PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606777}
8,8 23 674
oceny
8,8 10 1 23674
Gothic II
powrót do forum gry Gothic II

Wczoraj po raz kolejny skończyłem Gothica 2. po 13 latach od premiery gra znowu wciągnęła mnie na ponad 50 godzin i znowu zaskoczyła paroma rzeczami których wcześniej nie odnalazłem. Fabuła jest naprawdę świetna, ale jeśli chcemy odskoczni to zawsze możemy porozmawiać z ludźmi i porobić dla nich zadania, albo po prostu pozwiedzać okolicę w poszukiwaniu różnych znajdziek. twórcy stworzyli świat, który wydaje się żyć swoim życiem, a nie kręci się dookoła naszego bohatera. Urzeka też różnorodność - zielone, sielankowe Khorinis, szara i groźna Górnicza Dolina oraz tajemniczy i egzotyczny Jarkendar. Te trzy krainy genialnie dopełnia muzyka skomponowana przez Kaia Rosenkranza - jest niezbyt inwazyjna, ale genialnie wpasowuje się w to co widzimy na ekranie.
Mimo naprawdę sporego (a na tamte czasy wręcz ogromnego) świata i mnogości questów nie zauważyłem zbyt wielu bugów, także beta testerzy odwalili kawał dobrej roboty.
Nie można też pominąć genialnej lokalizacji w wykonaniu CDProject (niestety niedostępnej na Steamie), która według mnie jest lepsza niż oryginał i dodaje grze uroku.

ze strony bardziej technicznej: grafika widać że ma już swoje lata, ale świat szybko wciąga i przestaje się to zauważać. system walki jest po prostu świetny. Jeśli mamy skilla i szczęście to można pokonać nawet dużo silniejszego przeciwnika, co rzadko się zdarza w innych grach.
Warto zauważyć że gra ma ekrany wczytywania tylko podczas przechodzenia pomiędzy krainami, co na tamte czasy było przełomem.

Gothic 2 to dzieło sztuki. Świetna opowieść wpasowana w świetnie zaprojektowany i wykonany świat, okraszona masą questów pobocznych i posypana niesamowitym klimatem. gra do której na pewno wrócę jeszcze wiele razy.
11/10

ocenił(a) grę na 9
Szczypek_WRC

No tak.

Taa... Gra jest naprawdę świetna, minimalnie gorsza od "jedynki"moim zdaniem, ale lepsza o 50% od mdłego Skyrima. :D

ocenił(a) grę na 10
Arolowy

Dla mnie również Skyrim zbyt beznamiętny (i za słabo zarysowany wątek główny, czasem zapominam po co gram).

ocenił(a) grę na 9
Szczypek_WRC

Ja i tak uwazam, ze 1 byla znacznie lepsza od 2. Miala tylko jeden mankament. Byla stanowczo za krotka.

Piszczek1987

Jak kto woli, sam osobiście wolę 2 od 1 :P

ocenił(a) grę na 9
Szczypek_WRC

niestety dzisiaj jest przewaga grafiki nad fabułą, a jak wiadomo fabuła to 90% gry, grafika jest bardzo mało ważna. Dzisiaj to Wiedźmin, Wasteland 2 to gry w których fabuła gra główną rolę i rozgrywka trwa kilkadziesiąt godzin, a jak ktoś eksploruje i chce odkryć wszystko, to kilkaset. Np. Fallout który zmienił się z gry cRPG na FPS. Tak niestety działa dzisiejszy rynek. Ma być dużo grafiki, strzelania, mało myślenia, mało czytania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones