PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005884}

Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts
7,6 14 120
ocen
7,6 10 1 14120
Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
powrót do forum programu Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu

Przeczytałem serię już z trzy razy w życiu, filmy to już nawet nie wiem. Dla mnie mimo 46 lat na karku to wciaż najlepsza historia jak czytałem w życiu, a czytam wiele. Powrót to dla mnie podróż sentymentalna obowiazkowa dla fanów. Których oczywiście pozdrawiam. 9/10

bodeklodz

Jeżeli lubisz klimaty fantasy to zabierz się za Archiwum Burzowego Światła Sandersona. Czekam aż ktoś normalny i oddany serii zabierze się za ekranizację bo historia jest fenomenalna.

I oczywiście jeżeli jeszcze nie czytałeś polecam naszego Wiedźmina od Sapkowskiego. Zdecydowany top jeżeli chodzi o fantasy.

Pozdrawiam

ocenił(a) program na 6
H33L

Ehh przebrnęłam przez 4 opasłe tomiszcza Archiwum i nie znalazłam tego czegoś, co zachwyciło jego fanów. Historia Kaladina jest dobra, nawet bardzo, ale o pozostałych bohaterach mi się normalnie nie chciało czytać, cała ta wojna jest tak nudna i nieangażująca, że z każdą stroną szkoda było mi tego skomplikowanego świata, że tak się marnuje... Powiedz, co wg Ciebie jest mocną stroną serii?

sylwiahc

Zgadzam się, nie każdy bohater wciąga tak jak Kaladin czy Szeth. Myślę, że tutaj nie za bardzo jest dyskutować na temat tego co jest mocną stroną skoro do Ciebie to nie przemówiło. Każdy lubi to co lubi :)

Znam osoby które chociażby zachwycają się HP a kompletnie nie trawią Tolkiena i nie tylko czytanie ale oglądanie Władcy Pierścieni sprawiało im problem.

Co zabawne, ostatnio nawet jeden ze znajomych który za WP nie przepada, zachwycał się Kołem Czasu.

Także są gusta i guściki ;)

Jeżeli chodzi o mnie to podoba mi się narracja prowadzona z perspektywy kilku różnych osób o nieraz skrajnie odmiennych podejściach co pozwala nam zobaczyć te same wydarzenia pod różnymi kątami. Podoba mi się ogólnie historia, wydarzenia które niby wydają się być przewidywalne a jednak Sanderson potrafi wrzucić między nie jeden element który sprawia, że wszystko wywraca się do góry nogami.

Minusem u Sandersona jest mnogość bohaterów i to, że każdemu chce poświęcić odrobinę czasu dlatego zawsze połowa książki to właśnie przedstawianie perspektyw, przemyśleń, zarys wydarzeń itd dotyczących różnych bohaterów, natomiast druga połowa to już w większości czysta, wciągająca akcja.

To może trochę odbiję piłeczkę i zapytam Ciebie o jakąś ciekawą literaturę fantasy. Coś do polecenia? Kończę obecnie 2 tom Rytmu Wojny właśnie z Archiwum Burzowego Światła i szukam czegoś nowego, godnego poświęcenia czasu. Jakieś propozycje? :)

Tak jeszcze na marginesie, czytałaś może inne książki z uniwersum? Chociażby Elantris i Dusza cesarza?

Pozdrawiam :)

ocenił(a) program na 6
H33L

Chciałam napisać w prywatnej wiadomości, żeby tutaj nie śmiecić, ale nie potrafię znaleźć tej opcji, czy została usunięta?

Jeśli chodzi o fantastykę to bardzo podobała mi się Gildia Magów i w ogóle cała twórczość Trudi Canavan. Może dlatego, że od niej zaczęłam przygodę z tym gatunkiem...

sylwiahc

Z Gildią Magów się już kiedyś spotkałem, nie czytałem jeszcze ale w takim razie na pewno zerknę :) Zwłaszcza, że to tylko 3 w miarę krótkie tomy.

Ze swojej strony mogę polecić Szklany Tron Sary J Maas. Myślę, że przypadnie Ci do gustu ;)

Jeżeli chodzi o wiadomości prywatne to nie wiem, nigdy nie korzystałem :)

Pozdrawiam serdecznie :)

ocenił(a) program na 6
H33L

Gildia ma później kontynuację w postaci kolejnej trylogii "Misja ambasadora" oraz prequel "Uczennica maga" także jest się z czym bawić, jeśli się komuś spodoba.
Szklany tron? Hmm już patrzę, dzięki :)

bodeklodz

Jeszcze Władca Pierścieni! To arcydzieło

ocenił(a) program na 8
bodeklodz

wiem dokładnie o czym piszesz, właśnie skończyłem maraton z moim 28 letnim synem XD mam półwiecze za sobą a uwielbiam tą część dzieciaka która jest we mnie. Ten program dowodzi wyraźnie, że oprócz Zwierząt, na które oczywiście czekam chyba bym padł z radości jakby Rowling zrobiła skok na kasę i zrobiła Harrrego 10 lat później...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones