PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611380}
6,9 611
ocen
6,9 10 1 611
Manhunt 2
powrót do forum gry Manhunt 2

Plusy i minusy

ocenił(a) grę na 6

Plusy:
+ bronie palne - i nie mam tu na myśli tego, że gra ze skradankowej zamienia się w fps'a, chodzi o przyjemność ze strzelania z nich
++ fabuła - jest to największy plus tej gry, aż dałem dwa plusy za fabułę, chociaż nie zaskoczyła mnie zbytnio, już od początku domyśliłem się, że Leo nie jest rzeczywistą postacią, obstawiałem schizofrenię, ale lekko chybiłem.
+ uzupełnianie życia poprzez zabijanie przeciwników - ułatwia rozgrywkę podczas gdy brakuje nam pigułek
+ klimat - no jest, dosyć dobry, wystarczający by dać za niego plusa
+ dwa zakończenia - i na dodatek zależne od tego jak gramy
+ grafika - mroczna, klimatyczna

Minusy:
- mały zasięg broni palnej - strzelając np. z pistoletu, strzelby, czy uzi kolor celownika jest niebieski na dalszą odległość i nie robimy nic przeciwnikowi mimo iż celujemy prosto w niego
-- zapis gry - tylko w wybranych miejscach, nie muszę chyba pisać, że utrudnia to rozgrywkę
- nie można ręcznie ustawić konfiguracji klawiszy - w sumie nieduży minus, są dwa ustawienia konfiguracji, więc raczej każdemu jakieś podpasuje
-- motyw z głośnikiem - tzn. chodzi o etap z hipnozą, wkvrwiający motyw
-- zagadki/przygodówkowe zadania - nie znoszę tego typu utrudnień w grach, które nie powinny mieć takich zabiegów, jest sporo takich miejsc gdzie dużo czasu zajęło mi wykombinowanie co trzeba zrobić, ale w jednym miejscu gra przegięła:
-- zadanie z obezwładnieniem lekarza - nawet nie wiedziałem, że pistolet, który niektórzy trzymają to pistolet strzykawka i trzeba go odebrać jednemu z przeciwników i strzelić w lekarza, na dodatek musiałem wielokrotnie powtarzać trudny etap z głośnikami, w którym zanim się zorientowałem o co chodzi, to też wiele razy zginąłem + checkpointy i w ten sposób stwierdziłem, że za długo będzie trwało zanim odkryję jak obezwładnić lekarza, wkvrwiony więc postanowiłem zaglądnąć do solucji i za to duży minus, nie powinno być takich zadań
- etap z helikopterem - też wkvrwiający
-- poziom trudności - na początku wydawało się, że będzie średni, ale pewne sytuacje, etapy, miejsca są na tyle trudne, że postanowiłem dać minusa, gdy posiadamy jedynie broń do walki wręcz, to gra miejscami bywa trudna, ale jak mamy broń palną, to gra zamienia się w łatwego fps'a przeciwnicy celują fatalnie, niewiele też nam odbierają, a nasza postać z łatwością może ich rozwalić, ale i tak checkpointy + trudne etapy + zagadki tworzą ciężkostrawną mieszankę

Podsumowując, nie pamiętam już pierwszej części, wydaje mi się, że w jedynce nie było aż tyle strzelania, a więcej skradania, jak dla mnie to na plus, bo strzela się w dwójce przyjemnie, te etapy są łatwe, reszta już bardziej trudniejsza. Gra ogólnie jest solidnym, trzymającym w napięciu thrillerem, mającym niezły klimat i świetną fabułę, ale poziom trudności miejscami odrzuca od ekranu i nie pozwala przyjemnie cieszyć się z gry. Poza tym gra jest dosyć krótka, chyba krótsza niż jedynka, ale może to i dobrze. Polecam, ale bez szału, jedynie dla fanów tego typu rozgrywki gra będzie bardzo dobrą grą, obiektywnie postawiłbym wyżej, ale subiektywnie nie do końca to mój typ rozgrywki, chociaż grało się nawet przyjemnie, to i tak z tego typu brutalnych gier wolę Postal 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones