PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752105}

Wiktoria

Victoria
7,9 10 332
oceny
7,9 10 1 10332
Wiktoria
powrót do forum serialu Wiktoria

czemuż życie zawsze musi mnie rozczarowywać? Pomijam fakt, że Wiktoria była w rzeczywistości dość brzydka i jej zachowanie sprzed zamążpójścia też nie koresponduje z faktami historycznymi, ta prawdziwa była spokojna i dość chłodna (pisał o tym William Lamb) rzadko burzyła się i okazywała swe emocje. Rzekoma miłość Wiktorii do Lamba to też fikcja nawet dosyć śmieszna jeśli się zna listy Lorda Melbourne. Rozbawił mnie też akcent tej serialowej królowej, otóż Wiktoria bardzo długo mówiła po angielsku z brzydkim niemieckim akcentem. To tylko kilka z fałszów i przekłamań jakie zaserwowano widzom. Niemniej serial jest poprawnie nakręcony i całkiem dobrze zagrany; co więcej te przekłamania i uproszczenie budują taki słodki klimat, że aż się przyjemnie ogląda wszystko co dzieje się na ekranie. Należy się solidna 6 no może 6.5, zobaczymy jak będzie wyglądał drugi sezon może wtedy uda się podnieść ocenę.

ocenił(a) serial na 9
Savant1

Przecież Melbourne nie mógł nic pisać w listach - zwłaszcza o ewentualnych uczuciach swoich lub królowej. Skąd wiesz jakie były ich rozmowy czy listy? Listy łatwo spalić.
Zawsze mi się wydawało że między nimi działała bardziej miłość na zasadzie relacji ojca z córką. Ale interpretacji może być wiele i chyba nie powinno się od razu mówić o przekłamaniach.

A co do akcentu - to przecież serial brytyjski. ;) Trudno obecnie nawet wyobrazić sobie akcent prawdziwej królowej;)

nan_s

"Przecież Melbourne nie mógł nic pisać w listach - zwłaszcza o ewentualnych uczuciach swoich lub królowej. Skąd wiesz jakie były ich rozmowy czy listy? Listy łatwo spalić. " A niby dlaczego? Nie było żadnego zakazu pisania o tym, poza tym tak Lamb krygowałby się pisząc do Wiktorii?

Listy łatwo spalić? <- to nie jest żaden argument

Żebyś mnie źle nie zrozumiała, Lamb lubił Wiktorię, a ona jego(i to w listach widać), ale miłości romantycznej pomiędzy tą dwójką nie było, a o relacjach ojca i córki nie chcę się wypowiadać bo to gdybanie i nic nie wiem.

No i co z tego, że brytyjski skoro chce wiernie oddawać rzeczywistość, notabene nie robię zarzutu serialowi, że ludzie posługujący się RP używają wersji z pierwszej połowy XIX bo nie wiemy jak brzmiała wzorcowa wymowa w XIX(termin RP wszedł dopiero na początku XX wieku zaś to na czym się opierał to czasy edwardiańskie), ale jak po angielsku mówi ktoś kto jest Niemcem ( i ma akcent północno-niemiecki to wiadomo doskonale). Np. Downton Abbey jest bardzo ładnie wystylizowany, akcja dzieje się w Yorkshire i słychać, że prostsi ludzie nie mówią perfekcyjnym RP, a niektórzy to w ogóle mówili z mocnym akcentem, zaś arystokraci ładnie "spikają". Żałuję, że takie ładne dziewczę dobrali do roli Wiktorii.

Tak jak napisałem temu serialowi należy się solidne 6,5 bo to tylko solidne dzieło popkultury, z zaciekawieniem śledzę ten serial bo końcówka pierwszego sezonu bardzo ciekawa jak będzie wyglądał drugi jeśli będzie lepszy od pierwszego to świetnie, może się rozwinie w jaką produkcję na 8.

ocenił(a) serial na 8
Savant1

o co chodzi z tą urodą, gdyby ją dziś wzięli styliści, stomatolog, fryzjer, jakiś trener fitness to byłaby miss, była ładna na swoją epokę i modę

MrTheKozak

Hehe, polecam poczytać listy z epoki młodej Wiktorii co oni tam o niej wypisywali. Wiktoria ładna nie była i basta. I to jej obżarstwo, kochała słodycze to się roztyła i ponoć brzydko z ust jej pachniało.

Savant1

Czytałam gdzieś na ten temat, podobno przy wzroście 149 cm ważyła aż 80kg, nie wiem tylko czy było to od wczesnej młodości czy późnej.

ocenił(a) serial na 8
leosia10

Królowa roztyła się później

Savant1

ale seks miala udany ;)

ocenił(a) serial na 5
Savant1

Czy tylko mnie denerwuje jej wiecznie wyciągnięta szyja?

Stokrotka530

Mnie denerwuje jej wytrzeszcz, na którym buduje swoją grę aktorską. Królowa jak dla mnie to najsłabsze ogniwo tego serialu :/

ocenił(a) serial na 5
majug

Albo te wszystkie służki, które przez cały odcinek tylko wstają i siadają, wstają i siadają, kiedy robi tak królowa.... Ahh w porównaniu np. z Dynastią Tudorów serial wypada słabiutko....

ocenił(a) serial na 4
majug

Być może to z powodu soczewek kontaktowych które nosi aktorka.

użytkownik usunięty
agmaria

No jednak bo tak patrzyłam przez cały sezon na jej oczy i wyglądały na takie dziwne :D

ocenił(a) serial na 8

Jak na nią patrzę to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ktoś tu się bawił photoshopem ;P Jedno oko wyżej, drugie niżej, dość karykaturalnie to wygląda ;D

użytkownik usunięty
m_a_c_88

No dlatego polecam Mehmed Zdobywce co prawda Turcy polecieli niczym u nas w KK ale przynajmniej pan Kenan fajnie odegrał sułtana .Gdyby nie płaczliwe córki Wielkiego Wezyra aka ojczulek Celal to pewnie by było ale 6 sezonów .

Savant1

Ja spowiedziawalem sie jak w opisie bardziej serialu historyczno-obyczajowego a nie romansidla gdzie wszyscy bohaterowie pierwszo-drugo-trzecio planowi romansuja i na tym skupiona jest akcja. Czy jak kobieta tworzy serial to tak musi byc? :P Niemniej do 3 sezonu podabal mi sie bardzo serial a glowna aktora potrafi swoja uroda oczarowac i zauroczyc i jest plusem tego serialu ale to za malo, jestem po pierwszym sezonie mam nadzieje ze 2 bedzie lepszy. Najlepsza jest muzyka :P Z niecheci i niezaleznosci jeszcze wziaz z kocnem 3 odcinku do naglej nie wyjasnionej w ogole w swojej genezie oszalalej milosci juz od samego poczatku 4 to zupelnie pokazane jest niewiarygodnie.

Alamar

Uważam że już po zwiastunach widać jednak że to nie jest serial strikte historyczny, natomiast uważam elementów obyczajowych nie brakuje :)

Savant1

a ja czytałam , że była łaśnie porywcza, na portretach tych starszych wygląda na mega zołzę ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones