PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663160}
7,3 432
oceny
7,3 10 1 432
F1 2012
powrót do forum gry F1 2012

Deszcz...

ocenił(a) grę na 6

W F1 2010 jazda w deszczu była w miarę łatwa, byłeś w stanie odsadzić swoich przeciwników o lata świetlne (na Interlagos raz w mokrym wyścigu 100% długości zdublowałem wszystkich trzykrotnie). Ale w F1 2012 to z kolei przeginka w drugą stronę, zwłaszcza kiedy zaczynasz wyścig na suchym a potem zaczyna padać. Bolid po założeniu intermediatów albo wetów zachowuje się jak tancerka w Jezioru Łabędzim, natomiast przeciwnicy latają jakby jeździli po suchym.

I wszystko byłoby okej gdyby twórcy nie wymodelowali globalnego ocieplenia, pada w 75% wyścigów w karierze. Rozumiem deszcz na Silverstone, ale angielska pogoda w Bahrajnie albo w Abu Dabi (Yas Mariny nigdy nie jechałem suchej)?

nyggy

W ogóle ta gra ma niezbalansowany poziom trudności.
Pierwsze dwa poziomy są zdecydowanie za łatwe, od 3 zaczyna się masakra.
Sztuczne wpadanie w poślizgi, tak jak wspomniałeś wcześniej zmienna pogoda to jakiś żart. Przeciwnicy jadą wiele szybciej na zużytych oponach itd.
Przypomina bardzo Race Driver Grid. Z symulacją ma mało wspólnego. Czasy F1 Challenge 99-02 już nie powrócą.
Myślę o zakupie wersji 2018 ale boję się tych samych błędów.

ocenił(a) grę na 7
Chmiel

Dokładnie. O poziomach 1/4 nie ma sensu pisać.

Poziom 2 - dość łatwy. Na pełnym wyścigu, mając fajną kierownicę i znając średnio tor jazdy ,dublujemy kolegę z zespołu, co generalnie jest bez sensu. Na 20 wyścigów, miałem z nim 19 wygranych w czasach i 19 w wyścigach. Grając bez asyst.

Poziom 3 - to zbyt duży hardcore. Trasę trzeba znać jak własną kieszeń, jeden malutki błąd kosztuje sekundy, odrobienie jest właściwe niemożliwe. Na Silverstone spędziłem setki godzin, trenując, trenując i trenując. Czas po 53 okrążeniach wyścigu - półtorej minuty straty do kolegi z HTR. Na każdym torze ostatni. Najgorzej jak przestanie padać deszcz i linia toru wysycha szybciej. Musimy zmienić opony na "normalne", ale wtedy wyjeżdżamy centymetr za tor i już bączek. Przerąbane.

Gra zbyt łatwa lub nieprzystępna dla amatorów z dobrymi kierownicami, którzy nie boją się poświęcić trochę czasu na poznanie torów, ale nie całego życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones