PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738810}
7,8 2 013
ocen
7,8 10 1 2013
Little Nightmares
powrót do forum gry Little Nightmares

Little Nightmares to platformówka, której największą zaletą jest oprawa audiowizualna ze szczególnym uwzględnieniem "wizualna". Artyści wykonali kawał dobrej roboty. Świetnie zaprojektowane postaci oraz miejscówki. Szczególnie rozdział z salą dla gości był pod tym względem wisienką na torcie. Technicznie została również wykonana bardzo dobrze. Co do sterowania na klawiaturze można zmienić ustawienia domyślne pod swoje (wygodniejsze) preferencje.

Szkoda tylko, że gra jest kompletnie liniowa, nie pozostawiono graczom innych możliwości ominięcia przeszkód i przeciwników. Gdy zrobimy coś w inny sposób niż jest zaprogramowane to nagle nasza postać zostaje złapana (choć się nie ruszamy a ślepy przeciwnik nagle wie, gdzie jesteśmy). Gra nie stanowi też żadnego wyzwania. Powtarzanie sekwencji w moim przypadku wynikało z tego, że chciałem zrobić inaczej niż założyli sobie twórcy albo przypadkiem wcisnąłem nie ten przycisk co trzeba. Gra jest też krótka, na 3-4 godziny max i niestety bardzo droga jak na taki czas zabawy. Nieliczne zagwozdki są banalne. Minusem jest też, że po zakończeniu rozgrywki nie wyłączymy gry dopóki nie przewiną się creditsy, które trwają ponad 5 minut! Wszystko po to, by zobaczyć ostatni obrazek - zakończenie (które w sumie nic nie daje) i podziękowania za grę. Słabo.

ocenił(a) grę na 9
drenz

Wątek dość stary, ale wydaje mi się, że warto wiedzieć, że w wielu grach napisy końcowe można przyspieszyć. Najczęściej można to zrobić przytrzymując strzałkę w dół (klawiatura) / kierując gałkę analoga w dół (pad). W tej grze ten trick również działa i z tych 5 minut robi się coś koło 30 sekund.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones