PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622959}
8,1 4 020
ocen
8,1 10 1 4020
Rayman Origins
powrót do forum gry Rayman Origins

Gra zawiodła mnie jako część serii Rayman. Brakuje mi tego uczucia przygody jakie towarzyszyło części drugiej. Tutaj wszystko jest jakieś takie bezosobowe i sztuczne. Nie ma żadnej fabuły i nie ma też zarysowanych jakichkolwiek postaci, nie czuję jakbym do czegoś dążył i przez to trudno się zaangażować.
Do tego gra nie wyróżnia się jako platformówka. Ot, przechodzimy od lewej do prawej strony ekranu i zbieramy lumsy, rzadko pojawiają się urozmaicenia a poziomy są raczej liniowe. Podobały mi się za to poziomy w których latamy na komarze.
Na plus można na pewno zaliczyć bardzo ładną grafikę i stylistykę co jest zresztą znakiem rozpoznawczym serii. Do minusów zaliczyłbym muzykę, która działała mi na nerwy. To chyba pierwszy raz gdy muzyka w grze działała mi na nerwy. Wyjątkowo nie podobał mi się jingiel, który grał gdy zapalaliśmy lumsy. Ostatecznie po przejściu gry nie miałem już ochoty do niej wracać.

ocenił(a) grę na 10
homoxymoronomatura93

To prawda że nie ma tu fabuły, ale czy to jest ważne w platformówce 2d? Bo jakby nie patrzeć to obiektywnie ta gra w sumie jest perfekcyjnie zrobioną platformówką 2d. Etapy są różnorodne i bardzo grywalne bez żadnego wyjątku, gameplay się ciągle zmienia, sterowanie jest bezbłędne, chwytliwa muzyka (przytłaczająca większość osób tak uważa :D) i gra ma masę własnej tożsamości ze względu na ręcznie malowane tła i pięknie poruszające się i animowane postacie. To wszystko daje grę która jakością nie ustępuje poprzednim częściom. Ciężko mi to przyznać, ale nawet Rayman 3 który jest moim ulubionym Raymanem nie jest obiektywnie tak dobrą grą jak Origins.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones