PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611282}
8,5 550
ocen
8,5 10 1 550
Super Mario World: Super Mario Bros. 4
powrót do forum gry Super Mario World: Super Mario Bros. 4

Nie wiem czemu jak dotąd ten tytuł zebrał tak mało głosów, toż to obok pierwszego Super Mario Bros najpopularniejsza gra z serii i zdecydowanie najlepsza (i jest to opinia samego twórcy serii - Shigeru Miyamoto:-) Był to najlepiej sprzedający się tytuł na legendarne Super Nintendo i pierwszy tak rozbudowany platformer w historii gier video.

ocenił(a) grę na 10
Dark_Wotisuwin

Mało znana bo snes też zbyt popularny w polsce niebył. Ale sama gra jest świetna i najlepsza ze wszystkich Mario, moge nawet zaryzykować stwierdzenie, że to najlepsza platformówka na snes, a przecież ich było od groma. Inne Mario które zrobiło na mnie podobne wrażenie to SMB3. Dla graczy którzy lubią stare gry to jest pozycja obowiązkowa.

ocenił(a) grę na 10
Thief_

Na SNESie jedynym platformerem, który dorównywał SMW był bez wątpienia Donkey Kong Country (część pierwsza), a jeżeli chodzi o gry z Mariem to dla mnie takim najważniejszym tytułem obok omawianego tutaj, był jeszcze Super Mario 64 na N64.

ocenił(a) grę na 10
Dark_Wotisuwin

Super Mario 64 to ciekawa część. Najbardziej podobały mi sie w niej epickie bitwy z Bowserem. Dość ciekawym tytułem był tez Super Mario RPG na SNESa. Nie wiem czy grałeś ale zabawa przednia mimo, że to już nie platformer.

ocenił(a) grę na 10
Thief_

W Super Mario RPG nie grałem właśnie dlatego, że to już nie platformer :-) , ale wierzę, wiele zachwytów na temat tej gry już czytałem i są one na pewno niebezpodstawne. Szkoda, że to taki unikat i drogo chodzi na e-bayu, a emulatorami się brzydzę z zasady, chociaż może zrobię wyjątek, jest na SNESie jeszcze jeden platformer, w którego nie grałem, a chętnie bym zagrał, a to jeszcze większy unikat i wyszedł o ile mi wiadomo tylko w wersji NTSC, a jest to Kirby's Dream Land 3.

ocenił(a) grę na 10
Thief_

miałem snes i smw - najlepsze mario, ale miałem też pegazusa i smb3 - najlepsza gra na pegazusa!

ocenił(a) grę na 10
mtom7a

Wszystkie części SMB na legendarnym Pegazie były genialne! :-)

ocenił(a) grę na 10
Dark_Wotisuwin

Moja ulubiona gra z serii o marjanie.

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

Wspaniała gra, dalej ma tutaj bardzo mało głosów, ale to nieważne. Ci, co trzeba, to o niej nigdy nie zapomną :-)

ocenił(a) grę na 10
Dark_Wotisuwin

ja w to łupię na snesiku. Mam na snesa jeszcze mario kart, ale wolę SMW

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

Też mam SNESa! :-) Mam do niego SMW i Donkey Kong Country, jedyneczkę. Lubię też grywać na nim w bijatyki i sportówki. Te gry się dla mnie nigdy nie zestarzeją.

ocenił(a) grę na 9
Dark_Wotisuwin

Mało głosów, bo historia gier w Polsce jest nieco inna niż "główny nurt". W latach 90 królowały grubo spóźnione konsole-klony NESa, a następnie prawie wszyscy przesiedli się od razu na konsole 32 i 64 bitowe pomijając niejako kultową erę konsol 16 bitowych. Kto z pokolenia lat 90 miał konsole 8-bitową? Prawie wszyscy. Kto miał Super Nintendo albo Mega Drive'a? Prawie nikt. Za to spora cześć miała już PSX lub (rzadziej) N64. ;)

ocenił(a) grę na 10
Curt90

Było dokładnie tak jak napisałeś, ja sam przesiadłem się z Pegaza już na PSX'a (pierwszą wersję :-), potem było N64, a później NGC. SNES'a nabyłem już na rynku wtórnym ładnych kilka lat po jego oficjalnym "zgonie", ale mimo wszystko wciąż mnie trochę boli ten brak świadomości "konsolowej" u wielu graczy, którym często wydaje się, że przed PS2 nic w tym temacie nie istniało, a właśnie nic bardziej mylnego :-)

Curt90

W rzeczy samej, dobrze napisane :)

Odnośnie tematu: również się zgadzam i uważam, że to najlepsza część Mariana w historii tej serii (fakt, mógłbym napisać, że każda platformówka z Mario w tytule jest klasą samą w sobie jak dla mnie, ale jednak ten tytuł uważam za najlepszy z najlepszych (to uczucie jakie towarzyszy/ło przy tej grze = bezcenne)).

ocenił(a) grę na 10
matiiii

Prawda, prawda. Rozpływania się nad tym nigdy dość, bo sentyment to sentyment, z tym nie ma co walczyć.
Pozdrawiam!

ocenił(a) grę na 10
Dark_Wotisuwin

Zgadzam się zdecydowanie moja ulubiona część. Choć troszkę bardziej zawsze wolałem Donkey Kong Country i Sonic 3 & Knuckles, jeżeli chodzi o tego typu platformówki. Choć i tak - świetna gra.

ocenił(a) grę na 10
PaulTheHuman

Oooooooooooooo! Za sam avatar już Cię lubię :-) Szacun dla Abe'a!
Ja też minimalnie bardziej lubię Donkey Kong Country, po prostu jedno i drugie to jest ten mój najściślejszy top wszech czasów.
Od założenia tego tematu minęły ponad 4 lata, a ja i tak wiem, że za kolejnych 40 (jeśli dożyję) wciąż się będę tak samo jarał tymi tytułami.
Pozdrawiam!

ocenił(a) grę na 10
Dark_Wotisuwin

Hah dzięki! Abe's Oddysee do teraz jest na pierwszym miejscu moich ulubionych gier.
Ja również będę się jeszcze bardzo długo tymi tytułami jarał. Miały one bardzo duży wkład w historii gier video, i mimo upływu lat wciąż się mi w nie bardzo przyjemnie gra.
Również pozdrawiam :)

Dark_Wotisuwin

Teraz na Twitch króluje i rządzi Super Mario Marker 2 na Nintendo SWITCH!

ocenił(a) grę na 10
atari799927176virgin

Tych bieżących nowości już nie śledzę. Jaram się tylko retrogamingiem :-)

Dark_Wotisuwin

Super Mario Marker 2 jest najlepsze!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones