim strzelanie nie sprawiało mi żadnej frajdy, wręcz przeciwnie. Po drugie, monotonność rozgrywki. Po trzecie, inteligencja przeciwników. O ile potwory zachowuję się tak jak powinny, czyli rzucają się na nas, o tyle wrodzy żołnierze to kretyni pchający się pod lufę. Nasi kompani też potrafią się czasami zaciąć i trzeba po nich wracać. Zresztą wolałem fragmenty, w których byłem sam, lepsza immersja. Ostatnim, najmniejszym minusem były totalnie bezużyteczne testy krwi, ani razu w całej grze tego nie użyłem (nie licząc jednej sytuacji, w której gra nam każe to zrobić), a także flary, tak samo nikomu niepotrzebne oraz cały ten system zaufania naszych towarzyszy, olałem to całkowicie i nie miałem żadnych problemów z przejściem gierki.

Fabuła: 5/10
Udźwiękowienie: 6/10
Klimat: 8/10
Strach: 2/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones