PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857187}
7,4 392
oceny
7,4 10 1 392
As Dusk Falls
powrót do forum gry As Dusk Falls

Świetna opowieść

ocenił(a) grę na 8

Postacie dobrze napisane, fabuła ciekawa nie przewidywalna, chociaż bywały nie logiczne zbiegi okoliczności, ale nie zepsuło to historii, większość ok. Przeszedłem na raz, chociaż gameplay tu jest mały, przez cały czas wybieramy opcję dialogowe, lub klikamy odpowiedni klawisz podczas wyborów bohatera. Mimo tego wciąga. Ciekawi mnie tylko zakończenie, podczas końcowej sceny gdy Zoe wchodzi do dziadka, słyszy kłótnie dziadka z kimś po czym słyszy strzał, zakapturzona postać wybiega, a gdy ona wchodzi do dziadka, jest przerażona co pewnie wskazuję na to, iż dziadek został zastrzelony, ale kim była ta postać co oddala strzal? Mógłby to być Jay?.. Wiem, że grę mozna przejść kilka raze, ale ja mam w zwyczaju takie historie/ gry tego typu przechodzić tylko raz.

ocenił(a) grę na 9
sztohas

u mnie dziadek przed tym finałowym zdarzeniem mówił, że celowo chciał pozwiedzać two rocks, bo był tam wcześniej, więc zgaduje, że to mogło mieć związek z tym zamaskowanym, ale ostatecznie w mojej grze też to się nie wyjaśniło. osobiście gry tego typu też przechodzę tylko raz bez względu na to ile by nie miały zakończeń i ścieżek wyboru.
a znasz więcej gier tego typu poza grami quantic dream?

ocenił(a) grę na 9
El_Magiko

Gry z serii Telltale Games - polecam Life is Strange (pierwsza część najciekawsza, wg mnie) i The Wolf Among Us.

ocenił(a) grę na 7
qba170

"Life is Strange - Before The Storm" - prequel który moim zdaniem pozamiatał nawet oryginałem.
Nie ma w nim żadnych "mumbo - jumbo" w postaci cofania czasu, jest za to dorosła historia o trudnej miłości, dorastaniu bez ojca i ciężkiej relacji z ojczymem. Moim zdaniem najlepsza z części.

"Life is Strange 2" - mocno krytykowana, ze względu na wszechobecną poprawność polityczną - ja polecam zagrać i samemu wyrobić sobie zdanie, tym bardziej, że gra ma rewelacyjną ścieżkę dźwiękową.

"Life is Strange: True Colors" - tą część moim zdaniem można sobie spokojnie odpuścić. Nudna historia, słabe dialogi i kompletnie nieprzekonująca (przynajmniej mnie) protagonistka.

... a jak jesteśmy przy produkcjach studiów Dontnod / Deck Nine Games (bo to oni odpowiadają za w/w tytuły, a nie Telltale Games) to można jeszcze wspomnieć o :

"Twin Mirror" - gra na 4-5h. Bez szału. Po trzech dniach zapomnisz imię głównego bohatera, a po tygodniu treść. Nie polecam

"Tell Me Why" - mimo, że Dontnod pokazuje że nie nie odwracają głów od trudnych pytań (losy mniejszości latynoskiej w USA, homofobia czy rasizm), to tutaj całą historia oparta wokół LGBT średnio im wyszła. Po pierwszym epizodzie spasowałem.

Mam nadzieję, że pomogłem :-)

sztohas

Nie, to na pewno nie był Jay. Ja sprawdziłem sobie kilka zakończeń i jest takie które to wyklucza (może jeszcze jakieś inne także to robią, nie wiem) . Mianowicie kiedy Zoe odwiedza Jaya w Kanadzie można poprowadzić rozmowę w taki sposób iż da nam on wybór czy chcemy go wydać policji, czy nie. Jeśli to zrobimy, zamaskowana postać i tak zabije dziadka.

ocenił(a) grę na 7
sztohas

Domyślam się, że akurat ta końcówka jest wszędzie taka sama bo jest to furtka do drugiej części. A co do tego kim był napastnik dziadka, to obstawiam Szeryfa, a dziadek pewnie jest zamieszany w jego machlojki i zapiski w czarnej ksiazce.

ocenił(a) grę na 7
malin_00

O ile Szryf nie może zginąć w którejs wersji...?

malin_00

Z tego co się orientuję to nie może zginąć. Jedynie stracić pracę - jeśli pomożemy uciec matce Jay'a.
Szeryf mówił że ta książeczka jest ważna i że będzie miał przesrane jak jej nie odzyska. Nie wiadomo o co dokładnie chodziło ale może być i dziadek zamieszany w to wszystko. I z jakiegoś powodu pojechał do tego miasteczka. Może właśnie po ta książeczkę ?

Jay nie jest to na pewno bo jeśli gracz zrobi za dużo pomyłek np uciekając nim, to Jay trafia od razu do więzienia. I Zoe odwiedza go tam, nie w Kanadzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones