PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612099}
7,1 2 851
ocen
7,1 10 1 2851
Dead Space 3
powrót do forum gry Dead Space 3

Niestety cały nacisk położony został na akcję, której jest zwyczajnie w grze za dużo. W rozgrywce nie ma chwili wytchnienia, a żeby poradzić sobie z hordami przeciwników trzeba szybko opanować do perfekcji system weapon craftingu. Gra jest liniowa do bólu niczym niebieska ścieżka RIG Isaaca, bez której właściwie poza sekwencjami w próżni można się swobodnie obejść. Grę przeszedłem w trybie casual, aby na pełnym lajcie bez spiny z nekrogównem rozkoszować się magnetycznym pięknem świata przyszłości mieszkającego w sobie różne elementy przywodzace na myśl uniwersum Obcego czy Event Horizont, dobre ponure hard sf. Szczególnie mając na względzie zasłyszane opinie o zmianach, jakie poczynione w systemie rozgrywki. Ułatwieniem jest ogromna ilość wszelkich upgradow i amunicji, jakie można napotkać na swojej drodze, praktycznie każda łajza potraktowana teslą albo butem wyplulje z siebie jakieś skarby, dodatkowo zachęcając do walki z przeciwnikiem, przez co rozgrywka traci na urozmaiceniu. Kluczem jest opanowanie systemu craftingu, bardzo zniechęcającego z początku. Ale to właśnie niezwykle rozbudowany i skomplikowane system inżynierii jest czymś, na czym gra POWINNA była się skupić w pierwszej kolejności. Więcej elementów logicznych, survivalowych i eksploracyjnych nadało by tej grze klimat tak bardzo upragnionego przeze mnie hard sf. A tak mamy całkiem znośną, momentami potwornie irytującą strzelanke z historią rodem z horrorów klasy B. Ale jest w grze kosmos. Jest przestrzeń kosmiczna. Są potężne statki, obce, groźne planety, gigerowski klimat, zdeformowane w fascynujący sposób necromorphy. To wszystko ukazane z rozmachem i z zadbaniem o rozmaite szczegóły. Ale tylko momentami czułem się jak inżynier kosmicznej stacji a przeważnie rozku.wiałem necromorphy teslą core. Mimo wszystko warto łyknąć.

ocenił(a) grę na 9
forgetaboutit

Jak mozna gra na causal. Dla mnie w pelni czerpie sie z gry wtedy kiedy gra sie zawsze na najwyzszym poziomie w tym przypadku jest to poziom Impossible. Jestem aktualnie w 14 misji i nie wyobrazam sobie grac na najlatwiejszym poziomie poniewaz jest to bardziej interaktywny film niz gra... Gre oceniam na 9, Jesli chodzi o horror to straszy mniej niz 1 ale za to nadrabia kilkoma innymi rzeczami np mini-gierki, dlugosc gry, fabula rownie dobra co jedynka, mamy misje poboczne, denerwuje tylko opcja Co-Op, ktorej powinno nie byc w zadnym horrorze i upgrady, ktore w czesci pierwszej byly lepiej rozwiazane. Natomiast jest to o wiele lepsza gra odf czesci drugiej, ktora nic nie wnosila do historii...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones