PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805468}
7,5 4 836
ocen
7,5 10 1 4836
Shadow of the Tomb Raider
powrót do forum gry Shadow of the Tomb Raider

To jest jakieś pie$%^lone retard party.

Zamierzam kupić monitor o rozdzielczości 1440p i RTX'a 2080Ti i gra będzie mi klatkować?!

To jest chore.

STAMiNA

Początki nowych technologii zawsze są trudne ;) Pewnie trzeba odczekać jeszcze kilka lat, nim i twórcy gier, i producenci sprzętu ogarną RT na tyle, żeby go dobrze zaimplementować i zwiększyć wydajność. Grunt, że coś się zaczyna nowego dziać.

ocenił(a) grę na 9
Hemulen

>Początki nowych technologii zawsze są trudne ;)
Jedyna nadzieja, że zoptymalizują kod gry, podreperują stery i gra zacznie normalnie działać. BTW nadchodzi era 4K a obecne karty graficzne z tego co widać nadal się nie nadają do 4K. To jest smutne jak NVIDIA dawkuje moc obliczeniową z generacji na generację.

STAMiNA

Myślę, że nowa generacja konsol przyspieszy rozwój kart graficznych, ostatecznie kiedyś musi się to wreszcie stać. Może też byłoby niezłym środkiem na drodze do ery 4K zastosowanie na PC znanego z konsol checkerboard rendering. Szachownicowe 4K to jest naprawdę niegłupia rzecz i pozwala uzyskać dobrą jakość obrazu i wyższą rozdzielczość bez angażowania takich zasobów jak przy "pełnym" 4K.

ocenił(a) grę na 9
Hemulen

Widzę orientujesz się trochę w temacie... :)

Odpuszczam na razie zabawę w 4K. Kupię sobie monitor WQHD (1440p):
http://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gb2760qsu-977449/

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Osobiście mam monitor 27 cali też 1440p (144 Hz) i podoba się mi ten wariant z
pewnych powodów bardziej niż 4K.
Przesiadka z 1280x1024 na 1080p była odczuwalna oraz z 1080p na 1440p w szczegółowości obrazu, ale wymagania sprzętowe nie da się ukryć rosną.
Do grania w 1080p na ultra na obecną chwilę w wymagające gry potrzeba GTX 1060 6gb.
Do 1440p potrzeba już GTX 1070 8gb/GTX 1080.
Do 4K potrzebne są dwie karty GTX 1080Ti do 60Fps w najbardziej zasobożerne gry
Moim zdaniem to się mija z celem, bo co roku lub najpóźniej co 2 lata trzeba mieć w kompie dwie najsilniejsze karty na rynku do grania na ultra w 4K.

Osobiście mam GTX 1080, i7 7700, 32 gb ram 3000 Mhz, dyski SSD
Póki co jestem zadowolony i nie zamierzam przez kilka lat nic wymieniać.
A karta bardzo dobrze sobie radzi przez cały 2017 i 2018 rok.
Póki co mam zapas mocy do 2560x1440.
W razie czego zawsze mogę komuś sprzedać, a kupić RTX serii 3000 za 2 lata

Shadow of Tomb raider bez Ray Tracing ma identyczne wymagania jak Rise of Tomb Raider.
Poprawili działanie gry w dx12

ocenił(a) grę na 9
Przemo1981_filmaniak

Jakiej firmy dokładnie masz monitor?

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Acer Predator 27" WQHD 2560x1440 144Hz

ocenił(a) grę na 9
Przemo1981_filmaniak

oo IPSik. Jak sprawuje się w FPSach?

Faktycznie jest różnica w kolorkach miedzy TNką a IPSem?

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Będąc szczerym nie gustuje w Fps.
Wolę strategie, cRpg, action rpg, horrory, zręcznościowe.
Przygodówki wiadomo skończyły się, a też lubiłem.
A Fps w miarę lubiłem tylko te najlepsze tytuły z lat 90' i początku ubiegłej dekady.

Ale sądzę, że w Fps daje radę monitor.
Nie spotkałem jeszcze gry FPS, by były rozmycia.
Kolory monitor ma dobre, ale szału też nie ma jak porównam do wypasionych monitorów z HDR.
Tu masz specyfikacje, gdy wejdziesz w informacje
w w w . ceneo. pl/46155251#tab=spec (bez spacji)

Kumpel mi pokazał na drogim monitorze z HDR jak wyglądają kolory w Uncharted 4 oraz Shadow of Tomb raider.
Szczena mi opadła. Wadą jest jednak to, że lepiej prezentuje się obraz z HDR przy niewielkim źródle światła lub w nocy.
W dzień, gdy jest za dużo światła traci się.

ocenił(a) grę na 9
Przemo1981_filmaniak

No HDR to świetna sprawa. Szkoda tylko, że na razie niewiele monitorów go ma.

Ten potworek za 12k zł to moje marzenie. :)
https://www.komputronik.pl/product/523915/asus-rog-swift-pg27uq-144hz-g-sync-.ht ml

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Ten monitor z twojego linku to 27' 4K
U mnie czasem na 27' w 1440p jest ciężko czytać małą czcionkę w strategiach czy cRpg, a co dopiero na 27' 4K :)
Zalecane dla oczu niby jest do 1440p minimum 32',
a do 4K minimum 42', by nie wysilać wzroku.
Z drugiej strony im mniejszy monitor tym lepsza ostrość.
4K na 27' czy 32' wiadomo, że ma wyraźniejszy obraz niż na klocu 55 czy 60'

W monitorach ważny jest czas reakcji matrycy by było obowiązkowo 1ms.
144Hz to też świetna sprawa.
Typ matryc lepszy matowy niż świecący, bo jak masz świecącą matryce monitora czy Tv to trzeba mieć ciemno w pokoju, bo inaczej odbija się światło i na ciemnym tle nic nie widać.

Przeważnie jasność Tv/monitorów jest na
poziomie 200-300 cd/m2 lub tzw. nitów.
Z kolei najlepsze telewizory/monitory obsługujące HDR są w stanie wyświetlić obraz o jasności nawet kilkukrotnie większej.
HDR - „High Dynamic Range” to generalnie szerszy zakres dynamiki czyli rozpiętość między ciemnymi, jasnymi tonami.
Monitor HDR z twojego linku ma jasność 600 cd/m2
Mojego kumpla jasność 1400 cd/m2
Dopiero w planach mają produkcję modeli z
maksymalną jasnością 4000 cd/m2, bo na takie pozwala film 4K w Blu-ray, a w grach będzie możliwe znacznie więcej.
2019 i 2020 to będzie wysyp lepszych modeli z HDR.

ocenił(a) grę na 9
Przemo1981_filmaniak

>Zalecane dla oczu niby jest do 1440p minimum 32',

No właśnie ja na biurko nie postawię 32" 1440p bo zwyczajnie nie mam miejsca.

Serio tak się męczy wzrok?

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Tylko, gdy są tony tekstów w cRpg, a czcionki nie idzie powiększyć. Gry typu:
Planescape Torment: Enhanced Edition
Baldur's gate : Enhanced Edition
Baldur's gate II : Enhanced Edition
Icewind dale : Enhanced Edition
Pillars of eternity
Pillars of eternity II
Albo niektóre strategie.

Tam, gdzie jest większa czcionka w grze jest lepiej.

ocenił(a) grę na 9
Przemo1981_filmaniak

Czytałem jeszcze, że istotna jest odległość oczu od ekranu monitora, że najlepiej siedzieć na wyciagniecie reki od monitora...

Jaki byś polecił monitor dla mnie. Gram w FPSy, zręcznościówki, TPSy czasami strategie. 4K odpada bo to za droga impreza i na razie nie opłacalna...

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Zaleciłbym poczekać na wysyp monitorów HDR z lepszą jakością. Nawet, jeśli nie będziesz miał ochoty, by wybulić kasę to ceny starszych modeli monitorów spadną.
A na teraz jak zależy tobie to 27' 1440p 144 Hz masz w granicach 1300-2200zł.
Na przykład:
IIYAMA Red Eagle G-Master GB2788HS-B2 1380zł
27', 1440p, 144Hz, czas reakcji 1ms, jasność 300 cd/m2

IIYAMA GB2760QSU-B1 1799zł
27', 1440p, 144Hz, czas reakcji 1ms, jasność 350 cd/m2

Głowna różnica między nimi to minimalnie większy zakres tonacji kolorów 300 i 350. Pytanie czy warte to jest 400zł skoro w monitorach/Tv z HDR dopiero 800-1400 powala.

ocenił(a) grę na 9
Przemo1981_filmaniak

No właśnie ten moniator zamierzam kupić. :) Dzięki.

ocenił(a) grę na 9
Przemo1981_filmaniak

Kupię na razie tą iiyamę a jak pojawi się coś uczciwego z HDRem to będę myślał nad zmianami.

ocenił(a) grę na 9
Przemo1981_filmaniak

Witam ponownie

Co sądzisz o tym monitorze?

https://www.komputronik.pl/product/489820/iiyama-g-master-gb2560hsu-red-eagle-1m s-144hz-freesync-.html?fbclid=IwAR1Q6gfsLEt_AJxGZomdeS4jzAqN2gHeNXhZMfAHQIGY8KKo EsjCYYG5OdA

ocenił(a) grę na 10
Hemulen

A zdajesz sobie sprawę, że przy premierze danej konsoli jej bebechy są znacznie słabsze niż w analogicznym czasie mocnych Pc. Rynek rządzi się swoimi prawami.
Wiadomo, że każda gra na Pc wygląda lepiej lub znacznie lepiej niż na konsoli, ale różnice mogłyby być jeszcze większe, gdyby tylko chcieli, a nie chcą, bo sprzedaż konsolowa jest bardziej opłacalna.
Generują większe zyski. Stąd exy na konsole oraz brak ucieczki z grafiką Pc względem konsol,
by sprzedaż konsol oraz sprzedaż gier pod konsole się zgadzała.

Mimo powyższych czynników oprawa graficzna gier na Pc zawsze jest lepsza niż na konsolach:
-bardziej szczegółowe tekstury
-lepsze efekty i bajery graficzne (cienie, oświetlenie, anty-aliasing, zasięgi widzenia itd.)
-lepsze rozdzielczości 4K/8K, a nie skalowanie jak na konsolach, gdzie póki co nie ma żadnego 4K
-wsparcie modderów
-płynność rozgrywki, boco innego rozgrywka w 25-30 Fps z chrupnięciami na konsoli,
a co innego na Pc w 60-70 Fps czy nawet 90-110.
-porządny drogi monitor z HDR potrafi zrobić też dużą różnicę. Nowe gry są pisane, by wykorzystać maksymalnie możliwości takich drogich zabawek. Niestety niewielu o tym wie, a nie idzie zrobić screenów ukazujących wygląd gry z HDR.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones