PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832180}
8,0 1 363
oceny
8,0 10 1 1363
Call of Duty: Modern Warfare
powrót do forum gry Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty, to tytuł, który jest ze mną od początku mojej przygody z grami video, od części pierwszej a nawet, starszej gry IW, MoH:AA. Nie grałem w kilka części serii, bo polityka cen Activision mocno jest popieprzona, bo karzą sobie płacić za np. Coda z 2016 roku 259 złotych, to za jak tak leciwy już tytuł to kpina, Jednak poprzednie części Modern Warfare przeszedłem jednym tchem. Czekałem bardzo długo, aż ta część w końcu będzie w promocji, takiej, że pozwolę sobie na zakup i tak się stało, dzięki promocji w sklepie Sony i zakupiłem sobie wersję na PS4, tylko dlatego, jest wparcie dla klawiatury i myszki, bo jako osoba zawsze zacofana generacyjnie (PS4 kupiłem niedawno, a trzy lata temu kupiłem ps3) odpaliłem sobie na poziomie trudności realizm i wciągnęło mocno.

Najbardziej szokującą rzeczą dla mnie było to, że od pierwszej części Black Ops fabuła Coda była dla mnie wciągająca i ciekawa, postacie fajnie zarysowane (oczywiście jak na gatunek w jakim jest cod) i chce się wiedzieć co będzie dalej, oczywiście są głupotki, jak kontrowersyjne przepisanie Rosji zbombardowania autostrady, w fikcyjnym Urzykistanie, wzorowanym na Iraku, gdzie w rzeczywistości dopuścili się tego Amerykanie, ale no cóż to tylko gra.

Gameplay to standardowo cod, najwyższa jakość gry AAA. Strzelanie to czysta przyjemność i czuć kopa danych broni, dodatkowo mechanika opierania broni o krawędzie, czy to drzwi, czy innych przeszkód to poezja i pozwala podejść bardziej taktycznie do wymiany ognia. Misje są zróżnicowane, ale do mojej ulubionych misji, są misje nocne, kiedy powoli piętro po piętrze czyścimy budynki z terrorystów, gdzie jest to przedstawione w najbardziej realistyczny sposób, chyba z wszystkich misji w serii i przypomina to opisy wspomnień byłych członków takich oddziałów specjalnych jak Navy Seals, czy Polskiego Gromu. Jedyny minus to mogła by być dłuższa a przeciwnicy mogliby bardziej używać mózgu, ale nie ma tragedii, ale kolejnym drobnym minusem jest to, że mogłaby być lekko trudniejsza, gdyż na poziomie realizm, nie miałem większych problemów ( oczywiście były momenty, które powtarzałem kilka razy, ale nie więcej niż trzy, tylko w jednym momencie było nieco trudniej o czym później w problemach wersji na ps4).

Grafika, mimo, że grałem na ps4 gra wyglądała obłędnie a na PC wygląda to jeszcze lepiej, wszystko to dzięki nowemu silnikowi dla serii opracowanym przez Krakowski oddział IW. Pierwsze co rzuca się w oczy, to doskonałe oświetlenie, które działa realistycznie i pomaga w powiększaniu immersji w tym we wspomnianych wcześniej misjach nocnych, ponieważ nigdy wcześniej nie widziałem, by noktowizja była tak wiarygodnie przedstawiona, animacje czy to w grze czy w przerywnikach filmowych to wysoka klasa, zmiana silnika, to najlepsze co spotkało tą serię.

Oczywiście nie obyło się bez problemów, wersji na ps4 mianowicie cztery razy pojawił mi się błąd ce-34878-0, który pojawiał się jedynie, kiedy zginąłem przed dotarciem do kolejnego checkpointu, pierwsze wczytanie było oczywiście bezproblemowe po ponownym uruchomieniu gry, jednak nie można było zginąć, gdzie na poziomie realizm dla niektórych mógłby być większy problem, bo dla mnie tylko w jednym z czterech razy był, gdyż udało mi się felerny fragment przejść za siódmym razem, jednak to błąd, który występował u mnie i nie musi wystąpić na innej ps4, jednak warto to mieć na uwadze, bo może nie wystąpić wcale a może pojawiać się ciężej, od czego to zależy nie wiem.

Plusy
+ Fenomenalna grafika
+ Fantastyczne oświetlenie
+ Ciekawa fabuła
+ Fantastyczny model strzelania
+ Misje nocne

Minusy
- Okazjonalny błąd ce-34878-0
- Mogłaby być troszkę dłuższa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones