PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809106}

Resident Evil 2

Biohazard RE:2
8,5 3 611
ocen
8,5 10 1 3611
Resident Evil 2
powrót do forum gry Resident Evil 2

Nie jestem zbytnim fanem serii RE. w swoim życiu ograłem tylko RE3 na psx, potem na pc i wielokrotnie RE4 na ps2 i kilkukrotnie na pc.
A tak, jeszcze bardzo krótki epizod z RE5.
Zmierzam tym do tego, że nie znam oryg. RE2 z 98.
Remake miałem w planach zakupić na ps4, ale wpierw ściągnąłem demo.
I bardzo dobrze.
Ocenić gry nie mogę bo grałem tylko fragment dema, ale potrafię coś określić na podstawie tego dema. może nie konkretnie fabułę, ale sterowanie.
O matko jedyna.
Aktualnie jestem w trakcie entego ogrywania RE4 i mam porównanie w sterowaniu i nie chodzi tutaj o przyzwyczajenie.
Wszystkie trzy części jakie ogrywałem były przyjemne w sterowaniu. Konkretnie najlepsze było to że kamera była przyklejona do postaci.
Jak jest tutaj ?
A tutaj jest tak , że lewa gajga to standardowo chodzenie, ale prawo lewo to strefowanie. dopiero prawa gajga odpowiada za kierunek chodzenia.
No matko jedyna. tak to denerwuje że szok. to już nie mogli jak dawniej przykleić kamery do postaci.
Dodatkowo rozwalił mnie też system szybkiego obrotu postacią do tyłu.
W RE4 jest to bezproblemowe.
Tutaj postać owszem obraca się, ale kamera już nie.
No ja pierdziele. Chyba bardziej skopać tego nie można było.
A co do samego Leona, okrutnie stęka. Gorzej niż Ashley w czwórce.
Tak stękał, że chciałem wyłączyć głos bo po kilku minutach już sluchać się tego nie dało.
Rozwaliło mnie sterowanie do którego najprawdopodobniej mając wprawę co do 4 raczej się nie przyzwyczaję.
Jakoś tam udało mi się te zombiaki postrzelać, ale mimo iż oddaję wprawne hedshoty w łeb, który najlepiej że się rozpada, to oni i tak wstają. dziwne że rozwalenie głowy nie powoduje bezpośredniej śmierci.
Co mi sie w tym demie podobało to motyw z nożami które można po użyciu wyciągnąć ponownie z zombiaka.

ocenił(a) grę na 9
settokaiba

To żałuj. W tej serii zdecydowanie najlepsze są Re 2 1998 i Re 1 remake 2002.
Dopiero dalej 1, 4, 7 i remake 2.
Za nimi 3, Code Veronica, 0, Revelations 1 i 2., które są z przebłyskami, ale nierówne.
Na przykład Code Veronica, gdyby nie pewne wady to wręcz rewelacyjna część z dobrą fabułą, a 0 ma świetny klimat i styl rozgrywki jak najlepsze części, ale przez brak skrzyń przedmioty trzeba układać na podłodze więc lipa.
Najniżej dałbym 5 , 6 oraz remake 3.

Oryginał 3 części to poniekąd był bardziej taki odrzut po 2 części.
Już sam fakt, że RE 1 i RE 2 mają po dwa scenariusze, a w Re 3 był tylko jeden.
W Re 1 kultowa lokacja rezydencja, a w Re 2 komisariat, gdy w Re 3 nic.
O wiele lepsze zagadki i klimat w 1 i 2 części niż w 3 części.
Re 2 na Normal i Hard były super, gdy w Re 3 tylko Hard, bo jak wiadomo Easy było tam pozbawione jakiegokolwiek celu - nieograniczone zapisy i mnóstwo amunicji co powodowało, że rozgrywka była 5 razy łatwiejsza niż nawet Easy w Re 2.

Re 1 remake jest idealnym remakiem, bo nic nie popsuł. Posiada wszystkie zalety oryginału plus udoskonalenia więc poniekąd zastąpił całkowicie oryginał.
Re 2 remake i Re 3 remake więcej popsuły niż udoskonaliły i to jeszcze regres mają w kluczowych rzeczach jak dla mnie.

Jeśli miałbym polecać komuś grać kto nie chce grać po kolei we wszystko jak wychodziło,
ale możliwie jak najlepiej poznać serię i zagrać w najważniejsze części i mieć w nich jak najlepszą grafikę to wybrałbym taki wariant:

1) Resident evil 0 HD 2016 (prequel 1 części - remaster gry z 2002)
2) Resident evil HD 2015 (remake 1 części - remaster gry z 2002)
3) Resident evil 2 Gamecube pod emulator Dolphin + Seamless HD Project
4) Resident evil 2 remake + Reshade dla porównania z oryginałem :)
5) Resident evil 3 Gamecube pod emulator Dolphin + Seamless HD Project
6) Resident evil 3 remake + Reshade dla porównania z oryginałem.
7) Code Veronica X Gamecube pod emulator Dolphin + HD Project lub
Code Veronica X HD remaster pod Ps3 lub emulator Ps3
8) RE 4 HD + HD Project + Photorealistic Reshade
9) Resident evil Revelations 2
10) Resident evil 7 2017

Nie polecam 5 i 6 części , bo to raczej najsłabsze części. Gorsze od wszystkich spin-offów.
Revelations 1 ma dość słabą oprawę graficzną na 2012 rok, bo do port z przenośnej konsoli, ale klimatem i rozwiązaniami niektórymi starali się nawiązywać do formuły klasycznych części, a sterowanie i kamera jak w nowszych częściach w TPP
Oczywiście w pełni powrót do korzeni nastąpił przy Re 7, gdzie ewidentnie poza kamerą, która jest FPP wzorowano się na 1 części/remaku 1 części tzn.
klimat horroru, główna lokacja świetnie wykonana, elementy przygodowe, do tego smaczki w stylu nawiązań fabularnych czy skopiowane zagadki z jedynki.

ocenił(a) grę na 8
returner

fajnie to opisałeś, ale ja raczej mimo wszystko nie przekonam się co do tej produkcji .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones