PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611116}
8,3 524
oceny
8,3 10 1 524

Hearts of Iron II
powrót do forum gry Hearts of Iron II

Gra od strony wizualnej nie różni się niczym od pierwowzoru. Zmiany w samej grze dotyczą w zasadzie trzech kwestii: dodania nowych scenariuszy, zmian i modyfikacji w niektórych jednostkach, dodanie nowej opcji - wywiad. Jeśli chodzi o kwestię zmian w jednostkach to poza dodaniem nowych wersji jednostek, które istniały już w HOI 2 mamy kilka nowych jednostek. W marynarce wojennej mamy lekkie lotniskowe (CVL), a w lotnictwie myśliwce eskortowe nie są już samodzielną jednostką, ale stanowią brygadę, którą można dołączyć do eskadry bombowców. Poza tym innych zmian w samych jednostkach w zasadzie nie ma. Pewną zmianą na plus jest drobna zmiana w wyglądzie jednostek lotniczych (choć nadal daleko jest do HOI 1). Wprowadzono nową ikonę dla bombowców, przez co łatwiej je odróżnić od myśliwców (choć wszytskie bombowce mają tę samą ikonę). Niestety zmiany te nie objęły wojsk lądowych, gdzie wszystko jest po staremu. Nowością, której nie było w HO2 jest możliwość zablokowania modernizacji poszczególnych jednostek oraz zablokowania lub nadania priorytetu w ich uzupełnianiu. Wywiad to nowa opcja, która pozwala nam na infiltrowanie państw obych oraz ochronę własnego kraju przez obcym wywiadem. Mając szpiegów w innym kraju możemy sabotować jego przemysł i proces wynajdowania nowych technologii, możemy finansować partyzantkę lub np. zabić ministra. Poza tym w grze jest jeszcze parę drobnych zmian, które ułatwiają grę np. możliwość przyznawania priorytetów punktów produkcji np. na produkcję jednostek, zaopatrzenia, modernizację czy uzupełnienia. SI komputera też sprawia wrażenie bardziej dopracowanej. Gra odpowiada również bardziej rzeczywistym wydarzeniom historycznym, zwłaszcza, jeśli zaczyna się grać w 1936 roku.
Podsumowywyując polecam Hearts Of Iron 2 każdemu miłośnikowi strategii osadzonych w klimatach Drugiej Wojny Światowej.

tomucho77

W pełni popieram tomucho! Gra rewelacyjna...

ocenił(a) grę na 8
FanDobregoKina

Kim najczęściej grałeś? Najlepsze było bronić się II RP przed III Rzeszą i uczynienie z Polski nowej potęgi :). Kiedyś obroniłem się przed Niemcami, zaanektowałem Rzeszę i na dodatek podbiłem Czechy, Słowację, państwa Bałtyckie i pół ZSRR. Dalej mi się nie chciało :). Jeszcze ciekawie się gra Włochami (historia alternatywna - przeciw Hitlerowi) i Japonią. Walka z amerykańskim molochem i ZSRR od tylca :)

ocenił(a) grę na 9
Pawuloniasty

Ja tylko III Rzeszą :).

Pawuloniasty

Ja zazwyczaj polską albo III Rzeszą właśnie. Polską gra się o wiele trudniej, ale jest wielka przyjemność. Ja grając Polską postawiłem właśnie na odwrót- sojusz z III Rzeszą i podbój ZSRR.... Nieźle się pruje na wschód, ale do pewnego momentu:p

ocenił(a) grę na 9
FanDobregoKina

Kiedy kończą się drogi i lato a zaczyna jesień i roztopy, a później zima i tęgie mrozy :)

ocenił(a) grę na 9
tomucho77

Gra jest świetna, ale nie idealna. Najbardziej wkurzała mnie niemożliwość załadowania oddziałów na transportowce sojusznika. I tak, na przykład, nie mogłem wysłać Niemców do Afryki w celu wspomożenia Włochów. Inna sprawa, że wystarczało podbić Wyspy Brytyjskie, aby makaroniarze poradzili sobie w Libii i Egipcie. Drugi denerwujący błąd, to ciągłe odrzucanie ofert pokojowych przez wrogie państwa. Pamiętam, że kiedyś podbiłem całą Wielką Brytanię, Afrykę, Indie(sic!), a Angole nadal nie chcieli słyszeć - jak tego zresztą pragnął historycznie Churchill - o jakimkolwiek pokoju. Aby ich anektować musiałem jeszcze zdobyć jakieś wysepki na Pacyfiku, lecz rozgrywka mi się już znudziła, toteż odpuściłem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones