PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005884}

Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts
7,6 14 138
ocen
7,6 10 1 14138
Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
powrót do forum programu Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu

Obawiałam się mocno, że zrobią to w tej samej formie co spotkanie po latach "Przyjaciół", na szczęście poszło to w zupełnie innym kierunku.

Rozczarował mnie mocno brak niektórych postaci bardzo znaczących dla serii, chyba najbardziej było mi przykro, że nie zobaczyłam Maggie Smith... z kolei wgl nie odczułam braku J.K. Rowling, zresztą - było sporo materiału archiwalnego z nią, a cały film ukazał pisarkę w BARDZO pozytywnym świetle, jak na wielkie kontrowersje narosłe wokół niej, a przede wszystkim - jak na kontrowersje związane z NIEZAPROSZENIEM jej do projektu.

Najlepiej wypadła moim zdaniem Emma - ale też dostała chyba najwięcej przestrzeni, no i nie oszukujmy się, z całego "golden trio", to ona zrobiła zarówno największą karierę filmową, jak i obecnie jest najbardziej rozpoznawalna i szanowana za swój aktywizm na rzecz ochrony praw kobiet, wszelakich grup mniejszościowym, jak i środowiska. Z kolei chociaż to Dan dostał więcej "czasu ekranowego" od Ruperta, to moim zdaniem Rupert wypadł dużo lepiej od niego, ze swoim humorem i emocjonalnością .

Wielu rzeczy mi brakło w tym "Powrocie", wolałabym, żeby przynajmniej część rozmowy reżysera z Danielem zastąpić wywiadami z innymi aktorami.

Byłam jednak w wielu momentach naprawdę wzruszona, nie mogłam się oderwać od ekranu.

Pewnie, aby w pełni zaspokoić moje oczekiwania materiał musiałby mieć ze 3 godziny...

Ale jednak- parę pary łezka mi popłynęła. Zakończenie, chociaż nie zaskakujące- cóż, piękne.

ocenił(a) program na 10
dudusia2208

Znalazłam taką informację: Jak donosi portal Entertainment Weekly bazując na swoich informatorach, producenci programu oficjalnie zaprosili J.K. Rowling do udziału. Czytamy, że ekipa pisarki stwierdziła, że archiwalne wypowiedzi wystarczą do tego programu, więc odmówiono. Dziennikarz podkreśla po rozmowie z osobami znającymi sytuację z pierwszej ręki, że transfobiczne komentarze Rowling nie odegrały żadnej roli w decyzji jej sztabu. EW dodaje, że rzecznik Rowling odmówił komentarza.

ocenił(a) program na 10
dudusia2208

A jeszcze tak poza tym, to Maggie Smith mówiła w wywiadach, ze nie lubiła tej roli i praca przy Potterze nie była dla niej satysfakcjonująca. Moze dlatego nie wzięła udziału w tym materiale.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones