PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646088}
6,5 1 327
ocen
6,5 10 1 1327
Amnesia: A Machine for Pigs
powrót do forum gry Amnesia: A Machine for Pigs

Co za klimat ! Co za muzyka ! Zdecydowanie ,opłacało się czekać :)

ocenił(a) grę na 7
StephenKing19802013

Zgadzam się z Tobą, dodam jeszcze że fabuła wspaniała, a powiązanie z TDD było naprawdę trafione, ale zawsze są jakieś minusy. W grze brakowało mi wskaźnika psychicznego i zagadek, zabrakło też tego lęku przed potworem, nawet przy 'zabawie' z ostatnim strachu co przy TDD w ogóle się nie czuje. Za to twórcy skupili się na samej historii, dzięki czemu jest niesamowita i zmuszająca do zastanowienia . Mi się jednak osobiście gra bardzo spodobała i myślę zasługuje na wysoką ocenę. :)

ocenił(a) grę na 5
StephenKing19802013

co za bzdura...ta gra to pomyłka dla 10 latków,gdzie tu masz klimat? klimat to masz w Outlast,nie udała się im ta gra wogule po tak długom czekaniu gra do bani to nawet nie leży koło 1 części...

elosidzej

To twoja opinia. Moim zdaniem gra ma klimat i wspaniałą fabułę. Może i nie jest tak straszna jak jedynka ale twórcy przecież nie mogli zrobić tego samego, musieli coś w grze zmienić. Jeżeli zdecydowaliby się na zostawienie wszystkiego co miała jedynka to wtedy fani narzekaliby na brak zmian. A fani zawsze na coś narzekają i w sumie dobrze bo maja do tego prawo, ale nie zawsze należy się tym kierować. Dlatego jeżeli komuś podobała się ATDD to w tą część też zagrać powinien.

ocenił(a) grę na 8
elosidzej

'Outlast'? Tej nudzie, w której jedyną formą straszenia są skaczące bezpośrednio na gardło shizole? Bardzo wyszukana forma.

Dziś przeszedłem nową 'Amnezję'. Ta gra to jeden z najlepszych horrorów, w jakie przyszło mi grać. Głównie ze względu na NIESAMOWITĄ fabułę z przesłaniem. Aby ją zrozumieć trzeba posiadać trochę szarych komórek, więc dzieciarni może się nie podobać. I nie zgadzam się z tym, że jest mniej straszna od jedynki. Po prostu straszy w trochę inny sposób, tzn elementy budzące grozę tworzą muzyka, gra świateł i historia, którą czytamy. Nowa 'Amnezja' bardziej wpływa na psychikę, bowiem fabuła jest bardziej rozpisana, niż w pierwszej części, widać, że poświęcono jej więcej czasu, zadbano o każdy szczegół. Czytając notatki, które krok po kroku uzupełniamy, za każdym razem zadajemy sobie pytanie: 'Gdzie zmierzał Mandus?', 'Co tak naprawdę jest definicją człowieczeństwa?!'.

Dodam też, że pozycja ta jest świetnie wyreżyserowana, a scena pod koniec gry rozgrywająca się na ulicach Londynu to czysty majstersztyk.

SgtPepper1942

Aww, pamiętam jak ta gra rozwaliła mnie psychicznie już pod sam koniec. Poryczałam się wtedy, chociaż nie wydaje mi się, że do końca było to wzruszenie. Niesamowite przeżycie zagrać w tą gre :)

ocenił(a) grę na 9
ocenił(a) grę na 9
elosidzej

10 lat ? Tak można oszacować twój wiek :) [Wogule ? ] ...
''Outlast'' ? No cóż ,różne są gusta :D .

ocenił(a) grę na 5
StephenKing19802013

a dziękuje że chciałeś mnie odmłodzić,ale wieku nie zmienimy :(

ocenił(a) grę na 7
elosidzej

Mimo że gra jest wykastrowana, ze strachu i z interakcją z otoczeniem i innych rzeczy, gra trafiła w moje gusta, w paru momentach czuć było lekki strach, a klimat był genialny, na sam koniec ta muzyka, śpiew dzieci, to strzał w 10. Mimo tego daje 8, dlatego iż jest strasznie prosta i krótka. Ale fabłuła jest genialna i trzeba pomyśleć by ją zrozumieć. Może jest gorsza od ,,jedynki'' ale gry często mają ten problem szczególnie gry Indii.

StephenKing19802013

W Machine for Pigs grało się nawet całkiem przyjemnie - wyraźnie zabrakło jej jednak kilku elementów... Poza tym pierwsza Amnesia podobała mi się o wiele bardziej ;-)
http://gracz.org/horror-w-tajemniczej-fabryce-recenzja-amnesia-a-machine-for-pig s/

ocenił(a) grę na 9
StephenKing19802013

Dokładnie ! Mimo ,że gra przestała już być horrorem [a stała się taką jak dla mnie Thrillerem -Psychologiczno-Przygodowym ] wcale nie jest gorsza od jedynki .
W Mrocznym Obłędzie było zero klimatu ,ale za to był strach !

ocenił(a) grę na 8
StephenKing19802013

Jak dla mnie też MFP jest dobrą grą, ale po prostu całkowicie inną :)
Outlast chowa się przed MFP.

ocenił(a) grę na 4
StephenKing19802013

Gra ryje banie ukazywaną fabułą, ale za mało rozgrywki ma w sobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones