PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606777}
8,8 23 674
oceny
8,8 10 1 23674
Gothic II
powrót do forum gry Gothic II

Niedawno zasiadłem ponownie do Gothica II, bawiłem się bardzo dobrze. Jednak niestety gra ma bardzo dużo minusów. Chociaż mam ochotę porzucać mięsem to będę się starał zachować resztki człowieczeństwa. Gra jest po prostu niegrywalna, jej trudność wynika z tego, że wszystkie mechaniki są po prostu nie fair. Nie wspomnę już o masie błędów, które były jak wrzód na tyłku. System walki jest beznadziejny. Fajnie się sprawdza w walce 1 vs 1 i na multiplayerze, ale przeciw grupie przeciwników jest bezużyteczny. Próbowałem przebrnąć przez ten tytuł, ale zapis gry z niewiadomych powodów się uszkodził. Krótko mówiąc... Khorinis jest jednym z lepszych miast, jakie zwiedzałem, gildie są świetne, fabuła mnie nie obchodzi, najemnicy są fajni, przeprawa przez górniczą dolinę miód. Jednak gra pod technicznym względem po prostu ssie. Fakty mówią same za siebie. Riseny po wyjściu na większą publikę niezależni recenzenci zjechali je równo.

użytkownik usunięty
0skaris

Riseny to już nie to samo, lepiej by zrobili dając nam prawdziwą czwórkę. Gothic 1-3 mają genialny klimat, fabułę i soundtrack, dzięki temu można przymknąć oko na te techniczne problemy, przynajmniej w moim przypadku tak było i pewnie będzie tak samo za kilka lat jak znów to włączę. Z sejwami nigdy nie miałam żadnych problemów, chyba że masz piracką wersję. Poza tym najlepiej grać z Nocą Kruka bo od razu Ci się aktualizuje gra.

ocenił(a) grę na 10

Wiesz Gothic 3 bardzo mocno odstaje od dwóch pierwszych części.
Chyba żadna gra mnie tak nie rozczarowała jak ta.
Gra niedokończona, pełna błędów, niestabilna.
Ewidentnie widać było, że gra wyszła o co najmniej rok za wcześnie z winy Jowood.
Patche do niej wychodziły przez 6 lat, ale nawet na gigowej poprawce 1.75
gra mocno odstaje od dwóch pierwszych części. Zwłaszcza pod
względem znacznie słabszej fabuły, nijakich questów, systemu walki, monotonii, zbyt sielankowego klimatu.
Moim zdaniem Risen 1 i Risen 3 są lepsze od Gothica 3.

użytkownik usunięty
returner

Pograłam kilka godzin w Risena 1 i niby czuć tam trochę Gothica, ale jednak mnie ta gra nie przekonała i jej nie dokończyłam. Za to 3 Gothica przeszłam dwa razy i klimatycznie rzeczywiście odstaje od poprzednich części, ale ani trochę mnie nie rozczarował, szczególnie jak się gra właśnie na tym najnowszym patchu. Nie wiem jak tam z fabułą w Risenach, ale mam nadzieję że 3 jest zwieńczeniem trylogii i teraz Piranha weźmie się za Gothica, mają znów prawa więc dziwne by było ich nie wykorzystanie.

ocenił(a) grę na 10

Tyle, że co patch 1.75 zmienia niby w grze z najważniejszych rzeczy ?
Moim zdaniem nic. Bo przechodziłem tą grę zarówno w 2006 jak i 2011 roku.
Fabuła, questy, klimat, system walki bardzo odstaje od Gothica 1 i 2.
Tak jak pisałem nawet Risen 1 i Risen 3 pod tym względami czyli
najważniejszymi jest lepszy od Gothica 3, który jest dla mniej największym rozczarowaniem ever po tak świetnych przygodach jakie można było przeżyć w G1 i G2+NK.

ocenił(a) grę na 8
0skaris

Dobra! Ukończyłem grę(i to bez kodów). Przyznam, że miłe doświadczenie, choć często bywało frustrujące. Gothic II sam w sobie jest jednak niezły, ale dodatkowi, który uprzykrzył mi życie nie popuszczę.

0skaris

o chłopaku to w Returningu byś się po prostu załamał:)

ocenił(a) grę na 8
Rockman92

To dobrze, że się w moddowanie nie bawiłem :D Nie no, wyzwanie było odświeżające, ale wolę dawać w grze ciała przez swoje błędy a nie tego, że gra zrobiła mnie najzwyczajniej w ch**a. xd

0skaris

też racja ale to Gothic, taki jego urok:)

0skaris

Poziom trudności dodatku Noc Kruka faktycznie może doprowadzić do szewskiej pasji. Ale sam kilka tygodni temu ukończyłem podstawkę i nie sprawiła mi wielkiej trudności (no, może dlatego, że przeszedłem po raz enty, grając średnio co pół roku od premiery).
Łatwo narzekać na problemy techniczne, bugi i niedoróbki, ale to gra wydana ponad 10 lat temu.

ocenił(a) grę na 10
Wixu

Konkurenci Gothica 2 takich problemów z bugami nie mieli, więc wiek gry to marne usprawiedliwienie. Łatwo się było do tych bugów przyzwyczaić. Poziom trudności? Bez jaj, to było łatwiejsze od podstawki! Szpon Beliara i zwoje przemian to było prawie jak granie na kodach, a specem od trudnych gier nie jestem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones