PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691186}

Ib

8,3 303
oceny
8,3 10 1 303
Ib
powrót do forum gry Ib

Osobiście w gre nie grałam, i grać nie zamierzam, ale oglądałam gameplay w wykonaniu
Disowskyego i różne zakończenia w wykonaniu innych youtuberów, i gra moim zdaniem jest piękna.
Bardzo chciałabym, żeby wyszedł kiedyś film na styl gry, o tej samej fabule.. A wy?

ocenił(a) grę na 6
KoronkaxDD

Ja chciałabym, aby ta gra zawsze była grą. Ale patrząc na wszystkie te piękne fanarty, które ludzie na jej podstawie stworzyli, myślę sobie, że gdyby zrobić remake tej gry z przepiękną, dopracowaną grafiką, to byłaby jeszcze bardziej magiczna, niż jest teraz. Nie mam nic do pikselowych gier, ale ta ma po prostu ogromny, niewykorzystany potencjał, jeśli chodzi o aspekt graficzny. Wystarczy obejrzeć chociażby jeden z wielu takich filmików, aby się o tym przekonać: http://www.youtube.com/watch?v=fCqMGcrEgLo

ocenił(a) grę na 6
uru_the_neochild

Chociaż jakby się zastanowić, to film na podstawie Ib wyglądałby trochę jak te studia Ghibli, to też by było cudowne. :D Ale jeśli film, to twoim zdaniem które zakończenie powinno być w nim pokazane? :P

ocenił(a) grę na 10
uru_the_neochild

Zgadzam się co do niewykorzystanego potencjału graficznego. Osobiście bardzo lubię gry pikselowe, ale jest tak przede wszystkim dzięki ich fabule.
Co do adaptacji - gdyby powstała na pewno bym się na nią rzuciła z wielkim zaciekawieniem. Styl studia Ghibli? Brzmi ciekawie. :3 Chętnie podzielę się też opinią co do preferowanego zakończenia. A może tak coś nieprzewidywalnego? Jakieś nowe zakończenie? W innym przypadku pewnie byłoby to "Promise of Reunion", chociaż osobiście najbardziej lubię "Forgotten Portrait", które według mnie odpowiednio wykorzystane mogłoby otworzyć ścieżkę dla sequela. ;) A Ty jakie zakończenie widzisz?
ps. Ib- Bad Apple - kopalnia pięknych artów!

ocenił(a) grę na 6
AmuIchigo

Promise of Reunion to oczywiście moje ukochane, chociaż Forgotten Portrait też jest zachwycające, choć rzecz jasna bardzo smutne. Ale chyba nie chciałabym sequela, więc obstaję przy Promise of Reunion. :P

Wyskoczyłam tak z tym studiem Ghibli, bo pomyślałam sobie, że galeria Guerteny wyglądałaby w pewnym sensie podobnie do magicznego świata ze Spirited Away lub Ruchomego Zamku Howla. Oczywiście ze sporą dozą mroku. ;) No i Ib trochę przypomina Chihiro, prawda? Traci rodziców z oczu, zostaje pochłonięta przez inną, zaczarowaną rzeczywistość i musi wykazać się odwagą oraz wytrwałością, aby się z niej wydostać.

ocenił(a) grę na 10
uru_the_neochild

Myślę, że to trafne porównanie. A ja właśnie wyobraziłam sobie Ib w stylu Burtona. Taki mix magii ze studia Ghibli i niepokojącej aury miasteczka Halloween.

Poza tym: tak sobie myślę, że chyba ucieszyłabym się widząc Ib pod każdą postacią ekranizacyjną. Po prostu czuję się mega stęskniona za Guerteną! >n<

ocenił(a) grę na 6
AmuIchigo

Mieszanka Ghibli i Burtona? Jestem na tak! :D Yaaay, skorośmy takie kreatywne, to może same nakręcimy ekranizację? XD

PS. Przepraszam, że zbaczam z tematu, ale przejrzałam twój profil Filmweb i okazuje się, że jesteśmy jedynymi dwiema osobami w całym portalu, które grały w Forget Me Not: Palette, a w dodatku dałyśmy tej grze taką samą ocenę. Trochę niesamowite, co? :D

ocenił(a) grę na 10
uru_the_neochild

Zaczynam odczuwać pewien niepokój. Hmmm... wchodzimy w klimaty Ib? xD Ale rzeczywiście, ciekawy zbieg okoliczności. Teraz tylko ciekawe kto jest tą istotą, która chce w Palette zagrać?! 3 osoby, w tym jedna przyczajona, jeszcze nie weszła na scenę - taka trochę Mary. Kolejne skojarzenie z Ib!

Z wspólnej naszej twórczości ekranizacja Ib?! - oj nie kuś, nie kuś. *w*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones