PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608247}

Far Cry Classic

Far Cry
7,6 9 002
oceny
7,6 10 1 9002
Far Cry
powrót do forum gry Far Cry

Średnia gierka.

ocenił(a) grę na 5

Po fantastycznym FC 3 pomyślałem że zagram w starsze części więc na pierwszy ogień
poszedł Far Cry no i prócz świetnej grafiki gra oferuje tak na prawdę nie wiele fabuła jest
płytka,klimat nie odczuwalny,świat jest zamknięty a nie otwarty co się równa zero misji
pobocznych,oczywiście strzelając czujemy że strzelamy co jest na pewno na plus jak i riposty
naszego kolesia ;) ale gra mnie nie zachwyciła dlatego wystawiam 5/10.Dla mnie to klasyk
który prócz tej nazwy klasyk nie jest grą która by nadal zachwycała jak np.stary Max Payne
grafika słaba ale co z tego jak Maksiu i tak wymiata do dziś,ma nie podrabialny klimat oraz
fabułę a tu tego właśnie nie było bardziej to rodzaj czystego FPS typu Crysis gdzie liczy się tylko
nawalanka a fabuła to dalekie tło.Muszę też wspomnieć o misji z pancernym gościem i
pancernym helikopterem nie wiem kto to wymyślił ale powinien się zastanowić czy nie zawiało
w tej misji głupotą.Oczywiście poziom trudności był wysoki przeciwnicy byli twardzi i nie mając
dobrej spluwy było momentami na prawdę ciężko a jeśli ktoś przeszedł tą grę na 5 poziomie to
kurna szacun.No i jeszcze kilka rzeczy dubbing przy znam że był zdecydowanie słaby a
wracając jeszcze do grafy to ta gra miała chyba najlepsze odzwierciedlenie wody z wszystkich
starych gier jakie grałem.To tyle dziękuje i pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 5
DemiaN

Przepraszam za podwójny temat ale internet mi się zwiesił i komentarz został wysłany dwa razy.Usunąłbym jeden z nich gdyby była taka możliwość ale jednak nie ma dlatego informuje że nie było to specjalnie tylko był to czysty przypadek.Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
DemiaN

Jeśli to trolowanie, to słabe.

ocenił(a) grę na 5
PLEJER186

A tak dokładniej bo jeśli chodzi Ci o grę to dla mnie była ona średnia a jeśli chodzi Ci o podwójny temat to był to na prawdę przypadek po prostu nie zawsze mam czyste łącze."Jeśli to trolowanie, to słabe." -to nie jest trolowanie i nawet nie zamierzałem by tak było!

ocenił(a) grę na 10
DemiaN

Każdy troll napisałby to samo. Gra jest dobra, a Twoje argumenty np. o braku otwartości świata są nieprawdziwe.

ocenił(a) grę na 5
PLEJER186

Widać musisz być jeszcze młody bo nie rozumiesz tego że są gusta dla ciebie ta gra jest dobra dla mnie średnia a o trollingu trochę poczytaj a nie interpretuj sobie to po swojemu.Otwartym światem tej gry nie można nazwać nie jest ona też zamknięta ani otwarta bardziej tak pomiędzy.

ocenił(a) grę na 10
DemiaN

Sam widzisz, że miałem rację. Najpierw piszesz, że świat jest zamknięty, potem po moich postach, że pół otwarty, jeszcze chwila a będziesz pisał i wychwalał otwartość i rozbudowaność tej gry. Ludzie są wbrew pozorom prości. Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 5
PLEJER186

Nie rozumiesz człowieku dla mnie ta gra miała zamknięty świat ale można uznać że nie do końca i tu się tylko z tym zgodziłem z tobą ale nigdy się nie zgodzę się z tym że jest to otwarty świat gdyż moim zdaniem otwarty świat jest zdecydowanie inny np.tutaj po przejściu jakieś lokacji nie mogliśmy znów do niej wrócić (albo że save uznajesz za powrót do poprzedniej lokacji :D)dla tego uznać tą grę grą z otwartym światem to dla mnie szczyt głupoty można uznać tylko tyle że nie poruszając się bo budynkach tylko po dżungli czujemy mini otwarty świat.Widzę też że nieźle się podnieciłeś gdy napisałem pół na pół ale chciałem poprowadzić kulturalną dyskusje w której chciałem zaznaczyć że dla mnie gra ma zamknięty świat ale inni mogą uznać tą grę za grę z otwartym światem ale to muszą być pewnie mało wymagający gracze gdyż nie tak prezentuje się gra otwartym światem najlepszy przykład to kontynuacje FAR CRY ale dyskusje lepiej zamknąć gdyż ty kroczysz tylko do jednego dla tego ja dziękuje nie mam ochoty do takiej dyskusji w której nie chodzi o dyskusje tylko o jedno każdy wie o co.

ocenił(a) grę na 10
DemiaN

Nie wiedziałem, że można seplenić pisząc. Spinasz się o jakąś grę jakby to było w jakikolwiek sposób ważne. To wszystko nie ma znaczenia w obliczu egzystencji.

ocenił(a) grę na 5
PLEJER186

"To wszystko nie ma znaczenia w obliczu egzystencji".-Zgadzam się i tym bardziej dziwi mnie twój pierwszy głupi komentarz w którym sam trollujesz i do tego nie rozumiesz zasad tutejszego forum w którym trzeba szanować gust innej osoby i opinie a jeśli chce się dyskutować to kulturalnie a nie naskakiwać jakby to właśnie jak sam napisałeś było ważne."Nie wiedziałem, że można seplenić pisząc." kolejny raz ukazujesz że jesteś chyba jeszcze młodą osobą gdyż to nie jest seplenienie tylko kulturalne dyskutowanie z którym chyba nie masz zbyt często styczności.Dziękuje i do widzenia myślę że dyskusja do zamknięcia.

ocenił(a) grę na 10
DemiaN

Przemyślałem to trochę i muszę napisać, że w zasadzie masz rację. Gdyby wszyscy mieli taki sam gust, świat byłby nudny. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
PLEJER186

nie wiem czemu czepiasz się gościa, każdy ma swój gust. ja oceniam FC podobnie. grafika 9/10, fabuła 3/10 czyli 12/2=6

ocenił(a) grę na 10

A ja nie wiem czemu czepiasz się gościa, który czepia się gościa z odmiennymi poglądami na temat gier.
Ps. Tak, jesteś hipokrytą.

użytkownik usunięty
PLEJER186

haha jak ja kocham internetowych napinaczy :) najpierw sprawdź znaczenie tego słowa, potem go używaj. generalnie jeśli nie potrafisz rozmawiać jak człowiek, lepiej w ogóle się nie udzielaj publicznie

ocenił(a) grę na 10

Napinasz się przez to, że ja się rzekomo napinam.
Jeśli do tej pory nie wiedziałem co oznacza słowo hipokryta, to teraz już wiem.
Ps. Ja też Ciebie kocham.

DemiaN

Zaraz ! czy ja dobrze rozumiem ?
Człowieku zagrałeś w tą gre po prawie 10 latach i teraz bedziesz pierniczył głupoty
Ta gra w dniu premiery urwała dupe graczom i innym studiom co robią gry
Far Cry wtedy powodował opad szczeny na każdej płaszczyźnie

ocenił(a) grę na 5
Psyhe

Trochę jesteś zabawny to jak mam twoim zdaniem oceniać stare gry które są moim zdaniem przeciętne a miałem możliwość zagrania w nie dopiero teraz zresztą grałem w stare gry po 10 latach i się nimi zachwycałem jak np.Max Payne więc nie mów mi że nie możemy oceniać starych gier bo ty tak uważasz uważając że w tych czasach są to już słabe gry choć nie jedna ukazuje co innego choć ta moim zdaniem prócz szaty graficznej nie zachwyca fabularnie ani klimatem.

DemiaN

Po tylu latach standardy się zmieniają ludzie są przyzwyczajeni do nowych technologii wiele gier nie robi już takiego wrażenia
Jakbyś zagrał w Far Cry w 2004 roku ten temat by nie istniał a ty nagle wyskakujesz i ciśniesz takim tematem
Wtedy główna zaleta tej gry to była grywalność jaką oferowała w tamtych czasach
Cała gra urzekała swoją konstrukcją i tym co oferowała to była istna nowość pewnym sensie przełom
Ja rozumiem że dziś ktoś jej zarzuci brak dobrego scenariusza tak jak ty ale wtedy nie było tak jak dzisiaj
Mówię ci szkoda że nie zagrałeś wtedy gra się niestety już zestarzała
P.s nie mówimy o innych tytułach tylko o far cry !

ocenił(a) grę na 5
Psyhe

No spoko jasne jest że gry się starzeją i gdyby w nią zagrał wcześniej to mógłbym i tu zaznaczę mógłbym mieć lepsze zdanie o tej grze jednak patrząc się że w dzisiejszych czasach nie urzekają mnie takie produkcje jak Crysis to jednak wątpię by w tamtych czasach urzekł mnie FC zresztą dałem ci przykład gry hitowej która jest do dziś fantastyczna i to jest moim zdaniem gra zasługująca na zachwalanie a gry które dziś nie podtrawią zachwycać co sam zresztą stwierdzasz pisząc że na dzisiejsze standardy gra dupy już nie urywa,a gra studia Remedy nadal zachwyca wręcz wszystkim fabułą,klimatem,rozgrywką choć jest z 2001 roku.Far Cry zachwycił mnie tylko grafiką i przypomina mi właśnie Crysisa który prócz szaty graficznej w moim odczuciu nie ma niczego więcej do zaoferowania po po prostu musisz zrozumieć że są gusta i ten portal jest miejscem do wyrażania ich w w taki sposób jak ocenianie i komentowanie.Musisz też wiedzieć że tak jak topie się nie podoba moja ocena i opinia,tak i mi może się nie podobać jak ty oceniasz inne gry jednak nie napisałbym na pewno czegoś takiego "Człowieku zagrałeś w tą grę po prawie 10 latach i teraz będziesz pierniczył głupoty" zresztą pierwszy raz spotykam się z takim komentarzem w ogóle z takim podejściem tym bardziej jestem zszokowany że tak ludzie do tego podchodzą wychodzi na to że lepiej jest żebyś my nie grali w starocie i broń borze nie napisali własnej opinii szczerze bo będzie wtedy negatywny odzew ludzi nie rozumiejących tego że tchórze nie będą pisać to co oni by chcieli tylko własną opinie.

DemiaN

Zostawię może temat oceny gry Far Cry bo idąc dalej w tej kwestii bedziemy marnować sobie tylko czas
Aczkolwiek ocena typu "średnia gierka" jest wyjęta z dupy (za przeproszeniem) moim zdaniem tak jak pisałem wyżej !
Dlatego takie moje oburzenie choć być może uniosłem się niepotrzebnie za co Przepraszam

Aha i nie wiem jak to się stało że się pan uchował jako taki świętoszek na filmwebie cytuję:

"resztą pierwszy raz spotykam się z takim komentarzem w ogóle z takim podejściem tym bardziej jestem zszokowany że tak ludzie do tego podchodzą"

Prawda jest taka że błądząc na tej stronie w różnych tematach to w większości to wylęgarnia spamu troli i hamstwa na przemian z głupotą więc....

Jak pana uraziłem to przepraszam !
JA kończę temat !

ocenił(a) grę na 5
Psyhe

Dokładnie szkoda sobie czas marnować bo jak sam widzisz mamy zbieżne gusta i nie wiem jak ty ale ja to szanuje gdyż na tym to właśnie polega.Przyznam też że tutaj spotkałem o wiele mniej nie kulturalnych ludzi niż na YT na którym wręcz kipi chamstwem.Zresztą tu też się spotkałem z podobnymi komentarzami jednak po raz pierwszy z takimi stwierdzeniem "Człowieku zagrałeś w tą gre po prawie 10 latach i teraz bedziesz pierniczył głupoty" nie wiedziałem że nawet można było w ogóle takie coś wymyślić i jeszcze napisać zresztą wszystko jest na górze napisane.Dyskusje warto zamknąć choć tak na prawdę w ogóle nie powinna mieć miejsca ale może chociaż inni nie będą się spinać.

Psyhe

Masz rację - nie należy porównywać gier z 2004 do tych z dnia dzisiejszego. Ale Far Cry wypada blado nawet w porównaniu go do gier z tamtego okresu, mam na myśli Splinter Cell Pandora Tomorrow. Fabuła i grywalność jest niezaprzeczalnie lepsza w PT. Grafika także - szczególnie że bardzo łatwo ją porównynywać ponieważ akcja obu gier dzieje się w Malezji.

DemiaN

E tam. Mi się gra bardzo spodobała być może dlatego że nie gram w zbyt wiele gier. Gra oferuje dobrą grafikę, dobrą grywalność oraz dobry całokształt a błędów jest tyle że można policzyć na palcach chociaż np. strzelają do cb za ściany i trafiają to było raczej irytujące. Jak na grę za 30 zł to jest ona hiper mega extra. Gra się zestarzała owszem ale nadal może dorównywać dzisiejszych produkcjom. Mało jest gier co za małą cenę oferują multum zabawy, czasem jest tak że płacimy 200 zł na 4 godziny gównianej rozgrywki. A tak po za tym. Jeżeli szukasz starych dobrych gier to spróbuj "Star Wars: Jedi Knight Jedi Academy" lub "Etherlords 2 Second Age"

DemiaN

Gdybyś był trollem nikt by się z Tobą nie zgadzał, a tu po patrz - ja się zgadzam. Grałem w to po premierze jak i dzisiaj .I powiem jedno - kiedyś mieliśmy gówniane wymagania, rosną wraz z rozwojem technologi. Ale prawda jest taka, że FC został zapamiętany tylko dzięki grafice, dzięki której wszyscy zaraz dostrzegali multum innych zalet.

ocenił(a) grę na 5
TheBlur

To że ktoś się z tobą nie zgadza bądź nikt się z tobą nie zgadza to nie znaczy że jesteś trollem.Ale wielkie dzięki że się ze mną zgadzasz. Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 5
DemiaN

Często ten otwarty świat, o który się tak upierasz, jest zgubą wielu gier. Im większy świat, tym więcej elementów, a im więcej elementów, tym mniejszą wagę można do nich przyłożyć. Potem i tak lokacje,których odwiedzenie wymagane jest do ukończenia gry, są najlepiej 'wyposażone", zaś poboczne są po prostu...biedne.
To samo tyczy się samej rozgrywki: tylko w lokacjach głównych znajdziemy cokolwiek użytecznego i to tam akcja będzie posuwać się do przodu, reszta to typowy ozdobnik.
Strzelanki FPS nie powinny mieć ogromnego świata, bo im to po prostu niepotrzebne. Ważne jest aby lokacje po prostu cieszyły oko z bliska, a nie budziły respekt rozmachem, bo i tak większość jedynie przelecimy truchtem w poszukiwaniu następnych przeciwników.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones