PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=220082}

Zabójcze umysły

Criminal Minds
7,8 17 062
oceny
7,8 10 1 17062
Zabójcze umysły
powrót do forum serialu Zabójcze umysły

not the same

ocenił(a) serial na 8

Niestety, ale to już od dłuższego czasu nie jest to samo. Serial trzyma równy poziom, choć do pierwszych dwóch, trzech sezonów po prostu nie dorówna. Ciągle bardzo ciekawe odcinki, jednak brak Morgana, czy przede wszystkim Hotcha jest aż nadto widoczny. Paget nie radzi sobie w roli głównodowodzącej, śmieszki między Kirsten i "świeżakiem" to marna podróba jej dialogów z Morganem. Według mnie również kompletnie niepotrzebne wątki z matką Reida, choć po części można to jakoś wytłumaczyć. Zobaczymy co będzie w dalszych odcinkach, jednak to już nie jest magia TYCH CRIMINAL MINDS co kiedyś, niestety.

Maciek1899

Zgadzam się ze wszystkim. O ile odejście Morgana byłam w stanie przeboleć to Hotcha już nie i to jeszcze w taki sposób. Tak naprawde serial stracił swoją magię już w 6 sezonie kiedy za odeszły JJ i Emily. Co sezon nowa aktorka to i magia znika...

andziiiiaaa

Nie wyobrażałam sobie tego serialu bez Hotcha i w sumie się okazało, że miałam rację. Niby fajnie, ale niesmak jest. Chyba byłoby lepiej, gdyby całkowicie wymienili ekipę, zamiast wciąż usuwać/przywracać członków zespołu. Hotch to taki gwóźdź do trumny. I to od razu po Dereku! Emily lubiłam, ale chyba presja okazała się zbyt silna i po powrocie (kolejnym ;)) jest sztywna jak kij. A cały wątek Reida - uwaga, może spoiler? - jakby prowadził do tego, że i on zniknie z serialu. I w sumie nie mam nic przeciwko, bo o ile najpierw oglądałam CM dla spraw, a potem dla ekipy, którą bardzo lubiłam, tak teraz zostały mi już tylko sprawy, a te z nowym zespołem mogłyby tylko zyskać. Choć w przypadku Crinminal Minds: Suspect Behavior i Criminal Minds: Beyond Borders nowe zespoły coś nie bardzo...

cyathigerum

Wydaje mi się, że twórcy próbują robić z Emily damską wersję Hotcha - no nie wyszło im to ;) A jeżeli chodzi o Reida to jeden z producentów wykonawczych CM odpisał fanom na twitterze, żeby się nie martwić bo Reid nie zniknie z serialu. Nie oglądam spin-offów bo podobno nie są takie fajne :P

andziiiiaaa

Jak będziesz się nudzić, pooglądaj sobie CM: BB, nie ogląda się tego źle. Są nieźli aktorzy. Tyle, że równie dobrze to mógłby być po prostu całkiem inny serial, niby profilerzy, niby fbi, niby spin-off, ale klimat nie bardzo. Nie jest złe, ale dość nijakie. Z braku laku...

cyathigerum

Ja np próbowałem obejrzeć BB, ale po prostu Sinise mi ciągle przypomina Taylora i się czuję jakbym widział CSI Beyond Borders :D

adamo001

bo to dokładnie tak powinno się nazywać :D

andziiiiaaa

Ja mam wrażenie, że serial stracił swój urok ok. 7 sezonu, odejście Hotcha jeszcze bardziej go dobiło. Mimo wszystko oglądam go nadal, trochę z przyzwyczajenia, trochę z sentymentu. Mogę powiedzieć, że na plus wypada postać Matta, przyjemnie się go ogląda. Mogliby pozbyć się Tary, jak dla mnie jest za sztywna. Nie przepadam też za Alvezem, ale dałabym mu szansę. No i niech już nie dodają nowych postaci i zrobią więcej wątków dotyczących głównych bohaterów, to może coś się da wykrzesić z serialu.

kadmina

Ja już kompletnie odpuściłam serial, dla mnie zakończył się na 11 sezonie. Co do postaci Matta to nie wiem bo nie oglądałam już CM jak on dołączył do obsady, co do Tary się zgadzam a co do postaci Alveza - (tak to się odmienia?) byłam podekscytowana bo uwielbiam Rodriqueza ale niestety w ogóle mi się nie podoba jego kreacja. Dziwie się, że serial dostał 14 sezon skoro już nawet fani CM mają powoli dość.

Maciek1899

- Hotch był moim ulubieńcem. dla niego oglądałam. sądziłam, że bez niego serial siądzie. odcinków, gdy zespół dowiedział się o jego odejściu nie obejrzałam przewidując, że scenariuszowo położą sprawę. potem dałam CM czystą kartę.
- wprowadzając wątek Reida nieco zmienili dynamikę. wprowadzili zmiany potrzebne do tego, by odwrócić moją uwagę od braku Hotcha.
- świeży mnie nie denerwuje, choć stanowi zastępstwo. nigdy specjalnie nie lubiłam Morgana, a nowa wersja zwyczajnie wydaje mi się sympatyczniejsza :)
- ponadto, można oglądać CM również dla unsubów - raz lepszych, raz gorszych - a ci się nie zmienili.

happyand

Jak czytam to sporo osób twierdzi, że to Scratch jest odpowiedzialny za wtrącenie Reida do więzienia. I cały finał będzie się też wokół niego kręcić.

adamo001

Z wczorajszego odcinka wynika, że to jednak nie Scratch :P

andziiiiaaa

Jeszcze nie oglądałem, ale właśnie czytałem komentarze, że to nie on. Za to zaś fani mają innego kandydata, a w zasadzie kandydatkę - bohaterkę z 11x11 Cat Adams.

adamo001

Też o tym myślałam ale ona nie miała aż takiego powodu aby się na nim zemścić... Dowiemy się niedługo bo serial właśnie otrzymał 13 sezon.

adamo001

Ok, właśnie obejrzałam ten moment z przesłuchania i mój typ jest inny - to chyba jest JJ :D Po pierwsze ma długie włosy i blond a po drugie w zapowiedziach do całego wątku Reida było, że JJ też będzie miała z tym coś wspólnego (przynajmniej tam gdzie ja czytałam)

adamo001

Odpowiedź pisze trzeci raz bo chciałam wszystko zebrać w jednej wypowiedzi, przepraszam za zamieszanie :P Tak jak wcześniej napisałam, fragment z przesłuchania obejrzałam jeszcze raz (a nawet kilka) i poczytałam kilka komentarzy. Moje typy są takie: Cat Adams (nie pasuje mi kolor włosów i długość), JJ (dlaczego miałaby to zrobić?!) i może jeszcze Lila/Lily, którą Spencer uratował w pierwszym sezonie przed prześladowcą. Z innych komentarzy wynika, że to jeszcze mogła być Elle ale szczerze mówiąc na to bym nie liczyła. No powiem, że teraz mam ochotę nadrobić te wszystkie odcinki :D Chociaż i tak liczę, że to sprawa Scratcha a któraś z tych kobiet była jakąś partnerką czy coś (Cat z wyboru a JJ w wyniku szantażu?)

andziiiiaaa

Szczerze wątpie, żeby JJ w ogóle miała coś z tym wspólnego, przecie Reid jest chrzestnym jej dziecka więc... Obawiam się, że szykuje się coś sporego na finał sezonu i będzie cliffhanger.

adamo001

Jedyny co mi przychodzi do głowy aby JJ była w stanie to zrobić to jakiś szantaż związany z Henrym. Z wyglądu tylko ona mi pasuje. A jeżeli chodzi o Cat to przecież ona miała być w więzieniu a uciec nie mogła pod koniec 11 sezonu bo to było więzienie męskie.

andziiiiaaa

Trudno określić, ale na pewno Scratch wraca w finale sezonu, więc musi pewnie coś być w 21 odcinku. Morgan wraca, nie wiem czy nie będzie coś z Hotchem, bo dalej nie ma opisu odcinka ani 21 ani 22.

andziiiiaaa

Właśnie obejrzałem 12x19 i końcówkę przewijałem z dziesięć razy, ale no nie sądzę, aby to była JJ chociaż jej postać rzeczywiście najbardziej pasuje. Ale to byłoby już kompletne zepsucie serialu.
ALE wiadomo, że w finale sezonu pojawi się Cat Adams więc... i opis finału sugeruje, że to będzie jednak ona.

adamo001

Po wczorajszym odcinku wychodzi na to, że nikt z nas nie miał racji :D Niezły plot twist, nie powiem :P

andziiiiaaa

No czytałem komentarze i z tego co widzę to ludzie niezbyt ogarniają.

andziiiiaaa

W sumie się zastanawiam jaki ona miała cel by się zemścić na Reidzie? Przecież nie zabił jej ojca... Nie wiem czy niezbyt naciągnęli tutaj to

ocenił(a) serial na 8
adamo001

lestat już zrobił napisy, czy trzeba będzie trochę czekać?

Maciek1899

Ja np oglądam bez napisów na watch series

ocenił(a) serial na 8
adamo001

Ja wolę jednak zrozumieć każde jedno zdanie, a bez napisów choćby angielskich wiele słów umyka. Przynajmniej mi. Co do 12 sezonu to jednak miłe zaskoczenie dla mnie. Chyba jeden z lepszych wątków dotyczących kogoś z ekipy. Wygrywa tylko Reaper vs Hotch. Poza tym obejrzałem znowu odcinek 3rd life i nie mam kompletnie pojęcia co mogło kierować Lindsay Vaughan, że to ona za tym wszystkim stoi

Maciek1899

Ja też nie mam pojęcia ale jakby nie patrzeć producenci zaskoczyli. Czytałam komentarze na różnych forach i opinia jest taka, że Lindsay może mieć zaburzenia dysocjacyjne osobowości i jest manipulowana przez Mr. Scratcha. Ale jak on ją znalazł i wiedział, że ona była ofiarą tego porwania czy czegoś tam i BAU ją uratowało to nie mam pojęcia. Pewnie to, że ta postać wraca do serialu ma jeszcze związek z tym, że aktorka, która ją gra to prywatnie córka aktora odrwarzającego postać Rossiego :P

ocenił(a) serial na 8
andziiiiaaa

Miałem wielką nadzieję, że będzie to Cat Adams, ale może ona będzie tą, która uratuje Reida?

Maciek1899

Może go uratować tylko po to aby to ona go zabiła lub narobiła mu kolejnych problemów :P Ale nie sądzę aby producenci posunęli się aż do takiego kroku, tym bardziej, że Matthew miał nie odchodzić z serialu :)

ocenił(a) serial na 8
andziiiiaaa

Dlaczego? O ile pamiętam to Spence powiedział jej, że jeżeli ją to pocieszy to naprawdę szukał jej ojca. W całym tym odcinku ona też jakoś nie podchodziła do niego strasznie agresywnie, jakby podobało się jej to, że akurat z nim ma do czynienia. No nie widzę innego powodu dla którego Cat miałaby być w finale sezonu

Maciek1899

Ogólnie najbardziej możliwa wersja to faktycznie ta, że Scratch ją jakoś "przejął". Ale od razu po odcinku także obejrzałem 3rd Life i zastanawia mnie faktycznie powód, bo gdyby to była Cat to bym się nie zdziwił. Najgorsze, że będziemy mieli ucięty odcinek i kontynuację w 13x01.

adamo001

Jest już promo do 12x21 i na jednym ujęciu widać zdjęcie Cat więc jednak coś jest na rzeczy :P Może one są jakoś spokrewnione czy coś takiego :D

andziiiiaaa

Ym to raczej nie jest ona w każdym razie nie ma jej na liście charakterów występujących w odcinku :D

andziiiiaaa

Ale chyba jednak będzie ona tym "głosem na końcu" :D w ogóle na spoilertv.com przy promo i opisie odcinka w komentarzach jest mega rozkmina i wydawało się, że 12 sezon będzie słaby, ale zaczyna się dziać :D

adamo001

Aż chyba nadrobie te wszystkie zaległe odcinki :P Mam nadzieję, że zrobią logiczne i ciekawe wytłumaczenie tej sytuacji bo naprawdę byłam pewna, że tą kobietą jest Cat :D A tu się okazuje, że aż tak łatwo nie będzie :D

andziiiiaaa

Byłby hardkor jakby połączyli Cat razem ze Scratchem i Lindsay. W 12x21 ma wrócić także Jack od Lindsay...

andziiiiaaa

warto się wczytać w wyjaśnienia odnośnie Lindsay, wygląda faktycznie na robotę Scratcha http://www.spoilertv.com/2017/05/criminal-minds-unforgettable-review-not.html

ocenił(a) serial na 10
Maciek1899

Na jakiej stronie oglądacie CM? Miałam fajną stronkę ale nagle przestali tam wrzucać nowe odcinki

bostonterrier2240

na watch series to i właśnie obejrzałem 12x21 i serio jest tak jak podejrzewałem :D

ocenił(a) serial na 10
adamo001

Dzięki

andziiiiaaa

Lila/Lily? Nie tak głupia teoria. Po uratowaniu dostała obsesji na jego punkcie, a w następstwie popadła w psychopatyczną patologię posiadania go na własność. Wiadomo, że kiedy go zamkną już żadna inna go nie dostanie.

ocenił(a) serial na 9
Maciek1899

Jak Was czytam to mam wrażenie, że tylko ja nie znosiłam Hotcha :P Odetchnęłam jak zniknął :) Ale Morgana brakuje bardzo.

ocenił(a) serial na 9
Nina1990

Nigdy nie przepadałam za Hotchem. Może gdyby po prostu odszedł to by mi brakowało. Tak to cieszę się, że go nie ma.
Z postaci, które odeszły to brakuje mi Morgana i Gideona. Na szczęście jest szansa na to, że Derek od czasu do czasu może się jeszcze pojawić w serialu.

Maciek1899

S12e03. Sprawca zabetonował kobiety. Dialog:
- Alvez: Hmm, to nie jest gotowa zaprawa, zrobił ją sam.
- Reid: (z grobową miną) Z pewnością ma dostęp do składników w pracy.
Rozwaliło mnie to. Do cementu, wody i piasku? Tylko w pracy... .

A narady śmieszą mnie od pierwszego odcinka. Jest odbijanie piłeczki, to akurat dobre w zespole. Ale wszyscy odpowiadają natychmiastowo, bez zastanowienia. Wygląda to tak, jakby każda kolejna osoba miała już przygotowaną odpowiedź wcześniej, a przecież na bieżąco sugerują się wypowiedzią poprzednika. Nieco komicznie.

No i należy pozwać twórców serialu za niszczenie opinii producentom telefonów. We wszystkich bateria pada maksymalnie kilka godzin po porwaniu.;D

viatori

WGL po odejściu Morgana nie jest to ten sam serial lubiłam jego dialogi z penelope..choć w 13sezonie w jednym lub dwóch odcinkach pojawił się Morgan na krótko.ale że hotch w tak głupi sposób odszedł...mogli inaczej rozwiązać jego odejście.. A emily prentiss se nie radzi z byciem przywodca grupy i czasem mam wrażenie że jak jej pomysły nie wypalaja to w jej oczach widać jakby miała się zaraz rozplakac

ocenił(a) serial na 8
maja9128

jestem po 13 sezonie i uważam go za najsłabszy. Zapowiada się kolejny sezon, pewnie ze zmianami w obsadzie. Powinni wprowadzić jakiegoś unsuba, którego będą śledzić przez cały sezon.

koko_szanel

ja tez uwazam ze 13 wypadl bardzo slabo...mysle ze powinni wgl zakonczyc ten serial z mocnym finishem...bo z odcinka na odcinek coraz slabszy..te oczy prentis jakby miala sie zaraz rozplakac jak nie wie co dalej w akcji szuaknia "unsuba".. wtedy moze sie wykazac ktos inny..ona sobie nie radzi z takimi akcjami...jako czlonek zespolu ok,ale jako szef zespolu do d...py jest.. jeszcze co chwile nowi czlonkowie zespolu tez mnie denerwuje ze wymieniaja ich co chwile jak bydlo na bazarze ;)

Maciek1899

obecnie to jeszcze Rossi trzyma jakoś ten serial, jak on również zrezygnuje to już całkowicie serial mogą zakończyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones