PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698113}
8,3 1 926
ocen
8,3 10 1 1926
Tales from the Borderlands
powrót do forum gry Tales from the Borderlands

Epizod drugi - opinie

ocenił(a) grę na 8

W porównaniu z pierwszym poziom spada. Nie uśmiałam się tak jak poprzednio, trochę dlatego że już wiedziałam jakiego humoru się spodziewać, ale też i zabawnych sytuacji - dla mnie najlepszego elementu pierwszego odcinka - jest mniej. Jest jedna lub perełka (bro, bro, bro i klata Vaughna :D) ale mając w pamięci jak świetnie twórcy posługiwali się humorem poprzednim razem jestem trochę zawiedziona
Tym co rzuca się w oczy jest też długość - jak na tak długi okres oczekiwania epizod jest bardzo krótki. Do tego perfidny cliffhanger na końcu. Wiem że po części tak musi być ale to chyba najzłośliwsze urwanie akcji jakie widziałam w ich grach, zwłaszcza że wnioskując po czasie gry myślałam że jeszcze trochę pogram.
Fabularnie jest gorzej, wątek Handsome Jacka jakby dodany na siłę by wprowadzić znaną z serii postać. Dzieje się znacznie mniej, spada też poziom narracji gdyż grywalne postacie spędzają tym razem więcej czasu ze sobą.
Zapowiedź kolejnego odcinka mnie zaniepokoiła - jest bardzo krótka i nie pokazuje niczego odnośnie przyszłych wydarzeń co moim zdaniem świadczy o tym że prace nad nim są na bardzo wczesnym etapie i przyjdzie nam czekać równie długo.

Ogólnie małe rozczarowanie - pierwszy epizod był genialny i spodziewałam się nieco więcej.

ocenił(a) grę na 10
Laura_N

Mnie drugi epizod bardziej zadowolił niż pierwszy. Ach, no i ta skarpetka <3

ocenił(a) grę na 9
Laura_N

Mam takie samo wrażenie. Niestety drugi epizod nie dorównuje poziomem pierwszemu, nie tylko pod względem długości, ale i fabuły, która, według mnie, była najlepsza ze wszystkich serii od TT. Drugi epizod przyniósł w większości rozczarowanie - a na tak długi czas spodziewałem się czegoś tak długiego jak jedynka (np. drugi odcinek gry o tron wyszedł błyskawicznie szybko - podobnie jak tłumaczenie xD) Kiedy bohaterowie przerywali sobie historię, kiedy drugi zaczynał koloryzować - to w 1 epizodzie było genialne! A tu: spadł ze schodów i plama krwi :\ Brak ważnych decyzji. Z Przystojnym Jackiem to chyba jest tak, że co odcinek będzie się pojawiał ktoś znany z serii, nieważne czy uda im się go sensownie wpasować czy nie xD. Mam tylko nadzieję, że na 3 epizod nie będziemy tyle czekać, i że poprawi on to potknięcie - chociaż o ten humor z 1 epizodu...

ocenił(a) grę na 10
Laura_N

Oj tam, oj tam. Jack akurat był idealny! "Wallethead" i um... manewrowanie ręką przy kroczu Vaughana - bezcenne! :D
Tak jak i ostatnio grze towarzyszył świetny soundtrack, szczególnie podobała mi się scena przy wypadaniu Rhysa i Vaughana z pojazdu.
Jednakże zgadzam się, że komedii było trochę mniej niż w pierwszym odcinku, "bro, bro, bro" to nic w porównaniu z np. sceną z umową, w której Rhys doprowadza do płaczu Augusta, czy świetnych scen z Loader Botem.
A Fiona jak zwykle irytuje. Dlatego też przy ostatnim wyborze Jack all the way!

ocenił(a) grę na 8
oOAlexOo

Racja, Jack był świetny ^^ Ale gdzie była ta ręka? Bo chyba tego nie pamiętam, albo nie zauważyłem xp

Jak dla mnie to Fiona nie jest irytująca, ale jest słabo... eee... nakreślona? Sterując Rhysem wiemy z kim mamy do czynienia i łatwo go określić, Fiona jest bardziej skomplikowana. Przynajmniej dla mnie, bo jedyne co mogę o niej powiedzieć to to, że jest wygadana, ale to można powiedzieć o większości postaci p; No i Fiona jest moją ulubioną postacią, więc oczywiste, że to jej zaufałem <3 (Btw. jak się kończy zaufanie Jack'owi? :o)

ocenił(a) grę na 10
portugas123

Kiedy zaufasz Jackowi, on znowu przejmuje kontrolę nad mechaniczną ręką Rhysa, wykonuje nią jakąś sekwencję ruchów i udaje mu się zapanować nad tymi latającymi robotami. Scena kończy się opadnięciem szczeny Walletheada i innych :D.

A scena z ręką Jacka przenikającą krocze Vaughna ukazuje się tylko tym, którzy postanowili nie mówić Panu Umięśnionemu o obecności Przystojnego. W przeciwnym razie dostajemy scenę, w której Vaughn opowiada o obsesji Rhysa na punkcie Jacka :)

ocenił(a) grę na 8
oOAlexOo

Jako postać sama w sobie tak - wprowadza trochę humoru i zamieszania, ale sam fakt jego pojawienia się w grze póki co naciągany - oczywiście mogę zmienić zdanie gdy wyjaśni się nieco więcej, póki co to mi wygląda jak wciśnięcie na siłę lubianej przez fanów Borderlands postaci. Też na końcu wybrałam Jacka, ale dlatego że pomysł Fiony wydał mi się głupi. Nie zdziwię się jeśli konsekwencją tego wyboru będzie śmierć Sashy/Vaughna, nawet mimo tego iż uśmiercanie bohaterów jakoś mi do tej produkcji nie pasuje.
Na kolejny odcinek przyjdzie pewnie długo poczekać, na pocieszenie pozostaje fakt że wiele wskazuje iż trzeci odcinek GoT tuż tuż...

ocenił(a) grę na 9
Laura_N

Miałem podobny niedosyt po pierwszym przejściu. Czegoś brakowało, wydawało mi się, że powinniśmy dostać więcej po tylu miesiącach czekania. Zagrałem kolejny raz i jest dużo lepiej. Po prostu dużo w odcinku spraw czekających na wyjaśnienie - czym jest GP, dlaczego Athena była taka zawzięta, czemu miała metaliczny głos i czerwone oczy, co szefowa Augusta ma do Fiony i Sashy, jak Vasquez odnajduje ich na Pandorze, czy Kroger i Finch odegrają większą rolę, co dalej z Jackiem i jakie ma on znaczenie dla Hyperiona, no i finał - jakim cudem dadzą radę wyjść z tego cało? Jeśli Telltale zdoła wyjaśnić i powiązać to wszystko to super, nie będę miał do "Atlas Mugged" żadnych pretensji.

Polecam ponowne przejście epizodu. Starcie z Atheną wygląda nieco inaczej w zależności gdzie Rhys i Vaughn polecą najpierw.

ocenił(a) grę na 8
Piramidoglowy

Co do Vasqueza, który ciągle nas namierza to myślę, że Rhys ma jakiś nadajnik w swoim mechanicznym ramieniu czy coś. W końcu Vasquez mówił coś o swoich zabawkach ;p Mnie jeszcze ciekawi co Hypirion ma Rhysa, bo przecież kazali Walletheadowi sprowadzić go tam na górę, bo chcą mu zrobić jakieś badania, może tamtejsi naukowcy wiedzą o Jack'u?

ocenił(a) grę na 8
Laura_N

Zauważyłem coś co mnie trochę zaniepokoiło, ale nie mogę założyć osobnego tematu, więc napiszę to tutaj xd

Co się stało z Vaaghnem i Sashą?! Nie widzimy ich kiedy Fiona i Rhys opowiadają swoją historię temu dziwakowi! ;-; Zginęli? Sprzedali nas i potem uciekli? Boję się nawet o tym myśleć D:

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones