PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607014}
8,9 5 797
ocen
8,9 10 1 5797
Silent Hill 2
powrót do forum gry Silent Hill 2

Gra zasługuje na 11/10. Jedno z nielicznych arcydzieł sztuki pośród gier komputerowych. Najstraszniejsza (i bezsprzecznie najlepsza w swoim gatunku) gra w jaką grałem oraz najpiękniejsze love story (może z wyjątkiem opowiadań Poe) jakie mi opowiedziano. Geniusz muzyki Yamaoki i azjatyckie podejście do pojęcia strachu sprawiają, że Silent Hill 2 to rzecz wybitna. Genialna. Nie da się opowiedzieć, trzeba zagrać.

Shadowlight

W 100 % się z Toba zgadzam ta gra jest genialna i najlepsza z całej serii wg mnie, ten melancholijny klimat i muzyka Yamaoki coś wspaniałego ;)

ocenił(a) grę na 10
Shadowlight

Ta gra jest poza zasięgiem innych gier. Tu nie trzeba wystawiać ocen, nic nigdy tego nie przebije. Pod każdym względem jest to idealna gra survival horror. Zamierzam kupić Silent Hill 2 Hd na xboxa.

mike222

mam wersję hd ale muszę przyznać że to wcale nie jest hd nowy dubbing też średni a miejscami nawet gorszy od oryginalnego (jest do wyboru ) i większość achivmentów jest zrobiona z myślą o ponownym przejściu . Mimo wszystkiego to silent hill więc nie pożałujesz jeżeli kupisz :)

ocenił(a) grę na 10
Shadowlight

Od zawsze zastanawialem się jak twórcą tej gry udało się stworzyć tak genialną produkcję? Czy to przypadek? Szczęście? Czy prawdziwy geniusz? Dlaczego nie robi się już takich gier? Co za barwne postacie, nie ma tu dobra i zła, czarnego i białego, jest tylko wiele odcieni szarości. Muzyka i klimat zasługuje na odrębny temat, tak umiejętnie budowanego klimatu nie znajdziesz już nigdzie. Dla mnie tak gra to jak czytanie naprawdę dobrej książki. Polecam.

ocenił(a) grę na 10
Siegfried_filmweb

To nie przypadek. Inne ich gry wcale wiele gorsze nie są.

ocenił(a) grę na 10
Shadowlight

Nie spodziewałem się tak wysokiej pozycji w rankingu, raczej zasłużonej, raczej bo może i powinno być wyżej.
To samo tyczy się części pierwszej, ale dwójeczka jak dla mnie lepsza, w nowsze nie grałem. KIlimat nie do opisania, zresztą jeśli nie grałeś sprawdź sam, tylko zarezerwuj sobie na tę okazję wolny czas i w miarę możliwości wolną chatę, aby nic nie rozpraszało.
Sądzę, że nawet będąc przyzwyczajonym do grafiki na miarę dzisiejszych czasów szybko przywykniesz i zapomnisz o tym jako o nic nie znączącym szczególe.

ocenił(a) grę na 10
600795621

Pamiętam jak grałem w tą gierke o 1:00 w nocy ze słuchawkami na uszach do tego podkręcone odpowiednio głośniki , normalnie miałem stracha po tym już żaden film ani gra mnie nie ruszyła , mega klimat świetna muza normalnie jedna z nielicznych gier która mnie tak ruszyła ,jak ktoś chce naprawde poczuć klimat to tylko w taki sposób jak napisałem ciary gwarantowane , pewnie dostałbym zawału jakby ktoś wszedł do pokoju i złapał mnie za ręke hehe , trzeba sobie odświeżyć tą klasyke .

ocenił(a) grę na 10
TheGoldi07

Jeszcze jako dziecko z podstawówki lubiłem patrzeć, jak mój brat gra w SH 2 po 22, przy zgaszonym świetle, na kompie podłączonym do sporego tv. Miałem po tych sesjach traumę która trwała pół roku, bałem się spać, a mimo to nie potrafiłem się od tej gry oderwać, po prostu musiałem poznać ją całą. Nie udało mi się to wtedy, ale przysiągłem sobie, że jak podrosnę, to zagram w nią sam. Tak też zrobiłem, przeszedłem ją w dwóch posiedzeniach, jedno 2, drugie 6,5 godzinne, i była to najlepsza, najbardziej przerażająca przygoda, jaką przeżyłem.

W momencie, kiedy schodzi się po tych długaśnych schodach do dziury, przez którą dostaje się do więzienia, zapomniałem o włączonym gg, które ni z tego ni z owego postanowiło mi oznajmić, że jeden ze znajomych jest dostępny. Głośny, nagly, nieoczekiwany pisk komunikatora, w połączeniu z maksymalnym skupieniem i strachem, że zaraz być może wyskoczy na mnie Piramidogłowy sprawiły, że prawie posrałem się ze strachu.

Cudowna gra ;)

ocenił(a) grę na 10
Shadowlight

Czy jest sens grać w Silent hill 2 jeśli nie grało się w pierwszą część? Czy fabuła jest bardzo połączona z jedynką czy nie?

1992kamil

Druga część nie ma nic wspólnego z pierwszą, więc bez problemu możesz zagrać najpierw w drugą część. Zdecydowanie polecam! Chciałbym się wrócić w czasie i móc poznawać fabułę na nowo :')

ocenił(a) grę na 10
antidoth

Dzięki za informację ;). Niestety chyba jednak w tę grę nie pogram, bo gra się zacina i nie wyświetla mi filmików w grze.

1992kamil

Niestety, Silent Hill 2 bardzo się postarzał i jest z nim dużo problemów na nowszych komputerach. Jednak namawiałbym do poszukania jakichś łatek, które mogą (ale niestety nie muszą) pomóc, bo fabuła jest zdecydowanie warta tego, aby ją przeżyć ;)
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
antidoth

Trzeba zagrać. Muzyka i fabuła porpostu coś pięknego. Więcej nie będę nic dodawał, ta nie tylko gra, ale i doświadczenie emocjonalne i umysłowe, historia jest arcydziełem, jeszcze parę godzin po ukończeniu czytałem na necie niektóre niedopowiedzenia.

Bardzo dobrze powiedziane :) Tym większa szkoda, że dzisiaj już takie gry nie powstają. Gdzie straszenie nie polega na wyskakiwaniu potworków znikąd, a na straszeniu psychicznym, gdzie wiesz, że coś może być w tym pokoju, słyszysz to, ale nie możesz zobaczyć. Plus majstersztyk Akiry Yamaoki, który stworzył po prostu niezapomniane brzmienia to coś pięknego.
http://www.youtube.com/watch?v=6qalGezr76o
Pozdrawiam :')

użytkownik usunięty
antidoth

Soundtracki to coś co uwielbiam. To były najlepsze czasy Akiry Yamaoki i naprawdę tworzył arcydzieła robiąc muzykę do silent hillów. Według mnie to jest gra, w którą każdy powinien zagrać, nawet ten co gier nie lubi, ze względu na artyzm, pomysł, wykonanie, fabułę, muzykę czyli wszystkie składowe które razem tworzą arcydzieło. O SIlencie 2 mógłbym gadać i gadać, to jest niewyczerpana studnia...
Hmm trudno mi się odnieść do tego że kiedy były gry itp. Coś w tym jest, ale jednak mali twórcy pokazują że coś można wykrzesać. To bardziej wina molochów pokroju EA, Activision bo musi się sprzedać, kiedyś eksperymentowano, dzisiaj dodaje bajery do już powstałej receptury... Ludzie dalej mają pomysły na dobre gry, tylko tworzą je sami, bez większego wsparcia. Polecam lone survivor, koleś wzorował się na silentach a jego muzyka ma tą małą kroplę od Akiry:)
Dodam dla odmiany kawałek który zawsze stawia mi włosy na plecach
http://www.youtube.com/watch?v=WShknpNpHbY

Masz zupełną rację, ścieżki dźwiękowe w jakimkolwiek SH to oddanie drugiego ja grze, nie spotkałem się z tym w żadnej innej serii gier. Szkoda, że gry są traktowane jako twór szatana kształtujący psychopatów w społeczeństwie, każdym takim osobnikom powinno się pokazać grę typu Silent Hill lub To the Moon. Chciałbym doczekać się czasów gdzie gry traktowane będą jako sztuka, na przykładzie takich gier.
Niestety obecnie rynkiem rządzi sprzedaż, więc tak jak piszesz tworów artystycznych możemy szukać jedynie wśród indyków. Grałem w Lone Survivor, właśnie ze względu na nawiązania do SH, ale jednak mnie nie porwało, może kiedyś wrócę i zmienię zdanie.

ocenił(a) grę na 10
Shadowlight

Arcydzieło. Przejdzie na zawsze do kanonu najlepszych gier. Fabuła , klimat , muzyka . Nie grasz - a przeżywasz , chłoniesz całe to miasteczko , żyjesz tą historią długo po ukończeniu gry. Wciąż do niej wracam - a jestem wybredny co do gier.

ocenił(a) grę na 10
Shadowlight

O tym czy najstraszniejsza można by polemizować, ale co do reszty masz rację. Arcydzieło.

użytkownik usunięty
Shadowlight

Jedna z naprawdę niewielu gier, które bezsprzecznie zasługują na ocenę 10/10. Tak przemyślana, poruszająca, zahaczająca o tak ważne tematy gra jak Silent Hill 2 po prostu nie istnieje. Trzeba zagrać aby to poczuć. Usłyszeć stronę dźwiękową wprawiającą w drgania każdy nasz lęk, zobaczyć wszechobecną zgniliznę i mgłę oplatającą tytułowe miasto, w końcu poznać fabułę gry. Pozycja obowiązkowa dla każdego gracza. W chwili wydania gry Konami osiągnęło szczyt tej serii, na który nigdy później już nie wróciło..

ocenił(a) grę na 10

Właśnie skończyłam i powiem że drugiej takiej gry nie ma. Coś niesamowitego...ten klimat, muzyka i fabuła.
Nigdy nie grałam w jedynkę i nie wiem jak to tam się ma, ale tutaj klimat był tak ciężki że dosłownie masakra :)
Grafika jest wiadomo jaka jest, ale szczerze powiem: nie raz sie przestraszyłam. Nie raz powiedziałam do ekranu "Co to kurde jest?!"
Mózg "rozwalony". Grałam kiedyś w trójkę, ale nigdy nie grałam we wcześniejsze części i teraz jakoś mnie naszło na dwójkę i nie żałuję ani minuty.
Swoją drogą nawet nie wiedziałam że są różne zakończenia tej gry. Dopiero pod koniec zobaczyłam że mam "Odejście" To źle czy dobrze?

ocenił(a) grę na 10
marza4366

To najlepsze zakończenie :) James nie dał się skusić Marie i wybaczył sobie śmierć żony, wiedząc że ona by tego chciała.

użytkownik usunięty
Shadowlight

Kapitalna, ponadczasowa, olśniewająca, doskonale klimatyczna. Prawdopodobnie najwybitniejsza gra jaką kiedykolwiek stworzono. Polecam grać na PC z patchem HD WIDESCREEN. Cieszenie się tą produkcją w rozdzielczości 1920x1080 to coś wspaniałego.

ocenił(a) grę na 10
Shadowlight

A tak sobie wszedłem i zobaczyłem chyba po raz pierwszy na FW taki temat, w którym wszyscy, którzy się wypowiedzieli i ocenili, ocenili na 10/10. To też dołączam do Was moi drodzy i ani mi się śni zaburzyć Waszą passę :)

ocenił(a) grę na 10
Shady_Yo

Zgadza sie. Az milo zobaczyc same dziesiatki :) Gra zasluguje na tak ocene jak malo ktora. Dla mnie genialna pod kazdym wzgledem. Szkoda ze juz nic podobnego, lub przynajmniej zblizonego, nie powstaje ( o czyms lepszym nie ma nawet mowy) .

Shady_Yo

Ja niestety muszę zniszczyć tę serię ;) .

Jako fan horrorów i thrillerów zawiodłem się strasznie. Pomimo tego że kocham gry klimatyczne, nastawione na fabułe i dialogi, a nie na tępą akcję - to muszę przyznać, że gra sie w to naprawdę źle. Powtarzalność, mnóstwo strzelania, nieklejąca się fabuła a raczej jej brak, "najgorsze walki z bossami" jakie widziałem w grze video. Można wymieniać i wymieniać. Chyba najbardziej przeceniona gra w historii. Choc oczywiście szanuję opinie fanów i krytyków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones