PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672836}
7,5 1 343
oceny
7,5 10 1 1343
Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru.
powrót do forum serialu Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru.

Nie pamiętam już zbyt dobrze I sezonu, ale dałem mu 6/10, więc raczej zły nie był. Zwłaszcza że początek II sezonu też jeszcze był niezły. Ale to, że zaczęło się dziać w późniejszych odcinkach to jakaś kpina. Historia dwójki indywidualistów i dziewczyny chcącej zaprzyjaźnić się z całym światem, którzy wspólnie rozwiązują problemy różnych uczniów, zmienia się w pseudo-ambitny bełkot o poszukiwaniu czegoś bliżej niesprecyzowanego. W efekcie dostajemy masę filozofowania, które ma brzmieć mądrze, ale tak naprawdę jest to bredzenie o niczym i nie ma kompletnie sensu. Skąd nagle wzięła się ta ciężka atmosfera między bohaterami? Każdy jest czymś przybity, tylko nikt nie ma pojęcia, czego chce i jaki ma problem (podejrzewam, że autorzy tego dzieła również jeszcze tego nie wiedzą). Do tego główne bohaterki i jeszcze kilka innych osób skrywa jakieś wielkie tajemnice, tyle że autorzy nie zdradzają nam nic, co mogłoby chociaż zasugerować, czego te sekrety mogą dotyczyć. Po prostu mamy uznać za fakt, że jakaś tajemnica jest.
Dobrym przykładem może być to, że co najmniej 2 osoby rzuciły tajemniczym tekstem "nie jestem taki dobry, za jakiego mnie uważasz" (czy coś w tym stylu), po czym do końca serii nie stało się nic, co mogłoby wskazywać, iż faktycznie tak jest.
No a wisienką na torcie był finał serii (ostatnia scena), przy którym uśmiech nie schodził mi z twarzy. Ostatnia scena, gdy mamy jakiś punkt kulminacyjny (a przynajmniej taki jest klimat tej sceny), każdy chce coś ugrać (tylko nic nie wiadomo, o co komu chodzi), a całość kończy się powrotem do punktu wyjścia (coś w stylu "wiem!" "co wiesz?" "wiem, że nic nie wiem!").
Naprawdę poważnie się zastanawiam, czy warto zabierać się za III sezon, jeśli powstanie. Prawdopodobnie dam mu szansę, ale jeśli będzie kontynuować ten niczym nie uzasadniony przybity klimat, a bohaterowie dalej będą udawać, że mają jakieś tajemnice, tyle że sami nie wiedzą jakie, to sobie odpuszczę.

ocenił(a) serial na 9
Riven_Femix

Nie zgadzam się z tobą. 2 sezon był o wiele lepszy od poprzedniego. 1 był rewelacyjny, ale brakowało tej głębokości, która ukazała się w 2 sezonie. W szczególności kreska mnie zachwyciła, a jeszcze bardziej, zmiana wewnętrzna głównych bohaterów. Może to tylko moje zdanie, ale Oregairu jest jednym z niewielu anime, które mogę oglądać bez końca. Być może muzyka, dialogi i fabuła mają na to wpływ? Każdy ma swoje zdanie, ale moim, jest to jedno z najlepszych seriali anime, jakie kiedykolwiek powstało. Sorry, że odpisałem tak późno, ale jakoś ciężko było mi założyć sobie konto, tylko po to, żeby ci odpisać ;) Ale poniekąd masz racje. 3 sezon może zmienić twoje nastawienie, chociaż nie musi, ale ja bym wolał coś w rodzaju ovy i zakończenie, które będzie idealnie pasowało. Tyle.

ocenił(a) serial na 9
Riven_Femix

No i jednak wyjdzie 3 sezon https://www.thenerdmag.com/oregairu-season-3-anime-announced/ czyli nawet lepiej niż chciałem :D Pozostaje tylko poczekać i mieć nadzieje, że będzie nawet lepszy niż poprzednie 2, chociaż to już będzie raczej zakończenie tych wszystkich wątków, a przynajmniej taką mam nadzieję ;)

ocenił(a) serial na 6
Ozzy234

Czyli twórcy w końcu wymyślili, jakież to tajemnice skrywają główni bohaterowie i o co chodziło w drugim sezonie? W sumie niewiele już pamiętam z poprzednich serii i raczej nie będzie mi się chciało ich sobie przypominać, ale jak nie będę miał nic ciekawszego do roboty, to może dam trzeciej serii szansę. Mam tylko nadzieję, że twórcy odpuszczą sobie ten nieuzasadniony pseudo-filozoficzny bełkot i powrócą do tego, co prezentowała pierwsza seria.

ocenił(a) serial na 9
Riven_Femix

Ja właśnie jestem ciekaw jak oni to mają zamiar zrobić, bo spodziewałem się bardziej dodatkowego odcinka, który by to wszystko zakończył, niż 3 sezonu. Zwłaszcza, że ten drugi już praktycznie stanął w takim miejscu, jakby każdy miał dopowiedzieć sobie zakończenie, a tu proszę taka informacja. Oby tylko tego nie schrzanili, bo 2 sezon zachwycał naprawdę świetną kreską i przemyśleniami głównego bohatera, a teraz wszystko powinno zmierzać do tego, czy wybierze którąś z tych dziewczyn, czy ostatecznie stwierdzi, że nie chce psuć ich relacji i nie wybierze żadnej xd

ocenił(a) serial na 7
Riven_Femix

W sumie nie wiem czy do końca wymyślili, bo ostatni tom miał być bodajże w kwietniu, a jeszcze nie wyszedł bo ze 2-3 razy przekładali termin.

Riven_Femix

Serial przypomina evangeliona, tzn. wszyscy bohaterowie są chorzy psychicznie i żeby zrozumieć fabułę, trzeba najpierw zdiagnozować ich choroby:
1. Odludek - dostał kiedyś numer telefonu od dziewczyny i pomyślał, że ta dziewczyna go lubi, ale ona mu dała ten numer, z grzeczności. Od czasu kiedy Odludek dostał kosza, uważa, że ludzie którzy go otaczają są fałszywi, a ich zachowania są wymuszone przez społeczeństwo. Dlatego Odludek w kilku odcinak mówi, że poszukuje czegoś prawdziwego, ale nawet jego najbliżsi przyjaciele nie są prawdziwi, bo są chorzy psychicznie.
2. Yukishita - próbowała dorównać siostrze, a przez to straciła własną osobowość i nie potrafi odróżnić tego co naprawdę chce, a tego co jej narzuca społeczeństwo. Na końcu drugiego sezonu Ruda Szmata próbuje narzucić swoją wolę Yukishicie, a ta już prawie się zgadza, ale wtedy Odludek przypomina, o poszukiwaniu prawdziwości. Wszystko się zgadza.
3. Ruda Szmata - chcę się zbliżyć do Odludka - nie wiadomo z jakiego powodu - ale z drugiej strony społeczeństwo gardzi Odludkiem, dlatego Ruda Szmata żeby dopasować się do społeczeństwa obraża Odludka np. mówiąc, że jest obrzydliwy. Ruda Szmata nienawidzi się za to jaka jest w stosunku do Odludka, dlatego stwierdziła, że nie jest taka miła na jaką wygląda. Klasyczny przykład choroby psychicznej.

Ta powierzchowna analiza to tylko wierzchołek góry lodowej. Myślę, że na podstawie tego serialu, można byłoby napisać całą encyklopedie chorób psychicznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones