PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607016}
7,3 1 741
ocen
7,3 10 1 1741
Silent Hill 4: The Room
powrót do forum gry Silent Hill 4: The Room

Ja uważam ,że to była jedna z najlepszych części , może troszkę mało "silent hill'owa" , stąd też tak
dużo negatywnych opinii na jej temat. Jednakże, fanom radzę się nie zrażać , gdyż gra dalej trzyma
swój poziom! :) Ja,stara koza,na którą mało horrorów robi jakiekolwiek wrażenie, nieraz byłam tak
wystraszona podczas grania ,że aż podskakiwałam z okrzykiem przerażenia. :D Nieraz to
denerwowało moich domowników. xP Wracając do komentowania, muzyka, jak zwykle
niesamowicie nastrojowa, nadaje niepokój. Grafika świetna, wszystko świetne! Szczególnie zwroty
akcji w fabule....Przekonajcie się sami!

Lokiller

aż trudno się nie zgodzić... pozdrawiam

ocenił(a) grę na 2
Lokiller

Dla mnie ta część jest najgorsza. Jest nudna, irytująca, powtarzalna, przesadnie trudna(1 i 2 były za łatwe, 4 za trudna, ale 3 - według mnie najlepsza część - była idealna pod względem poziomu trudności). Do tego ani trochę nie straszy. Jedyne plusy to fabuła i udźwiękowienie, ale i tak nie ratują one tej koszmarnej rozgrywki...

ocenił(a) grę na 9
MrBrut

Po dwójce, to moja "ulubiona" (akurat w przypadku tej serii, ciężko użyć słowa bez cudzysłowu) część SH. Zmasakrowana głównie poprzez fakt uaktualnienia archaicznego gameplayu poprzedniczek. Nie ważne co, było w środku, ważne że zabrakło radia i latarki, no i Silent Hill obyło się bez wizyty w samym mieście. Nie zauważono, że twórcy po raz wtóry przestali tępo straszyć, stawiając na inne, w moim odczuciu, bardziej destruktywne emocje: poczucie zaszczucia, beznadziei w oczekiwaniu na koniec. Z takim podejściem do horroru, może mierzyć się jedynie schizofrenicznie przygnębiające SH2. To był świetny powrót po koszmarnie słabym SH3, jak się później okazało powrót, który stał się końcem serii.

Jeżeli miałbym coś grze zarzucić, to utrzymanie kretyńskiego poziomu łamigłówek z części 3.

ocenił(a) grę na 2
Markippo

Jak dla mnie SH 3 to najlepsza część ale gusta.

użytkownik usunięty
MrBrut

MrBrut rzeczy, które dla ciebie są bolączkami tej gry, dla mnie są jej mocnymi stronami :) Tak jak pisałem poniżej, gra dziwna nawet na standardy serii, i za tą dziwność ją właśnie cenię. Rozumiem, dlaczego ci się nie podoba, ale jednak uważam, że ocena 2 jest zbyt surowa, nawet odkładając gameplay na bok, nadal mamy klimatyczną grę z ciekawą otoczką fabularną i jak zwykle świetną muzyką.

użytkownik usunięty
Lokiller

Najstraszniejszy silent hill moim zdaniem, pokręcony oniryczny klimat koszmaru i schizy dziejące się w apartamencie robią swoje. Gameplay owszem uprzykrza życie graczowi jak tylko się da, ale inaczej tej gry sobie nie wyobrażam, wszelkie utrudnienia pokroju nieśmiertelnych duchów i limitowanego ekwipunku tylko potęgowały opresyjną atmosferę i poczucie uwięzienia w koszmarze. Świetna gra, jak każda od Team Silent, odważyli się nieco zmienić sprawdzoną formułę, niestety cześć graczy nie mogła przetrawić dziwactw tej produkcji, a jest to zdecydowanie jedna z najdziwniejszych gier, jakie powstały.

ocenił(a) grę na 10
Lokiller

Zgadzam się.

ocenił(a) grę na 8
Lokiller

Mam ogromny sentyment do tej części, chociaż nie uważam jej za najlepszą, bo na pewno można było z niej wycisnąć jeszcze więcej, ale co najważniejsze - jest inna. Bardzo podobają mi się tutaj lokacje i taki dziwny klimat, który oczywiście nie jest minusem, a ogromnym plusem tej gry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones