PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809544}
7,6 1 508
ocen
7,6 10 1 1508
Life is Strange 2
powrót do forum gry Life is Strange 2

Jestem świeżo po obejrzeniu let's playa z tej gierki (bo należę do tej grupy osób, które za zwyczaj nie grają, a właśnie sobie oglądają gdzieś na youtube) i szczerze muszę powiedzieć, że jest no taka średnia. Nie porwała mnie jakoś mega, nie czułam w niej za bardzo klimatu, nie byłam zaangażowana. Owszem, gra ma plusy, na przykład ładniejszą grafikę, dobrą muzykę, która w Life is Strange nigdy nie zawodzi czy pojedyncze ciekawe momenty, chociażby finał czwartego epizodu w Heaven Point. No ale to nie to. Główne postaci były okej, ale nie urywały dupy mówiąc delikatnie. Daniel, mimo, że na początku go lubiłam, działał mi potem mega na nerwy (chociaż domyślam się, że miał taki być), natomiast Sean był trochę nijaki, jednak muszę przyznać, że doceniam to, jak rozwinął się na przestrzeni gry, ze zwykłego nastolatka stał się młodym mężczyzną, który potrafi wziąć odpowiedzialność za siebie i swojego młodszego brata. Mega mi się to podobało. Dlatego właśnie irytowałam się w niektórych momentach, kiedy Daniel był dla niego po prostu chamski, nie słuchał się i wydawało mu się, że jest niewiadomo kim, bo ma swoje super moce.
Co do postaci pobocznych, było kilka fajnych moim zdaniem, na przykład Cassidy, Joey czy Mushroom, no ale to tyle, bez rewelacji.
Wątek matki chłopaków całkiem ciekawy, jednak wydaje mi się trochę naciągany. Rozumiem, że Karen nie czuła się sobą spełniając rolę matki i żony, popełniła błąd i chciała uciec od dawnego życia, bo to nie było to, czego chciała, no ale jednak... jakoś trochę mnie to nie przekonuje.
Żeby jakoś zakończyć, jedną z rzeczy, które najbardziej mnie irytowały była duża ilość cut scenek i mało możliwości dla gracza do faktycznej zabawy, dużo ciekawych momentów zostało niewykorzystanych. Szczerze, jak oglądałam tego let's playa miałam wrażenie, jakby Dontwood miał jakieś cięcia budżetowe i musiał zapchać fabułę cut scenkami. Ale pewnie to zamysł, a ja po prostu nie ogarnęłam.
Podsumowując, moim zdaniem o wiele gorsza część niż jedynka i before the storm, jednakże nie jest jakaś tragiczna. Ode mnie mocne 5/10 ^^

ocenił(a) grę na 8
paulinakobayashi

Nigdy nie zrozumiem tego jak można oceniać grę wyłącznie po obejrzeniu let's playa. W gry się gra, a nie ogląda. To nigdy nie będzie ten sam poziom zaangażowania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones