PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608247}

Far Cry Classic

Far Cry
7,6 9 006
ocen
7,6 10 1 9006
Far Cry
powrót do forum gry Far Cry

Rywalizować z nią może tylko Half-Life 2. 10/10

PS. Szkoda, że dwójka to taki gniot.

użytkownik usunięty
0wner2

w 100 % się zgadzam co do 1 i 2.
P.S. Jeep'em się fajnie jeździło

ocenił(a) grę na 7
0wner2

I do tego jest całkiem wymagająca, nie dla leszczy

ocenił(a) grę na 10
Swatpl

Prawdziwy hardkorowy FPS. Kilka (a nie kilkanaście jak dziś robią) checkpointów na mapę. Apteczki zamiast samoleczenia.
Ehh... a teraz to robią samograje typu CoD: BO. Chociaż nie mówię że złe. Ale kiedyś to trzeba było się pomęczyć żeby przejść grę.

użytkownik usunięty
0wner2

Strasznie się zawiodłem na tej grze. Moja ocena - 5/10.

ocenił(a) grę na 10
0wner2

10/10 najlepsza gra jaka wyszła
super klimat, super zwrot akcji, super widoki i grafika która jak na tamte czasy była cudem, a nadal trzyma poziom

ocenił(a) grę na 5
0wner2

Dla mnie zbyt cukierkowy klimat (to samo w crysis), w takie miejsca mogę jechać na wakacje. Palmy, słoneczko, błękitna woda, w takich klimatach to simsy a nie zabijanie. Liczy się walka taktyczna i mroczny klimat. Co do klimatu w farcry, już się wypowiedziałem, a jeśli chodzi o walkę to też lipa, nie trzeba myśleć, wystarczy walić we wszystko co się rusza... Wg mnie to gra dla mało wymagających (pomijam tu kwestie grafiki).

ocenił(a) grę na 5
Azrael_9

p.s. Farcry podobał się mojej mamie :D

Azrael_9

Co ty gadasz człowieku, największym plusem Far Cry'a była właśnie ta tropikalna wyspa. Poza tym nie wiem, gdzie doszedłeś w tej grze, ale mroczny klimat zaczyna się już od 5 poziomu, aż do 14 o ile pamiętam. W 14 poziomie wyjście z ciemnych, dusznych tuneli do tego pięknego raju było zbawieniem. To po prostu piękna gra.

ocenił(a) grę na 10
0wner2

popieram. jak usiadłem jednego dnia tak siedziałem i wracając do domu znowu grałem co niestety mi sie nie podobało bo przeszedłem gre na dwa posiedzenia. Krótka była :( ale widać jak fabuła wciagneła człowieka (grałem w Evolution), grafika jak na tamte czasy miażdzyła, a tropikalna wyspa dawała to cos ;) no i dwie giwery w łapie i możliwosć strzelania z każdej z osobna :D mój ulubiony FPS

ocenił(a) grę na 10
Azrael_9

HA HA jak dla mnie to też najlepszy FPS w historii :) Grałem na trudnym poziomie i wtedy było na prawdę ciężko. Na pewno nie na 2 posiedzenia stary. Ty chyba grałeś na normalnym albo łatwym

użytkownik usunięty
0wner2

Ja właśnie na nowo zaczynam w nią grać,bo miałem komputer w naprawie i powiem,że wymiata i zajebiście trudna,bo nie ma sejwów,ale jest git.Jestem w forcie chyba 2 misja.

ocenił(a) grę na 9
0wner2

Popieram założyciela tematu!. Far Cry ma (nadal) świetną grafikę, bardzo wysoki poziom trudności, jest dość długa i zróżnicowana( w końcu 20 leveli m.in. laboratoria, dżungla , krążownik, wulkan, rzeka, katakumby), AI stoi na dość wysokim poziomie. No i jakby nie patrzeć gra była przełomowa w momencie wyjścia. Half Life 2 przegrywa tylko grafiką i liniowością (choć w FC z tym też nie jest tak dobrze jak by się mogło wydawać). Nie ma co, 2004 rok był dobrym rokiem dla FPSów

0wner2

Czemu ta gra nie ma instalki na Windows 7 64bit? A tak bym sobie popykał znowu :(

użytkownik usunięty
0wner2

Polecam w takim razie "Far Cry: Delta Sector 2010" - samodzielny mod do pierwszego Far Cry'a z podrasowanym silnikiem graficznym i nowymi misjami. Właśnie ściągam i jestem dobrej myśli. :) Według informacji na stronce gra chodzi na Windows 7 a więc myślę, że problemów być nie powinno. Ciekawe jak się toto ma do oryginału. :)

użytkownik usunięty
0wner2

A właśnie, bo mnie to zaciekawiło - nie da się grać w Far Cry'a na Windows 7 64 bit?

0wner2

Znamienne jest to że obie kuleją fabularnie. Chociaż HL bardziej.
Co do 2 punktu się nie zgodzę. Gra po prostu zawiodła przede wszystkim tych którzy liczyli na kontynuację, a dostali nowy produkt i to o wiele bardziej oryginalny i klimatyczny moim zdaniem. A, przede wszystkim troszkę lepszy fabularni i przepełniony realizmem. Dwójeczkę przeszedłem 2 razy, a jedynkę raz. Chociaż podpięcie się pod markę było zagrywką wyłącznie marketingową. Trójka wraca na tropikalną wyspę. Tak w ogóle to prawdziwą kontynuacją jedynki jest ta gra:
http://www.filmweb.pl/videogame/Far+Cry+Instincts+Predator-2006-628552

ocenił(a) grę na 10
neo_angin

Half-Life 2 kuleje fabularnie??? :0

Freeman47

Fabuła strasznie standardowa, fajna otoczka, ale recenzenci trafnie stwierdzili że gra w ogóle bez fabuł prawie nic by nie straciła. Bioshock to to nie jest.

ocenił(a) grę na 10
neo_angin

A to dlatego, że recenzenci nie znają całego uniwersum. Bo scenariusz gna nas od miejsca na miejsce, ale żeby ogarnąć to wszystko, co tu się dzieje (np. kto tak naprawdę jest głównym wrogiem w HL), to trzeba główkować bardziej niż w niejednej przygodówce.

Freeman47

Nie przesadzajmy. Główkować to trzeba żeby zrozumieć całą fabułę MGS, ale tak naprawdę to główkowanie w HL może być bardziej spowodowane brakiem dobrego scenarzysty, albo też długim procesem tworzenia gry i ciągłym zmianom w strukturze rozgrywki. Wydaję mi się że to bardziej scenariusz był dopasowywany do gry niż gra do scenariusza.

ocenił(a) grę na 10
neo_angin

Już sama postać G-Mana owiana jest tajemnicą, bo tak naprawdę prawie nic o nim nie wiadomo. Czy on jest wrogiem bohatera, czy może jego sprzymierzeńcem. W czasie całej gry otrzymujemy tylko strzępek informacji, a to wszystko trzeba sobie samemu poskładać w całość, co tak naprawdę łatwe nie jest. Tak samo jest z głównymi przeciwnikami w grze. To wcale nie Vortigaunt ani Nihilanth, tylko ktoś zupełnie inny, ktoś kto zniewolił te istoty.

I takich rzeczy jest więcej (m. in. co to tak naprawdę jest Xen), a żeby się w tym wszystkim połapać, to trzeba użyć szarych komórek.

ocenił(a) grę na 9
neo_angin

Half Life 2 >Bioshock

MaxPayne_2

Na odwrót Lotrze :). Chyba, ze ci chodzi o Bio2 ;)

ocenił(a) grę na 10
0wner2

I film podobno hujowy.

ocenił(a) grę na 10
andriej2

Zdecydownanie najlepszy FPS, 0wner ma racjie, polac mu (=
jeszcze Soldier od Fortune 2:D klimat mega:d i do tego system obrazen:D, nie ma lipy:D
jak na tamte czasu to poprostu cudo...

ocenił(a) grę na 7
andriej2

Jak dla mnie nie powinni robić takich filmów. Powinien być bardziej na podstawie gry, no i mutantów był chyba 10 i dodatkowo byli to ludzie genetycznie zmodyfikowani jeśli dobrze pamiętam.
A pro po gry to jest zaje*ista, a dwójka może nie najgorsza ale za jedynkom może się schować.

ocenił(a) grę na 7
AnthonyCole

jakby ktoś źle zrozumiał to potwory to byli ludzie tyle że jakby na sterydach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones