PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11753}

Wojna domowa

7,6 21 099
ocen
7,6 10 1 21099
8,5 4
oceny krytyków
Wojna domowa
powrót do forum serialu Wojna domowa

Czy ktoś może wie jak się nazywa aktor odtwarzający w odcinku 13 pt. "Młode talenty" rolę konferansjera podczas konkursu zespołów amatorskich? Według mnie jest to popularny w latach 60. dziennikarz i konferansjer Janusz (lub Jerzy) Świąć, choć nie wiem czy pamięć mi nie szwankuje, ponieważ ani Wikipedia ani Google ani Film Polski nie notują takiego nazwiska. Niestety, w dziale obsady serialu w Filmwebie postać konferansjera nie została w ogóle uwzględniona, choć uwzględniono niektóre jeszcze mniej znaczące postacie.
W ogóle "polityka obsadowa" w Filmwebie budzi moje najszczersze zdumienie, bo panuje w niej całkowity chaos i dowolność. Rozumiałbym dwa porządki w wyborze oraz ustawieniu kolejności postaci - według "rozmiaru" roli w filmie lub alfabetyczny. Niestety, w obecnym "porządku" trudno jest doszkać się jakiejkolwiek zasady. :((

kaceli

Odpowiadam sam sobie, bo - jak się okazuje - przez cztery miesiące nikt nie podjął tematu, który poruszyłem. Po wnikliwej kwerendzie ustaliłem, że osobą odtwarzającą w 13 odcinku "Wojny domowej" postać konferansjera jest JAN ŚWIĄĆ, którego biogram pojawił się niedawno w Wikipedii pod adresem http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_%C5%9Awi%C4%85%C4%87 Biogram, jakkolwiek jeszcze nie w pełni zweryfikowany, zawiera kilka istotnych danych personalnych pana Jana Świącia, które spróbuję umieścić w portalu, choć wiem z góry, ze będzie to niezmiernie trudne o ile nie niemożliwe w ogóle, gdyż - jak już wielokrotnie sprawdziłem - panują tu przedziwne obyczaje.

kaceli

Ufff, po wielkich trudach udało się wysłać zgłoszenie, co - oczywiście - nie oznacza wcale, że zostanie ono zaakceptowane, gdyż tzw. moderatorzy bardzo często postępują niezrozumiale uzanjąc podawane źródła za wartościowe lub niewiarygodne według swego widzimisię. Póki co, po szczęśliwym zapisaniu zgłoszenia otrzymałem komunikat: "Kontrybucja oczekuje na ewaluację". I tu następny powód do refleksji: cóż to za koszmarny, idiotyczny, nadęty jezyk? Nie dało się sformułować tego komunikatu po polsku: "Zgłoszenie czeka na zatwierdzenie" (sprawdzenie, akceptację). Czy to zadęcie i kabotynizm, widoczne na każdym kroku w tym portalu, wpisane są w jego "kod genetyczny"?

ocenił(a) serial na 7
kaceli

A wiecie może jak się nazywa aktor który gra Pawła Jankowskiego? Bo tutaj nigdzie nie znalazłam, byłam ciekawa w jakich filmach jeszcze grał ten chłopak?

ocenił(a) serial na 8
hanskastorp

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Janczar

kaceli

Chyba nic z tego zgłoszenia nie wyszło . Na Filmweb brak pana Swiącia . Tak się składa że pan Jan Świąć był drugim mężem babci mojej dziewczyny . Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones