PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808107}
6,8 386
ocen
6,8 10 1 386
Atomic Heart
powrót do forum gry Atomic Heart

- Atomic Heart to gra finansowana przez rosyjskich oligarchów
- jej twórcy nie wyrazili sprzeciwu przeciw wojnie, a napisali tylko jakiś banał, że są za pokojem
- w firmie pracują ludzie o jawnie prorosyjskich poglądach
- w rosyjskiej wersji sklepu studia widniała informacje, że wszelkie dane mogą zostać przekazane rządowi i być wykorzystane w celach mobilizacyjnych
- grę w Rosji, Kazachstanie i Białorusi wydaje VK Play - firma przejęta w 2014 przez oligarchów po wywłaszczeniu oryginalnego
właściciela, który musiał uciec z Rosji
- gra promuje rosyjski imperializm

więcej info tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=GLIrBuhFE1c

KUPNO TEJ GRY TO WSPIERANIE PAŃSTWA TERRORYSTYCZNEGO KTÓRE MORDUJE LUDZI

Gra będzie dostępna na premierę w game passie. Pobranie jej z tej usługi również jest wątpliwe moralnie, bo:
- Microsoft płaci twórcom dodatkowo od każdego pobrania gry, albo jak spełni ona określone cele
- zwiększa to rozpoznawalność gry i posłuży przyszłym celom marketingowym

Może zamiast wspierać ten ruski syf, to warto wesprzeć ukraińskich twórców? W tym roku wychodzi Stalker 2 (również będzie dostępny w game passie), a w przyszłym prawdopodobnie nowe Metro.

Witcher

Dzięki za przypomnienie, zapomniałem zrobić preorder

Witcher

Grałem w to co wyciekło i gra przednia. Zamówiłem sobie i będę się zagrywać jak w przypadku Hogwarts Legacy. Gierkę oceniam już teraz 9/10.

ocenił(a) grę na 9
Witcher

W rosyjskiej firmie pracują Rosjanie o prorosyjskich poglądach. Olaboga!

Witcher

Tą logiką można powiedzieć że gdyby CDPR był antypolski to byłoby dobrze, tak samo o ukraińcach od Stalkera. Zdecydowanie nie można być dumnym Rosjaninem, tak samo jak grasz w hogwarts to jesteś transfobem. Zgadzam się że nie jest dobrym pomysłem granie w Rosji ale gdzie indziej to co oni zrobią z twoimi informacjami? wcielą do wojska? jak nie zamierzasz grać to czekaj na Stalkera jestem pewny że ich dochód przerośnie wielokrotnie. Jako ostatnie uważaj na wolfenstein bo promuje nazizm.

ocenił(a) grę na 7
Witcher

No to gramy

ocenił(a) grę na 10
Witcher

Chwała Rosji!

b_sobkowiak30

Lecz się na nogi bo na głowę już za późno.

Witcher

ale bzdury i paranoja, studio jest na cyprze, deweloperzy mają różne narodowości i poglądy, a gra powstawała od 3 lat tj zanim bieżące wydarzenia NA KONIEC, JEST TO FIKCJA, GRA, JAK MOŻE PROMOWAĆ JAKIŚ IMPERIALIZM SKORO TO HISTORIA ALTERNATYWNA!? W dodatku wystarczy pograć czy obejrzeć filmik, żeby zobaczyć jak faktycznie jest tam przedstawiany rząd. polecam włączyć myślenie zamiast kopiować niesprawdzone rzeczy z twittera

MASTERXE

Nie bądźmy naiwni. Studio ma dwie siedziby i właśnie tam gra powstawała - w Moskwie i Petersburgu. Cypr to zwykła zasłona dymna do prania brudnych pieniędzy, tak jak to robi setki innych firm.

Witcher

nie wiem o jakich firmach mówisz, a jakieś pranie pieniędzy to poważne oskarżenia, jakoś zachodnie poważne redakcje od gier nie mają takich informacji, ale polskie bojkotujące tę grę, bo są rusofobami, mają dostęp do takich wiadomości? Bardzo ciekawe. W Rosji gra powstawała przed 2022. Może ubisoft też pierze pieniądze, bo ma filie w wielu krajach? Śmieszne

ocenił(a) grę na 8
Witcher

Nie napisali "banał" tylko się wyrazili jasno że się nie mieszają

ocenił(a) grę na 7
Witcher

A co miało zrobić studio? Skrytykować otwarcie rosyjski rząd? To jest Rosja, tam wolność słowa to taka iluzja.
Gra zaczęła produkcję na długo przed wybuchem wojny, trzeba być naprawdę idiotą by nie kupić produktu prosto z Rosji, bo rząd prowadzi moralnie wątpliwą wojnę. Twórcy gry wypowiedzieli wojnę? Znasz ich osobiście? Ich poglądy? Poświęcili wiele lat ja produkcję gry, mieli ryzykować krytykowanie rządu, aby ten zamknął im projekt? Myślę, że byłoby to jak najbardziej możliwe.

A gier produkowanych i dystrybuowanych przez USA rozumiem, że też kijem nie tykasz? Poczytaj sobie w jakich wojnach brało udział USA, które faktycznie hamerykańce sami wszczęli, jaki był ich przebieg. Bo jak Putin atakuje Ukrainę to cały świat płacze, jak Amerykanie napierdalali kraje z pogranicza trzeciego świata to wszyscy mieli gdzieś.

ocenił(a) grę na 8
Witcher

O Boże! To okropne <uruchamia gierkę >

Witcher

A mnie gra się podoba. I nie kupiłem jej tylko ogrywam w game passie na xboxie :)

Witcher

Syf to masz między uszami. Amerykańskie gry też tak rozbierasz na czynniki pierwsze ? Miłość do Ukrainy i wspieranie jej to jakiś nienaruszalny dogmat i obowiązek ? Czy którykolwiek amerykański twórca musi podpisywać lojalkę, że nie wspiera bandyckich działań USA na świecie ? Dochody z ich gier nie wspierają budżetu wojskowego USA ? Wolfenstein promuje nazizm ?

Witcher

Ps. Znam Ukraińców, którzy legalnie kupili tę grę i z radością w nią grają xD ktoś tu jest bardziej ukraiński od samych Ukraińców.

Witcher

Dla mnie gra jest zajebista i mam głęboko w tyłku opinie twórców czy ich pochodzenie gdybym tak myślał jak pan nigdy bym nie kupił gry produkcji USA największych zbrodniarzy i terrorystów na świecie ale jednak je kupuje bo liczy się dla mnie tylko gra

ocenił(a) grę na 7
Witcher

to tylko gra

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones