PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859026}

Zabić ból

Painkiller
7,0 5 819
ocen
7,0 10 1 5819
5,2 4
oceny krytyków
Zabić ból
powrót do forum serialu Zabić ból

Jeżeli macie decydować, serial Hulu jest równie przerażający co "Czarnobyl". A rola Michaela Keatona jest wybitnie dobra.

ocenił(a) serial na 7
mystic20_2

Zgadzam się. Jestem pod wielkim wrażeniem Lekomanii i Keatona. Traktuje ten serial jako pierwowzór i odtąd już chyba żadna produkcja w tym temacie nie osiągnie tego poziomu.

ocenił(a) serial na 5
seraf_111

Takie seriale powinny trafiać do szerokiego grona odbiorców żeby choć części otworzyć oczy na to co robią lekarze i zapoznać się czym jest BigPharma..

ocenił(a) serial na 6
Starrlight

Też mam takie samo zdanie, po obejrzeniu Lekomanii mówiłam, że ten serial powinni wyświetlać na telebimach i stadionach, aby ludzie dowiedzieli się, jak uzależniają opioidy i jak zagrała na nosie wszystkim Purdue Pharma - dla mnie największy przekręt ostatnich czasów i ukazanie tego, jak ludzie i lekarze są naiwni, sądząc, że lek mocniejszy od morfiny może nie uzależnić. W głowie się nie mieści.

ocenił(a) serial na 8
isnanha

To "zapewnienie o 1%" dla nich bylo kluczowe. Było potwierdzone jakimiś badaniami i nawet jeżeli robili to dla kasy to mieli chronieni tyłek, bo przecież zostali wprowadzeni w błąd. Przecież przez X lat wprowadzania produktu na rynek ktoś by o tym słyszał, że jest inaczej (w sumie jest fragment jak ta laska mówi że dowiedziała się o tym niedawno, a lek w obrocie był już dlugo przed tym). Byli też lekarze, którzy dawali je w dobrej wierze, a nie dla hajsu i potem z pewnością sami mierzyli się z konsekwencjami - czy to społecznymi, czy chociaż moralnymi.

ocenił(a) serial na 6
viper134

To nie było badanie, tylko list do redakcji pewnego lekarza, który w zamkniętych warunkach szpitalnych przeprowadził owo badanie na bodajże 20 pacjentach i ono wykazało, że uzależnia mniej niż 1%. Takie badanie nie jest miarodajne absolutnie. Zarówno w Lekomanii, jak i w Zabić ból ten lekarz był zszokowany, że to zostało wykorzystane przez Purdue Pharma do podparcia ich leku, a FDA nie sprawdza badań, tylko wierzy na słowo. To jest tak niewiarygodne, że gdyby nie zdarzyło się naprawdę, nie uwierzyłbym w to. Natomiast jeżeli chodzi o sam lek Oxy, nawet jeżeli nie słyszeli o nim wcześniej, to przecież zawartość jego, czyli oksykodon, który jest opioidem silniejszym od morfiny, pokazuje, jak lekarze nie wiedzą, co przepisują i wierzą w bajki, że opioid nie uzależnia. No ludzie! Co oni kończyli? Medycynę czy szarlatanerię? Jeden lekarz w tym filmie wyśmiał te dziewczyny, nazywając jedną "dilerką z kucykiem". On wiedział, co jest w składzie i nie dał się omotać. I takich lekarzy tylko więcej, a nie łasych na kasę, głupich, z niedopieszczonym ego. Normalnie kopa by takiego ode mnie dostali, że aż by furczało.

ocenił(a) serial na 8
isnanha

Jestem adminem na grupach jednej z rzadszych chorób autoimmunologicznych i u nas jak na dłoni widać że problem z lekarzami jest powszechny. Może 15-20% jest zaangażowanych, poszerza i aktualizuje swoją wiedzę, natomiast spora część odcina tylko kupony i bazuje na wiedzy akademickiej plus to co dowie się przypadkiem podczas swojej kariery.

isnanha

Oksykodon jest opioidem silniejszym od morfiny ale tylko w przypadku podania p. o. ( bardzo wysoka biodostępność przy tej drodze podania , o wiele wieksza niż morfiny ). Krotki czas półtrwania oksykodonu sprawia że jest trudniej to uzależnienie kontrolować. Generalnie to ta sama półka.

Starrlight

Obawiam się że ten serial jest reklama oksykontinu.

ocenił(a) serial na 5
mystic20_2

Zgadzam się. Dopesick świetny serial z bardzo dobrą obsadą. Tutaj natomiast mamy nijakie postacie, obojętni są totalnie. A sama historia nie powoduje takiego szoku jaki powinna powodować, bo to co się wydarzyło i do dziś w zasadzie jest kontynuowane - to jakiś skandal..

mystic20_2

a gdzie znajdę serial Lekomania online?Bo szukam i nie mogę znależć?

ocenił(a) serial na 6
Weronka90

Disney +

Weronka90

Tak na przyszlosc, wystarczy wejsc na dany serial/film na Filmweb i kliknac na glownej stronie "Zobacz gdzie obejrzeć online".

przem

Tylko szukam legalnego i darmowego źródła bo nie powinno się płacić za coś to powinno być za darmo :))

Weronka90

A dlaczego to powinno byc za darmo?

przem

bo tak jest ,że każdy ma co chcę i po co płacić jak można za darmo oglądać:D szkoda kase by dawać w łapę pislandii

Weronka90

Od kiedy to Disney+ jest własnością pislandii? A jak nie chcesz płacić, to idz sobie sama szukaj seriali i filmów w necie i nie zawracaj ludziom głowy. Niby nie chcesz za nic płacić, a nawet nie wiesz gdzie szukać. Zabawna jesteś.

przem

kto pyta nie błądzi i śmieszne płacić za oglądanie czegoś co można mieć za darmo

przem

już znalazłam co chciałam nara frajerze

Weronka90

Uuu, jeszcze jaka kultura osobista i wysublimowany język. Rodzice muszą być z ciebie dumni.

przem

Przynajmniej nie daje w łapę pislandii która wspiera pedofilów bo 99% z was żyje z zasiłków i słucha czarnej magii w sukienkach i daje im w łapę by gwałcili dzieci i kobiety a inteligentni ludzie nie wspierają morderców i pedofilow

Weronka90

Kobieto ale z Cibie nienawistny szur.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mystic20_2

Właśnie obejrzałem Dopesick bardzo dobry serial

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones