PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608417}

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
8,1 6 327
ocen
8,1 10 1 6327
S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla
powrót do forum gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Obcowanie ze S.T.A.L.K.E.R.E.M to niemal duchowe doznanie.

Trzeba jednak przyznać, że to specyficzna gra i nie każdemu podpasuje. Sam z początku kręciłem nosem, że łazi się tutaj kilometrami i twórcy mogliby dać przynajmniej jakiś rower. hehe W pierwotnym założeniu miały być samochody ale ze względu na wpadanie w anomalie zarzucono ten pomysł.

Nie chce się powtarzać no ale klimat miażdży orzechy. Osiki przy drogach, odgłosy psów, szum wiatru, anomalie, mutanty i te miejscówki. Czuć to coś po prostu.

Technicznie to różnie bywało. Wiele ludzi skarżyło się na bugi. Ja na szczęście nie miałem żadnych problemów. No może poza jednym. Jak już zbliżałem się do reaktora to łatwo mnie zabijali i męczyłem się trochę ale jakoś sobie dałem rady. :D

Lubię czasami odpalić sobie gameplay na YouTube'ie. Fantastyczne wspomnienia wracają.

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Całkowicie się z tobą zgadzam ;) W tej grze na każdym kroku po prostu czuć ten specyficzny, radioaktywny klimat, jak w żadnej innej produkcji o tematyce postapo ;D No i jeszcze ta niepokojąca nieprzewidywalność oraz nieliniowość żyjącego własnym życiem świata zony, dzięki znakomitemu, chociaż niepozbawionemu wad, systemowi A-Life :D Dlatego pomimo, że gra ma już swoje lata to jednak dzięki niepowtarzalnemu klimatowi, wciąż lubię do niej powracać co jakiś czas, zwłaszcza, że do Cienia Czarnobyla powstało mnóstwo ciekawych modów i cały czas wychodzą nowe, które dają możliwość odkrywania zony na nowo :)

P.S. Samochody są w kilku modach do gry, np. w znakomitym Oblivion Lost.

ocenił(a) grę na 9
Dadelog

Ja czekam na finalny build "Director's Cut" modu "Lost Alpha".
http://www.dezowave.com/s-t-a-l-k-e-r-lost-alpha-dc/

Wtedy zaliczę go sobie na nowym kompie. :)

Trzeba śledzić stronę twórców: http://www.dezowave.com/

http://www.youtube.com/watch?v=qyMpv_KCaiA

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Ja za moment zaczynam przygode ze Stalkerem :D i wiem, ze raczej innej oceny niz 10/10 nie bedzie.
Klimat tej gry chodzi juz za mna od wielu dni chociaz w nia nigdy nie gralem to screeny zrobily swoje. Juz czuje to uczucie odizolowania, niepewnosci i ten postapokaliptystyczny klimat ... Miodzio znikam zanurzyc sie w tej grze. Pozdro

ocenił(a) grę na 9
aproxx

No to miłego grania. Pozdro.

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Wlasnie ukonczylem, zajelo mi to ladne pare dni [czesto grafa gubila kolory i musialem minimalizowac gre by je odzyskac jakies 250-300 razy w ciagu calej gry]. Co tu duzo mowic, piekna gra, szkoda, ze nie dziala tak jak powinna. Zainstalowalem juz wczoraj Czyste Niebo z mysla, ze nie bedzie tego problemu co w Cieniu Czarnobyla ale niestety jest to samo.

użytkownik usunięty
STAMiNA

Razem z serią Fallout najbardziej klimatyczna gra w historii. Lost Alpha też świetne, udało mi się ukończyć niedługo po premierze. Niestety mod był wtedy strasznie zabugowany, ale sam fakt, że coś takiego powstało z rąk amatorskiej ekipy, budzi podziw.

ocenił(a) grę na 7

Gra to przede wszystkim niespełnione obietnice. Wielu się zachwyca nad wyjątkowością, ale nie zdają sobie sprawy jak miała ta gra wyglądać w początkowej fazie. Niestety to co zostało wydane to były rozczarowujące "odpadki", do tego niesamowicie zabugowane. Durnowate AI, durnowate questy poboczne. Przecież masa elementów została usunięta jak pojazdy, motywy skradankowe, duże mapy itp. To jest dobry tytuł, ale jeżeli ktoś śledził od początku losy Stalkera to wie jakie były plany, a jak to się skończyło. Klima to w sumie jedyna rzecz, która się ostała, chociaż nie do końca. Prypeć i elektrownia(czyli w sumie najważniejsze miejsca w całej grze) to lokacje, które zostały całkowicie zrypane pod tym względem tymi. Sorry, ale ciągłe walki z głupimi(pod względem AI) Monolitowcami nijak ma się do klimatu. Jeżeli byłaby jakaś lista najbardziej rozczarowujących etapów z gier to bez dwóch zdań bym na niej umieścił Prypeć i Elektrownię z Cienia Czarnobyla.

ocenił(a) grę na 9

Niestety gameplay delikatnie się zestarzał. Odpaliłem niedawno Lost Alphe. Developer'c Cut i jakoś nie bawi mnie tak jak w dniu premiery. Strzelanie jest dosyć sztywne. Już nikt w dzisiejszych czasach nie używa wychylania. Odinstalowałem.

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Zauważyłem, że jesteś wszędzie tam gdzie moje ulubione gry hehe. Stawiam e-piwko ;P

ocenił(a) grę na 9
Tormencjusz

Pije e-piwko. :D

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Stalker jest jak najlepsza i najczystsza wódka jaką się kiedykolwiek widziało raz wychlejesz a chcesz więcej :D

ocenił(a) grę na 7
Sasza9658

I niestety tez koszmarnie sie zestarzal.Klimat wypas i ogólnie ale...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones