PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605965}

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Shadows of Amn
9,0 9 554
oceny
9,0 10 1 9554
Baldur's Gate II: Cienie Amn
powrót do forum gry Baldur's Gate II: Cienie Amn

ulubiony skład drużyny

ocenił(a) grę na 10

Przed chwilą dałem odpowiedź w podobnym temacie odnoszącym się BG 1, proszę wa o to samo.

Proponuję taki skład drużyny:

1. Pomiot Bhaala - dziki mag(przy ToB) albo zabójca magów - Irenicus po paru trafieniach nie był już taki groźny.
2. Korgan - Crom Feyr + Cep Wieków, a potem Crom Feyr i Młot Gromów = piękno lub Keldorn, gdy nie mam ochoty plądrować dziewic i gwałcić lochów.
3. Valygar - Furia Niebos + Belm (lub jakiś łuk, gdy gram wojem)
4. JAN JANSEN - szybko przeszkolony do użycia łuku, po zainstalowaniu Banter Packa uzyskuje genialne dialogi
5. Viconia - postać do leczenia i wątku romansowego, dużo większy wachlarz czarów od Jaheiry i mniej upie.. uporczywe zachowanie lub Aerie przy dobrej ekipie
6. Edwin/Edwina :) - zdecydowanie najlepszy mag/magiczka w grze

Ulubiony NPC to Korgan, jego wypowiedź po przyjęciu zadania na Wzgórzach Umar - bezcenna.
Kogo do drużyny na pewno więcej nie wezmę? Anomena - słabe statystyki, głupie odzywki i przewidywalne zadanie z nim związane.

I proszę mi tu nie pisać o drużynie typu: ja solo - WMZ / WMK / Kensai-Mag, bo to gra RPG a nie slasher!

ocenił(a) grę na 10
czqu

Grałem w tą grę w 2000 roku więc proszę o wyrozumiałość

1. Wojownik - Berserk - 2 najmocniejsze katany lub zestaw baldurana, ewentualnie zestaw zabójcy smoków
2. Korgan - broni nie pamiętam
3. Minsc - gadający miecz, lub ten 3+ co walił kulą ognia, później ten miecz co składał się z 4 elementów pustoszyciel? / niziołek babka wojownik / w Tronie Bhala bezapelacyjnie Sarevok
4. Jaheira / Viconia ( przy trzecim przejściu gry, ale nie skończyłem trzeci raz z braku motywacji)
5. Jan Jansen / Yoshimo wybrany do misji ze zdradą - później Imoen
6. Edwin

Co do ulubionego NPC to ciężko kogoś wybrać. Na równi lubiłem Minsca, Korgana, Sarevoka, Edwina, Viconie, Yoshimo, Jana,
Chciałbym wypróbować jeszcze Valen ale nie chce mi się już grać w Baldurka

Znielubione NPC. Anomen - wnerwiający tym w dodatku zbyt prawożądny, Keldorn, Valgar, Arie, trochę jaheira ale później prze romans mniej mnie irytowała

ocenił(a) grę na 10
czqu

1.Ja - mag mistrz inwokacji lub czarownik - szata Vekny obowiązkowo
2.Korgan - najlepiej z Crom Faeyrem
3. Sarevok - z jakimś fajnym dwuręcznym
4.Viconia - koniecznie z czymś co zwiększa jej siłę
5. Imoen
6. Edwin

Moi ulubieńcy to głównie ci źli z Korganem, Edwinem i Viconią na czele. Bardzo lubię Minsca i jego elokwentne wypowiedzi oraz Boo.
Nie znoszę Aerie bo strasznie mnie wkurza jej jęczenie i Nalii, bo nie dość że jest słaba to jeszcze drętwa :)

ocenił(a) grę na 8
ithyphallic90

Zawsze grałem tak....
1. Ja - złodziej(wszystkie rpg złodziejem - takie zboczenie)
2. Korgan - Crom feyer, pierścien demilisza i inne gadżety
3. Viconia
4. Jaheira
5.Sarevok
6. Edwin - szata Vekny i czary z 9.

czqu

Ja właśnie przechodzę grę drużyną w takim oto składzie:
Ja (mnich) - pięści
Keldorn - Karsomir + 5 oczywiście

Gdyby ktoś chciał takiego połączenia spróbować to bez modów utrudniających nie polecam, gra zdecydowanie za łatwa.

ocenił(a) grę na 10
stoneape2

-Keldorn( idelany przywódca drużyny)
-Anomen ( bardzo dobry kapłan)
- Minsc ( mocny i waleczny)
- Valygra ( z dwoma brońmi wymiana nieziemsko)
- Jan Jansen( najlepszy złodziej w grze)
- No i ja Mag bo mag to rzecz niezbędna najlepiej nekromanta (gdy ma plugawe to robi z zatrzymaniem czasu leczo z wrogów no a z przodu mam dobrych tankerów)
wszyscy mają dobre charaktery i się nie kłucą a ja nie lubie mieszać charakterów

ocenił(a) grę na 10
Forrest00

Ja uwielbiam mieszać charakterami, wtedy jest ciekawie i zabawnie. Tylko zawsze musiałem uważać żeby reputacja nie była wyższa niż +16 (chyba) bo wtedy "źli'' zaczęli się buntować

czqu

Wg mnie jeźeli chcemy mieć optymalny team po d względem siły postaci jak i składu, to najlepiej będzie tak:

1.Pomiot Bhaala - Kensai czy inny woj z dobrym DPS-em
2.Keldorn - Karsomir świetne rozproszenie magii i prawdziwe widzenie
3. Korgan - Twardy i mocno bije
4. Anomen - dzięki dwuklasowości ma więcej niż 1 atak ; p Dlatego ciśnie, choć wkurza niesamowicie, wolę zamiast niego nawet Viconię, a zazwyczaj Aerie
5. Jan - złodziej musi być
6. Edwin - jest fajny i nie ma alternatywy (Nalię, Imoen czy Jana bądź Aerie to Edwin wciąga nosem)

czqu

dlaczego nikt nie wymienia Haer'dalisa? koleś był bezbłędny, mój brat nim grał i wymiatał dwoma katanami jak chciał

ja natomiast grałem sam jako wojownik, do tego:
Keldorn czyli moje prawe skrzydło ataku
Minsc moje lewe skrzydło ataku, bardziej jednak z sentymentu
Yoshimo od rzeczy niemożliwych, szkoda, że fabuła skazała mnie później na marną jego namiastkę
Aerie robiąca za maga i kapłana, siła nie czary - takie były moje walki
Mazzy czyli atak z drugiej linii

a przynajmniej tak to pamiętam ;)

ocenił(a) grę na 10
czqu

Ja- jeden poziom wojownika, potem mag specjalista, wywołań, albo przemian oczywiście postać importowana z BG
Jaheira - potężne druidyczne czary,
Aerie- mocna i jako kapłan i jako mag
Viconia, ma czary niedostępne dla innych kapłanek
Jan Jansen- złodziej musi być, a ten jest świetny
Ostatnie miejsce, na tymczasowo przyłączanych bohaterów w celu wykonania questów z nim związanych. W tym Imoen, ale nie na długo
taki skład możliwy tylko dla kobiet inaczej te trzy baby będą się zabijać o głównego bohatera.
To taka BG2 wersja Bordelu z Toustaint i tu też alfons taki niewyraźny, w tej roli oczywiście Jan Jansen

ocenił(a) grę na 10
Bacha85

Jaheira- Bo jest dość mocną druidką, i chyba z sentymentu.
Minsc- Czołg z chomikiem na dwóch nogach. Momentami za dużo gada (i bez sensu, ale to debil) lecz idzie przywyknąć.
Korgan- Twardy skurczybyk, krasnolud i ogólnie cięty język. Charyzmatyczny drań.
Imoen- Tylko dlatego ze to dobra magiczka i złodziejka (swoją drogą jak została magiem skoro w jedynce była tylko drobną złodziejką).
Jan Jansen- Klasa sama w sobie. Złodziej i wsparcie strzeleckie. Gada dużo, nie na temat ale jak coś powie to zawsze można się pośmiać (a nie jak żałosne teksty Minsca).

Natomiast w Tronie Bhalla często zamiast Minsca biorę Sarevoka, jest co prawda Bad Boysem, ale za to mniej irytuje a i ostro się trzaska.

ocenił(a) grę na 10
pionas666

Najlepszy skład drużyny pod względem walki to:

Ja Palladyn czlowiek praworządny dobry ( karsomir)
Keldorn i jego superszybkie rozproszenie magi (też jakis obureczny miecz)
Aerie- fajne połączenie kaplana i maga (leczyć ktoś musi)
Imoen (dobry mag) i musi być złodziej w drużynie
Minc - swietny wojownik, u mnie walczył zawsze dwoma bronmi np cep bojowy wieków i jakis mocny miecz długi
Valygar / Haer'dalis - też swietni wojownicy tez dawałem tu dwie bronie w tym przypadku 2 katany

Gre przeszedłem w 5 razy i powiadam wam że nie ma lepszego zespolu :)
Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
Zigu21

Wydaje mi się ze dobrze się też gra mniejszym składem:
Ja mag - mistrz przywołań
Korgan - ściągał na siebie siły przeciwnika
Viconia - jako medyk
Jansen - jako złodziej

Początkowo jest trochę ciężej ale postacie szybko awansują i później ta ekipa wymiata wszystko do końca gry:)

ocenił(a) grę na 10
Zigu21

@Zigu21: Nie za dużo paladynów? Na moją statystyczną drużynę kończącą grę przypada 0,33 paladyna.
Właśnie ukończyłem grę w składzie innym niż zwykle, stylem gry do mnie też niepodobnym. Drużyna pięcioosobowa:
1. Pomiot Bhaala - zabójca/kensai z sejmitarem i kataną(jak się pytacie? po prostu: mod do gry od gościa z akademika)
2. Mazzy - z łukiem
3. Aerie (ma zaprawdę imponującą ilość zaklęć)
4. Keldorn - z sami-wiecie-czym
5. Yoshimo - póki żył, potem Cernd (jak wbicie 15 poziomu druidem irytuje...)

ocenił(a) grę na 10
czqu

lubie palladynów :)
po za tym tłuczemy dużo przeciwników chaotycznych złych. Po za tym gram system 2+2+2 Czyli dwóch walczacych w zwarciu bronią dwureczną + 2 walczacych dwoma brońmi + 2 osoby dalekodystansowe (magowie) z dodatkowymi umiejetnosciami (kaplanka i złodziejka) Mysle że to optymalne rozwiazanie, ale oczywiscie da sie całkowicie pozmieniac druzynke. Korgan też jest swietna postacia, ale jest zła, tak samo Viconia jako mag. Co do luków używalem ich całą druzyną w przypadkach jakiegoś stwora do ktorego lepiej nie podchodzic bo cie zamrozi, skamieni, rzuci czar mierci, popieprzy we lbie itp. Puszczałem wtedy jedną osobę na wabia by biegała i skupiala uwage jakiegoś tam łupiezce umyslu czy obserwatora, a reszta naparzala w niego z dystansu. Tak że nie miałem jednej postaci jakos konkretnie tylko do tego, a jak dla mnie Mazzy w zwarciu nie byla jakoś wybitna :) Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
Zigu21

1. mag
2Minsc i Boo
3. Arie
4. Sarevok
5Imoen
6.Jaheira
Lubię starych znajomych Minsca Imoen i Jahiere no i Sareocka :)

ocenił(a) grę na 10
czqu

U mnie zawsze klasyczna druzyna dobra i wszytsko zawsze szlo mi latwo mimo,ze ludzie gadali, ze mam samych slabych, wystarczy umiec grac i dobrze uzywac postac:

1. Ja - wojownik oczywiscie ;D
2. Minsc - jako wojownik
3. Jaheira - wojownik i healer ( z przywiazania )
4. Anomen - wojownik i healer ( dla romansu bo lubie rycerzy xD )
5. Aerie - mag i healer ( zeby Minsc mial dziewczyne i szkoda mi jej bylo, chyba z litosci ja mam, jakas slabosc do postaci beznadziejnych ale dobrych z serca lol )
6. Nalia - mag/zlodziej/lucznik wywalana w momencie kiedy znajduje Imoen ( bo to siostra xD )

ocenił(a) grę na 10
morgana000

Nie wiem, dlaczego ludzie krytykują niektóre postacie. Taka Aerie byłaby słabym magiem i słabym kapłanem, ale jest połączeniem tych klas i w efekcie ma najszerszy wachlarz zaklęć. Minsc w BG1 był trochę słabawy, w 2 ma lepsze HP i KP, a słabe rzuty obronne można już skutecznie podreperować. Jaheira to jedna z lepszych postaci w obu grach - ustępuje chyba tylko Edwinowi. Anomen - jest na pewno lepszym kapłanem niż Quayle z jedynki :) Jedynie zastrzeżenia mam do Nalii - ale słusznie ją wymieniłaś :)

ocenił(a) grę na 10
czqu

dlatego napisalam, zawsze bralam druzyne nie pod wzgledem przydatnosci a poprzez charakter haha wiem ze to smiesznie brzmi, ale w zyciu nie dodalabym do druzyny postaci takiej jak korgain czy innych zlych, nie ma bata ;D

ocenił(a) grę na 10
morgana000

Jest Korgan (BG2) i Kagain (BG1), a nie Korgain :D Według mnie wiele tracisz. To tak samo jak z innymi grami - jak w Call of Duty czy GTA strzelasz do ludzi, to nie znaczy, że zaraz wyjdziesz za drzwi mieszkania i zaczniesz faszerować każdego ołowiem. Warto spróbować zagrać drużyną 'złą': Korgan, Viconia, Edwin, Jan, Sarevok. Postacie złe są według mnie bardziej dopracowane, ich 'zło' to rozterki moralne. Z 'dobrych' jedynie Imoen i Keldorn są fajnie rozpisani.

A jeżeli interesują Cię rozterki moralne bohaterów, to polecam SW: Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords - gra, nie dość, że na zasadach d20 (podobnych do AD&D z Baldur's Gate), to zamiast wysłuchiwać towarzyszy, możesz wpływać na ich charakter i kształtować go zgodnie ze swoją wolą.

ocenił(a) grę na 10
czqu

Ok dziekuje na pewno sprawdze to co mi podales : D

i nie nie nie, nigdy nie zrobie druzyny zlej, mam to w naturze, nawet moralnie jest do dla mnie nie do przyjecia i raz zabilam przez przypadek wiesniaka to mialam wyrzuty sumienia potem lol i sie wracalam do starych save'ow zeby to odkrecic

ale zgadzam sie, postacie zle maja zwykle lepszy rozpis, character development, historie, sa lepsi w walce i zwykle mysla logicznie,

ocenił(a) grę na 10
morgana000

Mój ulubiony skład to moja wojowniczka/złodziejka z furią niebios i jeszcze jakąś dodatkową bronią, Minsc z mieczem i tarczą, Jaheria również - miecz i tarcza, Keldorn z Krasomirem +5(potem +6, to podobno najlepsza bron w calej grze), i na koniec Nalia, z szatą venky i tą kuszą zebow +5, ktora mozna kupic w twierdzy straznika, a potem ulepszyc. No i potem jeszcze Imoen, jak już ją uratuję. Kiedys gralam tez Anomenem, ale wolę Keldorna zamiast niego :) Aerie mnie wkurza, ma głupie teksy i mowi je jeszcze takim wkurzajacym glosem :Dpozatym jest magiem/kaplanem, wydaje mi sie ze lepiej miec maga lub kaplana bez dwuklasowosci. Gralam tez Janem Jansenem kiedys i tez mi nie przypadl do gustu, natomiast nie mialam nigdy w druzynie Valygara, Viconii, Hear'dalisa i Edwina i te postacie chętnie kiedys 'przetestuje', szczególnie ciekawi mnie Edwin i Hear'Dalis bo Valygar to chyba łowca, tak jak Minsc, a Viconia tak jak Anomen - kapłanka. No i Mazzy Fentan czy jakos tak, ją miałam kiedys bardzo krótko w druzynie i tez jej nie polubilam.

TakaJedna93

Druzyna zła na początku z dobrą reputacją aby Anomen mógł awansować więc,
-Korgan ( w dodatku zmieniony na Sarevoka)
-Viconia
-Edwin
-Jan Jansen( jedyna postac ktora awansuje jako zlodziej)
-Anomen
-i ja jako jakis wojownik, moze nawet paladyn zeby mial kto dzwigac Karsomira,
Wiem że napisałem druzyna zla a gram palkiem, ale no coz, zli bohaterowie sa moim zdaniem lepsi bo nie maja od razu dwuklasowosci co jest calkiem uporczywe - np porownanie magów,
Oczywko startujemy w z charyzma na 3 bo niedlugo mozna miec jej 20, a reszta atrybutow wtedy wymaksowana

ocenił(a) grę na 10
czqu

Moj ulubiony sklad:

1. Ja jako czarownik, a raczek czarownica ;)
2. Korgan
3.Sarevok
4.Viconia
5. Valen - po prostu ja uwielbiam, a i dzieki niej gra nabiera smaczku :)
6. Solaufein - swietny watek romansowy, bardzo ciekawa postac / Haer'dalis - Karsomir +6 i wszystko kosil

Nigdy nie lubilem Anomena, Keldorna, Mazzy i Valygara - po prostu zle sie gralo postaciami z charakterm "dobry" :)

czqu

Ostatnim razem grę przeszedłem takim oto składem:

Kensai/Złodziej- nie dość, że w mordę dać umiem, ślusarką się param to jeszcze pułapkę wykryję i zastawię. Mam tylko jedną wadę- pcham palce w nieswoje sakiewki,

Korgan- nie powstrzyma się podpitego krasnoluda na furii pędzącego prosto w gąszcz przeciwników,

Valygar- tańczy między wrogami tnąc dwiema katanami,

Mazzy- na przyspieszeniu ruchów śle strzały jak z UZI,

Edwin- miota zaklęciami, że aż strach zza węgła głowę wychylić,

Aerie- pani pielęgniarka (leczy) i coach (podwyższa staty) w jednym. Poza tym koi uszy swoim głosem i jest śliczna :).

ocenił(a) grę na 10
czqu

Zależy jaką drużyną grałem i kim

1. Ja - Fechtmistrz
2. Viconia
3. Korgan
4. Edwin
5. Jan Jansen
6. Sarevok w ToB ewentualnie

I bardziej dobra drużyna

1. Ja - Kawaler lub Inkwizytor (moja ulubiona klasa obok Fechtmistrza)
2. Keldorn
3. Minsc
4. Mazzy
5. Aerie
6. Jan Jansen





Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones