PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613583}
8,2 561
ocen
8,2 10 1 561
The Fantastic Adventures of Dizzy
powrót do forum gry The Fantastic Adventures of Dizzy

No najlepsza cześć z Dizzy. Szczególnie wydanie na NES'a.
Świetnie zróżnicowane lokacje, genialna muzyka (tworzyła magiczny klimat), możliwość dotarcia do miejsc na wiele sposobów (kolejki kopalniane, używanie liny, czy skoki w odpowiednie miejsca), chyba też niektóre przedmioty można było otrzymać na więcej niż jeden sposób, bardzo fajne mini-gry. Ukończyć udało mi się tylko na emulatorze, głownie przez brak możliwości zapisu stanu gry na nes'ie. Podziwiam tych co ja ukończyli na padzie, bez solucji.
Z minusów to głównie to, że z czasem przestawiony i pozostawiony przedmiot mógł po prostu zniknąć (pewnie ograniczenie 8 bitowej konsoli).

użytkownik usunięty

Ja jakoś zdecydowanie wolałem Magicland i Yolkfolk, co nie zmienia faktu, że Dizzy jest kultowy :)

ocenił(a) grę na 9

Świetna produkcja, ale gra bardzo trudna. Jak wspomniałeś, dlatego, że nie było sejwa, a z każdej strony czaiło się coś, co cię atakowało, a w wielu przypadkach zabijało od razu. W dodatku wiele elementów zręcznościowych, które przy niezbyt dobrym sterowaniu tym jajem bywały równie niebezpiecznie. No i tylko 3 sloty na itemy.
Dla małego dzieciaka to była epicka przygoda :) Bardzo fajna i różnorodna muzyka, ciekawe zagadki, rozbudowany świat ;) Tym się żyło, pamiętam po nocach nie mogłem zasnąć i próbowałem rozwiązywać powiązania przedmiotów w grze.

Ech słynna "złota piątka" ;-) Aż się łezka w oku kręci...wspomnienia.

Pamiętam ją jako trudną grę, ale bardzo satysfakcjonującą, gdy jako dzieciak używając kolejnych przedmiotów dochodziłem coraz dalej... Niestety produkcji nie ukończyłem ze względu na wysoką trudność. Brak zapisów, 3 sloty na przedmioty (ile łażenia było), łatwość śmierci z powodu głupiego pająka czy innych ciężko zauważalnych rzeczy... Mimo wszystko gra zaawansowana jak na Pegasusowe standardy, zresztą jak i reszta "złotych" gier.

użytkownik usunięty

Najbardziej niesamowita była różnorodność lokacji, niemal każda z inną charakterystyczna muzyką, moje ulubione to tropikalne, samotne wyspy. Portowe miasto też świetne. Szkoda, że nie wyszło z Kickstarterem... chciałbym zobaczyć to wszystko w nowym wydaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones