Z Archiwum X (1993-2002)
Z Archiwum X: Sezon 1 Z Archiwum X sezon 1, odcinek 1
odcinek Z Archiwum X (1993-2002)

Mulder i Scully

Pilot 48m
7,8 1 832
oceny
7,8 10 1 1832
Z Archiwum X
powrót do forum s1e1

Oglądam obecnie od 1 sezonu na (teraz drugi) ZOOM TV i tam jest wbrew pozorom bardzo mało (przynajmniej w początkach sezonach) odcinków o UFO i kosmitach, bo chyba 1 lub 2 maksymalnie odcinków jest o UFO w sezonie. Więcej odcinków jest o mordercach, psychopatach, żołnierzach, duchach, demonach, diabłach w dosłownym słowa znaczeniu, ludziach opętanych, bakteriach i dziwnych chorobach, niewidzialnych zwierzętach i potworach, YETI, a nawet o syrenach z tego co pamiętam. Więc dlaczego każdy kojarzy tylko z UFO, kosmitami? Wyjaśni mi ktoś?

nuda_1989

Pewnie dlatego, że kosmici to był wątek na którym opierała się cała mitologia serialu - odcinki z kosmitami są ze sobą połączone i tylko te mają wpływ bezpośrednio na bohaterów - ślady po demonach czy świecących robaczkach kończą się wraz z końcem danego odcinka. A spiski rządowe związane z kosmitami przeplatają cały serial. Swoją drogą... kto wymyślił w Zoom TV kolejność emitowania odcinków? Jakaś parodia...

latelamb

Ale tam też są teorie spiskowe na temat demonów, dziwnych chorób, dziwnych zabójstw, opętanych, koszmarnych demonach nękajacych ludzi w nocy o niewidzialnych istot nie tylko duchów. I też chcą urobić Muldera i mimo trudności udaje mu się dowiedzieć prawdy zawsze wraca jak bumerang i na w tym rację.

nuda_1989

Tak, ale te teorie trwają jeden epizod (góra dwa, bo niektóre postaci wróciły po jakimś czasie). Wątek kosmitów jest rozwijany przez cały serial.

latelamb

Oglądasz na ZOOM TV?

nuda_1989

Oglądam, oglądam. Nie mogę się nadziwić jak pokroili ten serial.

nuda_1989

Ja zacząłem oglądać wszystkie sezony w wysokiej rozdzielczości z napisami. Już nie zdzierżę więcej lektora w żadnym filmie ani serialu.

Radiw84

Nie zgodzę się z Tobą. Mało kto wie, że popularność tego serialu w Polsce zawdzięczamy dzięki Telewizji Polskiej lektotowi Maciejowi Gudowskiemu w TVP2, był emitowany bodajże 5 sezonów do 1998 roku. To jest orginalnym lektor i Pan Maciej Gudowski pasował do tego serialu i podejrzewam, że dzięki temu serialowi jest najpopularniejszym lektorem w Polsce i ogromna ilość filmów jest właśnie z nim. Chyba nawet wypowiadał się kiedyś na ten temat.

nuda_1989

Kwestia gustu. Dla mnie osobiście lektor zabija cały urok jakiegokolwiek filmu chociaż dubbing jest jeszcze gorszy.

Radiw84

Nie zgodzę się. Dobrym przykładem Mirosław Utta który "podkłada" w podobnej tematyce głosy do filmów.

latelamb

Zdecydowanie. Puszczają dwa odcinki dziennie - najpierw z drugiego sezonu i to chyba od połowy, a po nim pierwszy sezon od początku. Przez to wyrwane zostało bodaj 6 odcinków z głównej mitologii serii (drugi sezon, odcinki 1, 4, 5, 6, 8, 10). Dzisiaj leciał "Anasazi", finał drugiego sezonu, w którym wspominali "Duane Barry", którego ZoomTV nie emitował. A po nim pierwsza seria nadal trwa w najlepsze :)

Suttree

No tak mi się wydawało, że czegoś jeszcze brakuje. Pierwszy jaki kojarzę to "One breath", nawet nie wiem, czy było "Ascension". Zabawne, że ZOOM tak to zorganizował, że zlikwidował ojców obojga w praktycznie tym samym czasie ;)

latelamb

Ale ZOM TV wyemitował wszystkie, żadnego odcinka nie pominął. Z tym, że prawa wykupili tylko do 3sezonów, więc puszczają je cały czas.W marcu był 1odcinek o g. 21 od pon. do czwartku.

Ale z tą emisją dwóch odcinków pod rząd z kompletnie innych sezonów to faktycznie nietrafiony pomysł.. Przez to mnie kolejność zdarzeń się miesza

yamila

Aaa, to nie wiedziałam. Jak ja oglądałam "pilota" to poprzedzało go chyba "One Breath". Czyli jak puszczali na samym początku? Jeden odcinek wieczorem? Nie ogarniam.

Mieszają się zdarzenia, postacie, fabuła. Wszystko. Nie wyobrażam sobie, żeby próbować to obejrzeć jako ktoś, kto nigdy wcześniej nie znał serialu.

latelamb

Serial oglądam też na Zoom - jak odpowiedziała w tek kwestii na Facebooku to stacja o godzinie 21:00 emituje odcinki premierowo, po kolei. O godzinie 21:55 emituje powtórki z wcześniejszych sezonów.

buterfly

Aaaa, no okej :)

latelamb

To tak dla wiadomości bo fakt można się pogubić :)

yamila

Jej, tylko trzy sezony? Właśnie zerknęłam do programu tv - rzeczywiście, w miejsce czwartego sezonu będą emitowane odcinki sezonu pierwszego... A tak liczyłam na więcej! Czy wiesz może, gdzie mogę zobaczyć pozostałe sezony?

StubbornGirl

Jedynie chyba w sieci.. Na CDA jest 9 sezonów serialu z lektorem..

yamila

Bardzo Ci dziękuję! :)

StubbornGirl

Na Amazon prime wrzucili 11sezonów ;)

ocenił(a) serial na 8
yamila

I nic nie wiadomo, aby zakupili też 4 i następne? Bo ile będzie można w kółko oglądać 1-3?

latelamb

Fakt, jednego dnia ukatrupili obu, zaraz po "Anasazi" był "Beyond the Sea".

Suttree

Dziś był Krycek jako Krycek i Krycek jako chłopaczek z Genderbender ;) W tym szaleństwie jest metoda, parami te odcinki puszczają, trzeba tylko odgadnąć schemat ;)

nuda_1989

w 3 sekundzie intro pojawia się UFO i to zapewne wystarczyło by kojarzyć ten serial z UFO ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=Vpqffgak7To

Chunk

Masz rację, ale większość spraw nie jest o UFO.

nuda_1989

To prawda. Nie jest o UFO. Może, mówią tak ludzie co nie widzieli serialu:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones