PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809106}

Resident Evil 2

Biohazard RE:2
8,5 3 611
ocen
8,5 10 1 3611
Resident Evil 2
powrót do forum gry Resident Evil 2

Jest kilka braków względem oryginału, chodź by w kreaturach, gdzie się podziały pająki zombie, kruki zombie które wpadały przez okna, czwarta mutacja Birkina ?! Tyrant pod koniec zmutowaną ma tylko prawą rękę a w oryginale jest cały zmutowany, oprawa muzyczna to kompletne dno, w oryginale to ona budowała cały urok horroru a tu jej prawie nie ma wgl. chyba że mamy wersję Deluxe w której można to zmienić na oryginalną ścieżkę dźwiękową, mimo tych minusów plusów jest więcej i gra się świetnie

ocenił(a) grę na 9
Ivoul

Przecież był G4 w remake'u.

ocenił(a) grę na 8
everlast4

Racja pomyliłem G3 z G4, dopiero po którymś razie przechodzenia gry się dowiedziałem że walczymy z nim Claire, nie różni się zbytnio od G3, w oryginale widać tą różnicę wyraźnie, nawet jak mutuje, no i jest możliwość starcia z nim obyma postaciami

ocenił(a) grę na 9
Ivoul

Sam nie grałem w oryginale re2, natomiast jest pewnie tak jak mówisz. Zdecydowanie w ogromnej większości remake’i lub kontynuacje zazwyczaj są gorsze od swojego pierwowzoru.

ocenił(a) grę na 9
Ivoul

W serii Resident evil to Re 2 1998 i Re 1 remake 2002 mają sporą przewagę nad resztą stawki. Gry perfekcyjne. Ocierające się o ideał.
Za nimi postawiłbym dopiero Re 1 1996, Re 4 2005, Re 7 2017 i Re 2 remake 2019
Dalej 3, 0, Code Veronica, Revelations 1 i 2.
Na końcu 5, 6 i remake 3.
Śmieszne, że wszystkie spin-offy Code Veronica, 0, Revelations 1 i 2 są lepsze od 5 i 6 :)
A Code Veronica to bardzo zacna odsłona. Znów 0 jest też super, ale brak skrzyń wkurzała wszystkich i to rzucanie na podłogę. Ale klimat ma porządny,

Generalnie 3 to był taki odrzut na tle 2 części.
Znów 0 to poniekąd odrzut Re 1 remake.
I podobnie teraz, gdzie Re 3 remake to taki odrzut Re 2 remake

Idealnym remakiem jest Resident evil 1 remake, bo jest grą bez wad, bo posiada wszystkie zalety oryginału + nowe ulepszenia.

Natomiast Re 2 remake kilka rzeczy zrobił lepiej jak np:
grafika, fizyka, animacje, większy plecak choć to w sumie może być wada, bo ograniczony plecak był nie bez powodu w starych residentach, wygodne łatwe sterowanie.
Ale też kilka rzeczy to regres i to jeszcze w tak ważnych punktach.

A oto lista rzeczy, które Re 2 remake popsuł:
1) gorszy klimat (a taki Re 1 remake potrafił zachować genialny klimat Re 1)
2) słabszy soundtrack choć idzie załączyć ten z oryginału, ale to się nie liczy
3) słabsze przerywnikowe filmowe, które nie robią żadnego wrażenia w porównaniu z tymi z oryginału
4) trochę słabsza grywalność choć w remaku daje radę. Oryginał był grą podobnie jak remake 1, który można przechodzić po 10-15 razy zarówno scenariusz A i B. Miał to coś jak wiele starych gier do których ludzie wracają wielokrotnie przez 20-30 lat. Remake jak większość nowych gier tego nie ma.
5) Wycięcie znakomitej drogi początkowej do komisariatu, która robi tak duże wrażenie w oryginale
6) Wycięcie wszystkich momentów straszenia np: pierwsze spotkanie z Lickerem, łapy w korytarzu, kruki wpadające przez szybę, Licker wpadający przez weneckie lustro i ten przez sufit czy Mr X przebijający się przez ściany itd
7) Kamera TPP nie sprzyja straszeniu czego dowodem są RE 4,5,6, Revelations 1,2, Remake 2 i 3, Evil Within 1 i 2. Gdy kamery statyczne nadawały się do do tego idealnie.
Dowodem są Re 1,2, Remake 1, 0, Silent Hill 1-3, Nocturne, Blair witch- Rustin Parr,
Alone in the dark - The New Nightmare, Fatal Frame 1-3.

Wymienione tytuły z statycznymi kamerami mają malowane tła dzięki czemu starzeją się podobnie jak gry w pełnym 2d ok trzy razy wolniej niż gry w pełnym 3d.
Stąd takie gry jak Nocturne, Blair witch- Rustin Parr, Alone in the dark - The New Nightmare, Re 1 remake, 0 nawet po 20 latach nie mają czego się wstydzić, a na swoje czasy  na dodatek wyglądały wyraźnie lepiej niż Re 2 remake na swoje.

Re 1 remake gra z 2002 a praktycznie wygląda niewiele gorzej niż RE 2 remake gra z 2019.
Oczywiście do takich gier jak Re 1 remake, RE 0 czy Silent Hill 3 mamy jeszcze remastery,
ale w przypadku Re 1 remake i 0 przecież one wyglądu nie poprawiły mocno,
bo wersje Gamecube 2002 wyglądają wręcz identycznie.
A do oryginalnych Re 2, Re 3 i Silent Hill 2 powstały znakomite mody graficzne.

Do Re 2 i Re 3 - Seamless HD Project do wersji Gamecube pod emulator Dolphin.
Ta wersja ma zdecydowanie najlepsze udźwiękowienie i filmiki, a ten projekt modderów umożliwił odpalenie tych gier w 4K, z lepszymi teksturami postaci/potworów bez rąbków oraz przede wszystkim mocno zremasterowali wszystkie tła modderzy
Dla porównania jakości grafiki, soundtracku i filmików.
Wersje Pc ok 1gb. Wersje Pc + mody niecałe 3gb,
Wersje Gamecube + Seamless HD Project ok 8gb.
Uwierz, że tła poprawiono niesamowicie w Re 2 i 3 i nie odstają teraz już tak mocno od jakości teł w Nocturne, Blair witch - Rustin parr, Alone in the dark - The New Nightmare czy Re 1 remake, Re 0 jak kiedyś.

Re2 - Seamless HD Project + emulator jest na moddb


Re3 - Seamless HD Project l+ emulator jest na moddb


RE 2 Gamecube ISO Europe link
https://cdromance.com/gamecube/resident-evil-2-europe/

RE 3 Gamecube ISO Europe link
https://cdromance.com/gamecube/resident-evil-3-nemesis-europ...

Seamless HD Project rozpakowujesz, odpalasz Dolphin, załączasz potem obraz ISO odpowiedni. w opcjach graficznych wszystko ustawione więc zaznaczasz tylko Fullscreen.
Ja także klawisze ustawiłem, by mieć identycznie jak w Re 2 i Re 3 pod Pc
Kotrolery -- standartowy kontroler i ustawiłem w przyciskach tak:
Przyciski - A - Space...B - V...X - Space, Y - Z...Z - M...Start - Q...
Spusty - L - Q...R -X.
Zmiana ŚPM usuń klawisz. PPM - wyszukaj nowy klawisz, kliknij na niego, wybierz, zastosuj. Wszystko mega proste więc może niepotrzebnie tak dokładną instrukcję dałem :)


Do Silent Hill 2 - oczywiście paczka modów Enhanced Edition

Do Re 4 HD - HD Project ok 30 gb tekstur 16 razy lepszych niż w remasterze

Nocurne i Blair Witch - Rustin parr można odpalać w każdej rozdzielczości. W pliku ini trzeba zmienić rozdzielczość. Działa nawet 4K.

Alone in the dark - The New Nightmare jedynie wersja GOG umożliwia wybranie rozdzielczości nawet do 4K. Ale najlepiej zainstalować też polską wersję pudełkową jako drugą, bo wtedy wersja GOG będzie też po polsku i także będzie miała intro, które wycięli, bo nie wiedzieli jak inaczej odpalać grę na Win10.



ocenił(a) grę na 8
returner

Jeżeli chodzi o Re remake 2002 to bardziej przypadła mi do gustu ścieżka dźwiękowa z oryginalu Director's Cut 1997 rezcz jasna oryginalna, broń Boże z Dual Shock Ver. Jest bardziej donośna i powoduje że włos się jeży na głowie, choć w Remake też daje radę

ocenił(a) grę na 9
Ivoul

W sumie najmocniejsze jako horror w tej serii są 1, remake 1 i pierwsza połowa 7 części,
która w wielu punktach naśladuje 1 i remake 1 :)

RE 1 Director's Cut 1997 wersje Pc obecnie idzie grać też na Win10 dzięki Peixoto, które wspomaga działanie gier w wersji pc np: Re 1 i 2, Tomb Raider 2 i 3 itd.
Do Tomb Raider 2 i 3 idzie dzięki temu dograć tekstury HD, bo do TR 1 innym sposobem się to robi. A Re 1 i Re 2 wersje Pc idzie bez przeszkód grać nawet na WIn10.
Narzędzie daje wparcie pod nowe systemy, wymusza grę Fullscreen zamiast w oknie,
wyświetla obraz w natywnej rozdzielczości monitora, wygładza tekstury, że są bez rąbków.
A poza tym idzie dograć do Re 1 i Re 2 wersji pc też zremasterowane filmiki i soundtrack,
a do Re 3 Pc zremasterowane filmiki i soundtrack oraz projekt z troszkę poprawionymi teksturami.
Natomiast w przypadku Re 2 i Re 3 mija się to z celem, bo jak pisałem zdecydowanie najładniejsze wersje 2 i 3 modderzy zremasterowali dla wersji Gamecube, które już były najlepsze kiedyś, a od kiedy mamy Seamless HD Project od niedawna to jest po prostu miazga.

Niestety oryginał Re 1 nie zremasterują w ten sposób, bo nigdy nie został wydany na Gamecube. Obawiam się, że to co oferuje wersja pc zmodowana to max.
Wiem, że pierwotnie Re 1 wydano już w 1996 na Psx 1 bez Director's Cut i ta starsza wersja jest trudniejsza. Wersje Pc uprościli. Emulator Psx 1 trzeba mieć lub tą starą konsolę do tej wersji :)

ocenił(a) grę na 8
returner

W Re1 psx1996 są do wyboru 2 tryby tj. Training i Standard w Director's Cut dodano Advanced gdzie pozmieniano położenie kamer, przedmiotów oraz wieksza ilość kreatur w poszczególnych pomieszczeniach, tak że nie powiedział bym raczej że jest to wersja prostsza od pierwszej z 1996 a co do wesji pc to rozgrywka staje się dziecinnie prosta moim zdaniem, grając na klawiaturze używa się ino 8 klawiszy po 4 na każdą dłoń Z, X, C, V i kierunkowe strzałki, zresztą żeby odpalić Re1 na Win 10 i żeby to jeszcze chciało poprawnie działać to trzeba się trochę na wnerwiać ze ściąganiem tych właśnie pathy o których pisałeś, ustawianie zgodności itd. Ja wciąż jak mam chęć a mam często to biorę konsolę wkładam cd z grą jeden guziczek i gra idzie :)

ocenił(a) grę na 9
Ivoul

Peixoto jest dziennie prosty w obsłudze i w sumie sprawienie, że zadziała Re 1 trwa kilka sekund. Nie jest tak źle. Pc ma tą przewagę, że masz bazę gier wszystkich i odpalasz szybko raz dwa oraz dopalasz graficznie mocno gry starsze.

Sterowanie w grach z statycznymi kamerami dla wielu młodszych osób jest trudne, a moim zdaniem te gry akurat należały do prostych i były dość krótkie, a sterowanie też dość łatwe skoro paluchów nie brakowało :)
Z, X, C, V w Re 1,2, 3, CV. Dość podobnie w Re 1 remake, 0, Silent Hill 1-3.
Nocturne, Blair witch -Rustin parr, Alone in the dark - The new Nightmare.
W remasterach HD Re 1 remake i 0 zmienili, że myszką można mierzyć bronią i strzelać.
Ale chyba oryginalne sterowanie tam też idzie ustawić.

A w oryginalnych wersjach pod Gamecube Re 1 remake i 0 na emulatorze można mieć na 100% identyczne sterowanie jak Re 1,2,3, CV.

ocenił(a) grę na 8
returner

No tylko trzeba mieć jakieś pojęcie o komputerach i systemach przez nich obslugiwanych, dla sprawnego informatyka to może potrwać kilka chwil, ja natomiast jakiś czas temu zapragnąłem zainstalować Re1 na Win 10 i trochę się wściekłem bo jak już gra odpaliła to coś zbyt szybko zasuwała, w ogóle postacie nie były zsynchronizowane z wypowiadanymi kwestiami, jak się biegło to jak by postać na speedzie leciała, po wielu przeczytanych poradach i receptach w necie w końcu odpuściłem, no ale my tu o Jedynce bla bla a tu o Remake dwójki forum dyskusyjne

ocenił(a) grę na 9
Ivoul

I tak w działach innych Residentów gada się też o innych Residentach. Zawsze coś się do czegoś porównuje :)

Peixoto daje wsparcie, ze działa idealnie Re 1 na nowych systemach jak na Win 95.
Oraz dodatkowo wymusza w grze natywną rozdzielczość monitora zamiast 320x240 oraz wygładza krawędzie.
A z dodatkowych modów jakie powstały do Re 1 to przerywniki filmowe w lepszej jakości. Kiedyś 320x240 w 10 klatkach, a ktoś przerobił na 640x480 w 15 klatkach. A także zremasterowany soundtrack i efekty dźwiękowe. Tu w sumie i tak nie ma takiego przeskoku w jakości dźwięku jak między wersją czystą Pc RE2, a zremasterowanym dźwiękiem na modach do wersji Pc. Już nie mówiąc o wersji Gamecube RE2.

ocenił(a) grę na 8
returner

Wczoraj patrzyłem na gameplay z Re2 Sameless HD Project, aż mi się zachciało grać :) wygląda to świetnie w porównaniu do pierwotnej wersji, dziś podejmę się instalacji, gra wykorzystuje emulator Game Cube więc nie wiem czy podołam

ocenił(a) grę na 9
Ivoul

Emulator jest mega prosty w użyciu. Właściwie jest już wszystko ustawione. Tylko załączasz obraz ISO danej gry, który musisz ściągnąć. Ja tylko w opcjach graficznych wybrałem Fullscreen oraz ustawiłem klawisze jak w wersji pc identycznie. A obrazy ISO Re 2 i Re 3 Gamecube stargałem ze strony (cdromance.com) wersje Europe, a nie USA

ocenił(a) grę na 8
returner

No a ja Re2 Ver. USA ale działa i to w opcjach wymuszone na obraz 16:9 wgl. tych opcji ustawień jest tam od groma, nawet można rozdzielczość na 4k ustawić a nawet na 5k (5120x4224) tylko trzeba by do tv podpiąć albo mieć taki monitor z najwyższej półki, to już jakiś obłęd, mogę grać w rimejka 1 roczną grę a gram w odpicowaną 22 letnią xD

ocenił(a) grę na 9
Ivoul

Niestety "zmianowi" w serii RE byli lamusami....

ocenił(a) grę na 8
Militiades

Chodzi Ci o ekipę która wzięła się za Remake 2ki ?? Z tego co kojarzę to tam nadzór nad tym trzymał Shinji Mikami, czyli sam stwórca Resident Evil a jeżeli chodzi o Remake 3ki to prędzej bo ponoć oddali projekt innej grupie że tak powiem mniej liczącej się tzw. padawanom można rzec "lamusom"

ocenił(a) grę na 9
Ivoul

Mówię o bossach w grze. Kiedyś na salonach gier tak się ich nazywało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones