PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667666}
7,7 426
ocen
7,7 10 1 426
Oddworld: Abe's Oddysee HD: New N' Tasty
powrót do forum gry Oddworld: Abe's Oddysee HD: New N' Tasty

Jak widać gry platformowe 2D wcale jeszcze nie umarły. Widocznie nie tylko grafika się liczy, lecz w dużej mierze bardzo istotna rolę pełni tu grywalność danego tytułu. Myślę, że jeszcze nie jedną grę 2D z przed lat podobnie jak tą zobaczymy w odnowionej formie godnej XXI wieku. Przykładami niech będą np.: „New Super Mario Bros” czy „Rayman Origins” oraz „Angry Birds” godnie zastępująca dawnych „Worms”.

ocenił(a) grę na 7
Siachu

Wormsy tez wychodza z powrotem w 2D z ulepszona grafika i fizyka. Worms Revolution, Worms Reloaded.

ocenił(a) grę na 7
dawid1420

W: Revolution jest niestety najsłabszą częścią ze wszystkich 2d... A angrybirdsy mogą czyścić buty poprzednim odsłoną wormsów, nie widzę w ogóle porównania tych gier...

ocenił(a) grę na 8
Siachu

Ja właśnie dziś skończyłem Abe na ps4 Bardzo fajne przypomnienie jeszcze z playstation 1 : ) Dokładnie.. liczy się grywalność i to żeby gra nie była nudna itd.

Siachu

A to niby 2D oznacza z definicji gorszą grafikę?

Raczej odwrotnie!

Najgorsza odsłona Abe'a - trójka, pełne 3D, totalna kaszana.
Czwórka - grafika mieszana, taka sobie.
Pierwszy Abe - czyste 2D ( nie licząc przejść ) - grafika najpiękniejsza.

Dodam zawczasu, że piękna grafika to to, co cieszy oko, a nie to, co zżera największe procesory. Podobnie jak najsmaczniejsze danie to to smaczne, a nie z konieczności to, nad którym stało 6 kucharzy przez 2 dni.

Niestety, ludzie zamiast swoim zmysłom, ufają "ekspertom".

A eksperci - wiadomo, chcą iść na łatwiznę. Grafika 3D jest jak produkcja masowa, nie wymaga kunsztu.

ocenił(a) grę na 7
beniaminGT

Najlepsze platformówki to te 2,5D, lubię tą dodatkową głębie i ruchome tło...

ocenił(a) grę na 7
WujekChu1ek

Np. Tak jak w Ori and the Blind Forest.

WujekChu1ek

Wycacane owszem, ale chodzisz jakąś bakterią :) I wszędzie te błyski. Ja tam wolę coś surowszego. Na przykład jak Prince of Persia (1989) zalicza glebę z dużej wysokości. W pierwszym Abe'ie też były fajne motywy - na przykład jak "pies" gonił a potem zżerał Mudokana.

WujekChu1ek

Technologiczne aspekty sprawiły, że klasyczne 2D nie rozwinęło się do swoich wyżyn. Chciałbym zobaczyć platformówkę 2D, gdyby przez 100 lat ludzkość nie wynalazła 3D.

ocenił(a) grę na 7
beniaminGT

Dla mnie Ori jest rewelacyjną platformówką, jest prawie tak dobra jak "Heart of Darkness" i "Earthworm Jim"

WujekChu1ek

Heart of Darkness to pamiętam, że robili to ze 100 lat. Ale i tak nie zagrałem. Na tle Abe'a z tego samego okresu wyglądało to blado.
Z szybkich platformówek, to niedoścignionym wzorem jest chyba Super Frog. Ostatnio to odświeżyli, ale z tragicznym skutkiem.

ocenił(a) grę na 7
beniaminGT

Wszystkie gry porównujesz do Abe'a, proponuję zagrać także w inne tytuły żeby mieć jakiś odnośnik... Patrzysz pod złym kontem na to wszystko a sam mówiłeś, że grafika się nie liczy. Abe był robiony bardziej po animację 3D w platformowym wydaniu 2D a HOD było z grafiką bardziej przypominającą animację/bajkę w wydaniu dla dorosłych, więc raczej przyrównałem platformówkę do platformówki a nie jej wykonanie i grafikę...

Ps. Dla mnie Heart of Darknes zawsze był dużo lepszy od Abe'a, fajniejsza historia i oprawa graficzna...

WujekChu1ek

Wyglądało ogólnie, nie mówię, że w sensie czysto graficznym. Musi mnie jednak coś zainteresować, by grę kupić i spędzić przy niej czas. Patrząc na longplaya Heart of Darkness takiego smaka nie nabrałem.

ocenił(a) grę na 7
beniaminGT

Każdy ma inne gusta, mnie urzekła ta gra i po latach ściągnąłem sobie emulator na PSP żeby móc cieszyć się tym tytułem... Pamiętam jeszcze z dość popularnych kiedyś platformówek "Lomax" i "Jazz JackRabbit", z tych nowszych to "Dust an Elysian Tail", nie wiem czemu ale platformówki wolę w bardziej "animowanym" wydaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones