PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617126}
8,9 1 096
ocen
8,9 10 1 1096
Chrono Trigger
powrót do forum gry Chrono Trigger

Data premiery

ocenił(a) grę na 10

O co chodzi z datą premiery? Ta gra miała premierę w 1995 na SNESa, a ten nawet nie jest tu wymieniony w platformach. W 1999 to była premiera na PSXa. Ktoś powinien to poprawić.
I tylko mi nie mówcie, że to jest profil "późniejszej wersji wydanej na PSXa", bo różniła się tylko wstawkami filmowymi, więc byla raczej konwersją niż remake'iem. Dla przykładu, Red Alert też był wydany na PSXa z nieco innymi wstawkami, niż wersja PC i jakoś nikt tego nie rozgraniczał nigdy na dwie różne gry

Manobaru

Na filmweb nie ma nawet gier z GBA, SNES, N64. Pewnie dlatego, że jest ich za dużo.

FantasyVision

To nie o to chodzi że jest ich dużo. Musicie się zastanowić dlaczego w ogóle wprowadzono gry na filmweb. Otóż wszystko rozchodzi się o to że aktorzy znani z filmów i seriali często podkładają głosy w nowszych grach. Oczywiście wypadałoby żeby taka informacja znalazła się w ich filmografii na ich stronie. W starszych grach budżety były niskie i aktorów nie zatrudniano do dubbingowania, dlatego tamtych platform nie dodaje się do bazy (NES, C64 itp).

ocenił(a) grę na 10
gagarin77

Haha, sam chciałem to napisać. Dużo osób się kiedyś pultało, ironizując, że jak gry się wprowadziło na filmweb, to może jeszcze książki. Nie zdaja sobie sprawy z tego, że to potral nie tylko o filmach ale i aktorach, którzy często przecież wystepują w grach, zarówno jako głosy, jak i często "całym ciałem". Zdałem sobie sprawę z tego, że na SNESa chyba nie było żadnych typu gier i dlatego go tu nie ma.
Niemniej jednak, nie zmienia to faktu, że Chrono Trigger miał premierę w 95 nie 99 :P

Manobaru

Chrono Trigger (1995) bo wtedy została wydana gra na SNES, lecz w 1999 został wydany remake na Play Station, w 2008 na DS, 2011 na Androida i iOS (źródło: wikipedia.) Tak więc data 1999 jest jak najbardziej na miejscu ponieważ gry z Play Statnion są na filmwebie.
A z powodem dlaczego nie ma gier ze starych konsol się zgadzam.

FantasyVision

I love oldschool, lecz nastawiam się na newschool ; - }

Manobaru

Ale z tymi książkami to nie jest taki zły pomysł. :) W końcu aktorzy czasem robią audiobooki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones