PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783982}

Zraniona miłość

Vatanım Sensin
7,9 413
ocen
7,9 10 1 413
Zraniona miłość
powrót do forum serialu Zraniona miłość

Ogolnie fajny serial przygodowy ale historyczny nie zbyt taka propaganda wieje ze ho ho Greccy najgorsi zli a Turcy super extra a sami wymordowali wszystkich ormian i grekow u siebie !!

ocenił(a) serial na 7
dominas_filmweb

Bredzisz.

HotChocolate90

ja bredze to masz poczytaj ksiezniczko turecka i sie doucz !
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo_Ormian

ocenił(a) serial na 7
dominas_filmweb

Bredzisz. Piszesz, że Turcy wymordowali u siebie wszystkich Greków a to bzdura.

HotChocolate90

Ta ja bredze a ty z to flaga turecka to jestes napewno bezstronna ;)
masz tu :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo_Grek%C3%B3w_Pontyjskich

dominas_filmweb

Wiadomo, że propaganda pro-turecka musi się w takim serialu znaleźć, ale Grecy ogólnie nie są pokazywani tak źle. Większość z nich jest raczej pozytywnymi lub neutralnymi bohaterami, a sam Wasili ukazywany jest jako ofiara okrucieństwa państwa osmańskiego. "Co za ironia. My paliliśmy ich wioski, a oni teraz palą nasze" - mniej więcej takie słowa padły z ust samego głównego bohatera.

KaminariHana

No w sumie taki Leon tak jak pisalem taki serial przygodowy ;)

ocenił(a) serial na 7
dominas_filmweb

W kontekście twojego posta dowodzi to jedynie tego, że tak jak pisałam bredzisz. Pisałaś/pisałeś, że Turcy wymordowali wszystkich żyjących u siebie Greków a to bzdura. Musieli by wtedy zabić jakieś 2-3 miliony ludzi. To było ludobójstwo, czy jak wolą mówić inni, zbrodnia wojenna. Ale pisanie że Turcy wymordowali wszystkich, to brednie. Trzeba trzymać się faktów. Ale chyba ty masz z tym mały problem.

HotChocolate90

Moze mnie troche ponioslo co nie zmienia faktow ze ich sporo wymordowali a w serialu sie straszie wybielaja i tyle w temacie

ocenił(a) serial na 8
dominas_filmweb

Akcja serialu dzieje się w 1919 roku, a morderstwo Greków i Ormian było w 1922 roku, gdy już Turcja zwyciężała w tej wojnie. Nie wiadomo, ile wtedy zabito ludności greckiej i ormiańskiej, ale słynna rzeź Ormian miała miejsce w 1915 roku i było to drugie po holokauście morderstwo na tak wysoką skalę . Zamordowano wtedy 1, 5 mln Ormian. Ale to było wcześniej, niż czasy serialowe. Natomiast w serialu Turcy wcale się nie wybielają. Wielokrotnie pokazują Greków w lepszym świetle, niż siebie samych. Poza tym Turcy w tym serialu to sami jacyś idioci, za wyjątkiem Cevdeta, Yakupa i Mustafy Kemala. Dlatego ja jestem za Grecją, mimo, że najbardziej lubię Cevdta i jemu kibicuję, żeby wszystko mu się udało.

AnkaJ_3

ja tez

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones