PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720567}
8,6 18 076
ocen
8,6 10 1 18076
Life is Strange
powrót do forum gry Life is Strange

Jestem świeżo po przejściu wszystkich epizodów Life is Strange. Towarzyszyłem serii od kiedy wyszła pierwsza część i z niecierpliwością czekałem na każdą kolejną. Chciałem podzielić się z ludźmi swoimi wrażeniami z gry i opinią o zakończeniu.
Grałem już w kilka gier tego typu, ale żadna chyba nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, żadna historia nie wciągnęła mnie tak bardzo. Wiadomo, że wybory w grze nie mają wielkiego wpływu na przebieg rozgrywki, ale pozwalają się wczuć niesamowicie, jeśli podejmujesz jako postać trudne wybory.
Sporo ludzi krytykuje zakończenie za swoją przewidywalność. Owszem dało się przewidzieć już dość wcześnie, że tak to się właśnie skończy, że dojdzie do wyboru między ocaleniem miasta a życiem Chloe. I jest to dla mnie świetne rozwiązanie, jedyne zakończenie jakiego oczekiwałem. Gra sama w sobie miała dużo fabularnych twistów i nieprzewidywalnych wydarzeń, które wzbudzały w nas wielkie emocje. Zakończenie choć przewidywalne lepsze od zrobionego na siłę, czegoś czego nikt by się nie spodziewał.
Muszę przyznać, że pewnie jak część z was zakochałem się w postaci Chloe, nieistniejącej postaci z gry (cholera, mam nadzieje, że moja dziewczyna tego nie przeczyta xD) i gdy doszło do zakończenia bez zastanowienia chciałem ją ocalić za wszelką cenę. W końcu to przez cała grę Max robiła. I ja pewnie zrobiłbym to na jej miejscu. Zakończenie jako tako satysfakcjonujące jednak przy napisach końcowcyh poczułem, że coś tu nie tak. Ta gra potrzebuje czegoś innego. Wydaje mi się również, że taki wybór byłby sprzeczny z moralnością idealistycznej Max. Byłem zwolennikiem teorii, że łączyło je coś więcej niż przyjaźń, mimo że uważam całus z 3 epizodu nie sugerował jeszcze tego. Ale jednak Max nie poświeciła by tak wielu istnień, dla jednego. To się nie zgadzało, to zakończenie nie było satysfakcjonujące. Więc wczytałem i wybrałem opcje poświęcenia Chloe i to co się wydarzyło położyło mnie na łopatki. Pocałunek i ostatnie pożegnanie Chloe i Max było dla mnie wisienką na torcie tej gry. Jeden najbardziej wzruszających momentów w całej mojej gamingowej karierze. Zakończenie smutne ale cudowne. Nie da się zmienić przeznaczenia, a uczucie jakie łączyło dwie bohaterki było dla mnie czymś wspaniałym i wstyd się przyznać jako facetowi, że wzruszyło mnie do łez.

ocenił(a) grę na 10
Jock3R77

Wzruszyło cie to uczucie, ale ja też bym chyba się poryczał. Nie ze wzruszenia, tylko ze smutku, że poświęciłem Chloe. Wiesz co jest w tym najgorsze? Że Chloe nie zginęła jako przyjaciółka Max, bo przecież Max cofnęła czas. To tak zawsze jest, że jak np. umiera ci bliska osoba, że podtrzymuje cie to, że była dobra itd. Tutaj tego nie dało się odczuć. Odkąd Max cofnęła czas to to, co przeżyła przez ten tydzień z Chloe może i nie straciło sensu dla niej, ale dla Chloe no musiało przecież, bo te wydarzenia wtedy kiedy ostatecznie zginęła oficjalnie nie miały miejsca. I to jest najgorsze. Że Chloe. Postać, którą pokochało wielu graczy umierając nie myślała zapewne o swojej bohaterce. To najbardziej boli. Niby pojawił się ten motyl na jej pogrzebie (ten jej duch można powiedzieć), ale tutaj to tylko symbol. Nie było tutaj mowy o życiu pozagrobowym. Wybaczcie musiałem zdecydować się na tę szczerość.

ocenił(a) grę na 10
Jock3R77

Spokojnie nie ty jeden polubiłeś bardzo postać Chloe :)

ocenił(a) grę na 10
KulturalneOcenianie

Właśnie skończyłem!! Super gra!! Od czasu The last of Us nie odczuwałem takiej sympatii do bohaterów. Obok TLoU dla mnie najlepsze relacje między dwójka bohaterów. Ta gra idealnie pokazuje że nie trzeba mieć budżetu 100mln dolarów aby zrobić fajna grę.

Zobaczyłem 2 zakończenia, za 1 razem uratowałem, Chloe :) Nie mógłbym jej poświęcić po tym wszystkim. Bardzo emocjonalnie odczułem końcówkę 3 epizodu, niezły szok :) Świetnie oddaje klimat muzyka, i ten pomysł na fotografie!! Akurat sam od niedawna bawię się lustrzanka, więc bardzo jarała mnie ta otoczka fotograficzna i umieszczenie niektórych terminologii z fotografii. Szkoda tylko że na zakończenie nie wpływa cały przebieg gry, można od nowa rozdział wczytać i zobaczyć 2 zakończenie ale i tak jako całość fabuła jest super.

Jutro przechodzę 2 raz, i mam zamiar zdobyć wszystkie odznaczenia :)

PS. Polecam spolszczenie dostępne na www.grajpopolsku.pl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones