PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875749}
8,0 1 248
ocen
8,0 10 1 1248
A Plague Tale: Requiem
powrót do forum gry A Plague Tale: Requiem

Właśnie ukończyłem A Plague Tale: Requiem, ale nigdy bym się nie spodziewał że gra okaże się tak wielkim dramatem i praktycznie wyciskaczem łez. Nie chodzi tylko o samo zakończenie, ale te ostatnie misje to całkowita masakra, a do tego najsympatyczniejsze osoby poznane w grze (na tej wyspie) okazały się tymi najgorszymi. Nikt by się tego nie spodziewał. To jest w ogóle niesamowite że gra mogła się skończyć całkiem inaczej czyli

spoiler start

Hugo wcale nie musiał umrzeć na końcu

spoiler stop

. Jednak widział

spoiler start

śmierć matki, a potem sądził że Amicia również zginęła, więc stracił nad sobą kontrolę i znalazł się w takim stanie że nie mógł już być ocalony.

spoiler stop

Widać że twórcy gry nie chcieli innego zakończenia, co poniekąd wydaje się absurdalne, bo przecież obie gry polegały głównie na tym żeby

spoiler start

ocalić Hugo, więc jego śmierć to poniekąd zaprzeczenie prawie wszystkiego co się wydarzyło w tych grach i jak Amicia robiła wszystko żeby go ocalić.

spoiler stop

Poniekąd dramat na siłę, ale jednak uargumentowany wydarzeniami w ostatnich misjach.

W dodatku nieźle oszukali gracza jeśli chodzi o długość gry, bo wydawało się że będzie 12-13 misji (na podstawie odkrytych umiejętności), a gra okazała się o wiele dłuższa.

Co do samej grywalności to nie mam się do czego przyczepić. Rozbudowali możliwości walki w porównaniu do pierwszej gry, czyli nudno nie było. W dodatku niektóre walki to były wyzwania (grałem na średnim poziomie trudności) i to szczególnie pod koniec gry.

Oprawa graficzna wyraźnie ulepszona w stosunku do poprzedniej gry. Bardzo realistyczna i po prostu przepiękna. Krajobrazy i postacie bardzo szczegółowe i wysokiej jakości. Muzyka również wpływała pozytywnie na klimat.

Zalety:

- mocno zaskakująca fabuła, a szczególnie szokujące zakończenie

- gra fabularnie wyraźnie bardziej dramatyczna i smutna od poprzedniej (głównie ostatnie kilka misji)

- bardzo ładna i realistyczna grafika

- emocjonujące i chwilami trudne walki plus ucieczki które również proste nie były

- dłuższa niż sądziłem bo wydawało się że skończy się na 12-13 misjach

Wady:

- zakończenie tak samo szokujące jak i absurdalne biorąc pod uwagę obie gry i tego jaki był ich główny cel

Kontynuacji nie będzie, bo nie ma co kontynuować. Chyba że całkiem nowa gra, ale wątpię że pójdą w ten sam pomysł fabularny, bo to już było i historia się po prostu powtarza.

spoiler start

Narodził się nowy nosiciel skazy, bo nikt nie mówił że Hugo był ostatnim.

spoiler stop

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones