PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005558}
8,6 753
oceny
8,6 10 1 753
Alan Wake II
powrót do forum gry Alan Wake II

Zakończenie

ocenił(a) grę na 10

Jestem dzień po zakończeniu gry i dalej trochę kołatam się z myślami. Scena po napisach informuje, że Alice żyje (nie popełniła samobójstwa, tylko wskoczyła ponownie do leża mroku), i Alan Wake również żyje (strzał oddany przez Sagę zabił/wypędził ducha mroku, ale Alan finalnie się budzi). Licząc jeszcze Sagę, cała trójka jest uwięziona w takim razie w leżu mroku? Wiem, że już są zapowiedziane dwa dodatki, ale zgaduję, że będą jakąś podstawą pod Control 2, albo AW3 (jeżeli takowy w ogóle sie ukaże), aniżeli rozwiążą pytania namnożone już w samej podstawce. I pytanie w ogóle jak to wygląda ze sprawami pobocznymi u Sagi - da się je rozwiązać do końca? Rymowanki, skrytki kultu i śniadaniówki da się poznajdować wszystkie, ale czy finalnie Saga łapie jakiś trop kto zostawiał owe śniadaniówki? Wiem, że jasno z gry wynika, że np. w przypadku śniadaniówek była to prawdopodobnie Rose, ale tablica korkowa nie zostaje do końca zapełniona. I tak samo sprawy "Fabuła", oraz "Fakt kontra fikcja", które są powiązane bezpośrednio z głównym wątkiem. Miałem karteczki, które oznaczone były napisem "Na później", a finalnie nie zostały w ogóle wykorzystane, tym samym sprawa na tablicy korkowej dalej nie została rozwiązana.
Trochę bez ładu i składu ten mój wywód, ale no prawdopodobnie reprezentuje myśli przeciętnej osoby, która właśnie ukończyła te grę XD
Dalej mam jednak wrażenie, że jakaś rzecz mi umknęła w czasie śledzenia historii, która odpowiedziałby na zadane przeze mnie pytania, albo podważyła w ogóle sens ich zadawania. Zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami, bo widzę, że to tutaj pierwszy taki wątek spoilerowy.

ocenił(a) grę na 10
dou6le6ind

Da się zamknąć sprawy tylko trzeba znaleźć wszystkie poszlaki. Śniadaniówki były zostawiane przez Rose dla bohatera (Sagi) z "polecenia" Alana. 

ocenił(a) grę na 10
worms39

A ten cały kult to serio był załozony przez Koskala czy jak on tam ma? Troche tego watku nie ogarnalem.. Po co te morderstwa i rytuały?

ocenił(a) grę na 10
lukas_172

Z tego co pamiętam to został założony przez tych braci Koskala, by zabijać trupy wychodzące z jeziora. Był wątek, że założyli jakiś podsłuch przy tej antenie fbc, więc widzieli kiedy jakiś cień z wody wyłazi. Żeby takiego cienia wypędzić potrzebny był pstrykacz, a w zabójstwie Nightgalea nie zdążyli go użyć bo ktoś im przeszkodził (ta parka co pisała książkę o Alanie), więc dlatego obudził się w kostnicy, a potem trzeba było go własnoręcznie wypędzić za pomocą rytuału. Generalnie to nie był stricte kult, tylko specjalnie rozsiewali tę legendę, żeby ludzi nie ciągnęło właśnie nad jezioro. Werbowali różnych ludzi, ale finalnie nie da się chyba rozpoznać każdego członka po kolei bo było ich zbyt wielu. Całą tę sprawę tłumaczył jeden z braci na komisariacie, ale była to opcjonalna rozmowa , która łatwo było przeoczyć. Jeszcze była mowa o tej Nowojorskiej sekcie, ale nie pamiętam dokładnie jakie powiązania tam były

ocenił(a) grę na 10
dou6le6ind

No to musiałem ominac tą rozmowę.. Tutaj jest tez wytłumaczone https://pl.techwar.gr/194884/pos-to-alan-wake-2-exerevna-tis-latreies-diaforetik a-apo-ta-perissotera-paichnidia-tromou/

dou6le6ind

Zakończenie strasznie otwarte zresztą jak w 1 części właśnie przed chwilą skończyłem i nie wiem co o tym myśleć ale na chwilę obecną czuje trochę niedosyt ? Tak na prawdę nic nie wiemy czy zgrzyt został pokonany gdzie finalnie bohaterowie trafiają czy to leże mroku czy rzeczywistość czy córka głównej bohaterki przeżyła ? Dosłownie nic jedyne co się fajnie wyjaśniło to że Alice żyje trafiła do leża mroku ponownie i to ona nam dawała znaki i oświetlała drogę. Są zapowiedziane dwa dodatki ale czy one wyjaśnia coś czy raczej bedą pomostem między alanem 2 a nowym controlem ?

ocenił(a) grę na 10
kamcio3

No możemy się domyślać kto został w Leżu Mroku. Na pewno Alan, Alice (która jednak nie popełniła samobójstwa) i Zgrzyt (jeśli przeżył, bo w moim mniemaniu chyba się z nim rozprawili w tej scenie ze strzałem w głowę). Co do Sagi i Alexa tak naprawdę nie wiadomo. Niby znajdowali się razem z Alanem w tym pomieszczeniu w ostatniej scenie, ale wydaję mi się, że Alan jest tam uwięziony, bo to jego forma poświęcenia, a oni swobodnie mogą Leżę opuścić, albo zostali automatycznie z niego wyrzuceni. W końcu dziwne jakby Saga mogła wykonać telefon z Leża, ale może to też nie działo się "naprawdę". Zresztą nie wiemy bo nie wiadomo czy ktokolwiek odebrał.
To się wiąże z drugim wątkiem o którym pisałeś odnośnie córki Sagi. W moim mniemaniu to właśnie było poświęcenie Sagi - strata córki, o której Alan jej nie powiedział. Jest taki dialog gdzie Saga stawia warunki, że w napisanym przez niego skrypcie Alex i córka (zapomniałem imienia XD) muszą przeżyć, a Alan wspomina jedynie, że Alex Casey przeżyje, a kwestie córki pomija. To też są tylko moje domysły więc tak naprawdę może być kompletnie na odwrót...
Co do dodatków to prawdopodobne jest, że jeden trochę wyjaśni wątek Sagi (Night Springs), a drugi będzie kolejnym pomostem między AW a Control.
Teraz mi się przypominało w ogóle, że Odin i Thor włażą do jeziora po koncercie, więc oni też prawdopodobnie mogą się znajdywać w leżu mroku XD

ocenił(a) grę na 10
dou6le6ind

Naszło mnie teraz jeszcze na ten motyw z "to nie pętla to spirala" - co to właściwie oznacza? Otóż pętla zakłada, że postacie w niej tkwiące są uwięzione i skazane na przeżywanie w kółko tych samych zdarzeń. Spirala natomiast nikogo nie więzi, raczej sam "świat" odtwarza te samą wersje historii. No i jak się zastanowić, rzeczywiście historia Sagi, Alana i Thomasa są takie same. Zawsze pojawiają się te same elementy, zdarzenia, motywy. Alan Wake przeżywa to samo co Thomas Zane wczesnej, a wątek cały Sagi też ma wiele wspólnych z oboma panami. Już pomijam tutaj kwestię tego które postacie w ogóle istniały naprawdę (np. thomas albo sam Alan bo są co do nich tez wątpliwości), a które nie. Alan rzeczywiście nie walczy z pętlą a ze spiralą.
Ja wiem, że to co teraz napisałem wygląda jak totalny bełkot, ale po prostu grając czy oglądając drugi raz od początku polecam podejść z tą myślą spirali, która pojawia się dopiero na samym końcu historii.

dou6le6ind

a ja np. przegapiłem to 20 min film z Alexem ... który jest w grze

https://www.youtube.com/watch?v=9S478Ni0wWI

ocenił(a) grę na 10
dou6le6ind

Myślę, że na bank Alice nie została uśmiercona przez scenarzystów i pojawi się w kolejnej części.

dou6le6ind

W grudniu wyszedł patch 'The Final Draft' pozwalający przejść grę jeszcze raz, uzupełnić tablicę itd. Zakończenie po przejściu jest troszkę inne, tj. Logan odbiera telefon, a Wake się budzi obok Sagi i Alexa: https://www.youtube.com/watch?v=rnVv14skco0

Wychodzi na to, że trzecia część (jeśli będzie), skoncentruje się na domknięciu wątku Alice.

cravencod

Witam mam błąd w grze w misji wykolejeny pociąg . Nie mam znacznika sekta zabójców przez co nie mogę zrobić postępu w grze. Nie wiem co robić ewentualnie gdzie zgłosić ten problem. Gram w wersję z Epic games na Pc...?!?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones