PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796689}

Waco

7,7 2 175
ocen
7,7 10 1 2175
Waco
powrót do forum serialu Waco

David Koresh był nawiedzonym i "niebezpiecznym" człowiekiem, co do tego nie ma wątpliwości ale ludziom, którzy tam byli a zwłaszcza dla tych co zginęli, należny się prawda i szacunek. Co ważniejsze, nie było dowodów, (tylko doniesienia od innych ludzi) które by poparły oskarżenia iż Kult/Grupa/Sekta jak zwał tak zwał... posiadała nielegalną broń, czy co mnie najbardziej rozbawił, handlowała narkotykami oraz bronią. ATF najechało ich siedzibę jak by byli grupa terrorystyczną, o tym się też nie mówi. Nie mówi się także że broń była w 100% legalnie zakupiona. TEXAS to TEXAS możesz tam kupić broń w sklepie razem z "bułkami i piwkiem".... Jedyną zbrodnią jakiej się dopuścił D.K. to akt pedofilii. To chyba trochę za mało by uzasadnić wymordowanie prawie 100 ludzi w tym dzieci, kobiety, starców, kobiety w ciąży i nastolatków. Torturowanie przez FBI cywilów, już samo w sobie, jest złamaniem praw obywatelskich a przecież tam były jeszcze dzieci. Nie wyobrażam sobie jaki koszmar musiały przechodzić niemowlęcia i dzieci do lat 16stu, gdy noc w noc przez łącznie 16 dni, słuchały kakofonii składającej się z najbardziej przerażających dźwięków oraz agresywnym oświetlaniem budynku. Dochodzi do tego głodówka, odcięcie od wody pitnej (zakaz wychodzenia do Basenu z wodą oraz odłączenie prądu od pomp głębinowych) i brak sanitarnych standardów, które były spowodowane tym, że FBI odgrodził ich od reszty świata, zastraszanie siłą militarna i niszczenie mienia oraz własności cywilnej(jak rozjeżdżanie dobytku czołgami) Trzeba powiedzieć to w prost ATF oraz FBI (i mała jednostka militarna której obecność następnie chcieli się wyprzeć) ZAMORDOWAŁA LUDZI w tym DZIECI i KOBIETY W CIĄŻY. Większość zmarła przez zbyt duże stężenie gazu łzawiącego, jak i po przez zmiażdżenie (spowodowana destrukcją struktury budynku). Sam Gaz jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci (a przypominam że było tam 16 dzieciaków od 12 do 3ch lat) do tego w klimacie (Texas/ pustynia/ susza/ w 100% budowa składająca się z drewna) w jakim został wypuszczony do budynku mógł (i zrobił to) spowodować pożar. Dowody na to są jasne i klarowne... duża część ciał nie powsiadała podwyższonego stężenia dwutlenku węgla we krwi, co potwierdza fakt że zmarli przed pożarem. Faktami są też zeznania ocalałych jak i nagrania przed tragedią... nikt z przebywających tam ludzi razem z samym D.K. nie chciał umierać... nikt nie miał zamiaru popełnić masowego samobójstwa.

Humalien91

Brzmisz jak naoczny świadek. A teraz pochwal się ile miałeś w 1993 roku, lat...

ocenił(a) serial na 9
crissso

Siedzę nad Tematem Waco od kiedy "wyszedłem z pod stołu" grzebiąc i szperając za byle najmniejsza informacja. Tak samo jak nad katastrofą w Czarnobylu albo konfliktem w Wietnamie. Interesuje się od dziecka wszystkim, co inni zamietli pod dywan i owszem w 93' miałem 2 lata.... ale nie jestem pieprzonym ignorantem. Idź pooglądać Discovery i lódź się dalej, że owy kanał nie przechodzi korekty cenzorów :)

ocenił(a) serial na 8
Humalien91

Przeczytaj książkę "Sekty szatańskich bogów" Vaclava P. Borovicka. Tam jest opisana sekta Koresha oraz inne.

ocenił(a) serial na 9
house90

Znam ją. Przyznam że czytałem miedzy wierszami i po pierwsze jestem Ateistą. Po drugie wiem że sekty są złe, co więcej są równie złe co kościół katolicki (jak i inne pełnoprawne religie). To nie oznacza że pójdę i spale kościół w moim mieście, bo nie chce żeby Kaznodzieja mieszał w głowach moich dzieci. Moje dzieci nie będą chrzczone, wybiorą same swoją drogę i jeśli znajdą szczęście w jakimś odłamie... dostaną moje błogosławieństwo. I tu właśnie moje ALE bo skoro Koresh twierdził, że miał wizje, kim jesteśmy żeby się z niego śmiać, przy czym Wierząc że byle wieśniak jest Synem Borzym.... Pieprzeni Hipokryci. Możesz pisać jakie sekty są złe i w ogóle (czego jestem w pełni świadom) ale K$R^A NIE STRZELA SIĘ DO CYWILI I DOMU PEŁNYM DZIECI.

użytkownik usunięty
Humalien91

Hipokryzja katoli nie zna granic, więc nie licz na jakiekolwiek zrozumienie. Na forum "Kleru" co chwilę ktoś jęczy o mordowaniu klechów przez komuchów, a ich pedofilskie ciągoty są jedynie przejawem ludzkich słabości. Ale taki Koresh zabawiający się z 12-latką to nie zwykły człowiek pełen ułomności, tylko prawdziwy potwór, a strzelanie do ludzi walczących o wolność swojego wyznania jest już w pełni uzasadnione! Swoją drogą ciekawe jest to, że tacy Amerykanie potrafią kajać się i spojrzeć swojej, delikatnie mówiąc, niechlubnej przeszłości prosto w oczy, a u nas w przypadku podobnych sytuacji zaraz podnosi się lament o "antypolskości" i "masońskich spiskach". Życzę sobie i innym więcej takich seriali pokazujących inne oblicze historii zamiast tego, które chcą nam wciskać możni tego świata. Pozdrawiam

Humalien91

"Mam wrażenie że w Polsce nikt nie słyszał o WACO". Akurat w tym czasie byłem na tyle dorosły by najbardziej znane fragmenty oglądać w telewizji (choć już nie pamiętam w jakim programie). Mogę więc odnieść uprawnione wrażenie, że w owym czasie o Waco słyszeli w Polsce WSZYSCY w takim samym stopniu jak o zamachu w Oklahoma City czy ataku na WTC ;) Inna sprawa, że nie było jak zweryfikować oficjalnej wersji. Emfaza z jaką przytaczasz ogólnie dostępne informacje byłaby rozczulająca gdybyś nie mieszał w to Kościoła. Koresh miał nierówno pod sufitem i wykorzystywał seksualnie dzieci a agenci FBI spaprali sprawę i doprowadzili do śmierci niewinnych. Co ma do tego Chrześcijańswo? Jeśli ukradniesz mi samochód i przejedziesz transpłciowego geja w ciąży na pasach to raczej żaden sąd nie powinien mnie uznać winnym. Niemniej, kawałkiem o Synu BoRZym - miażdżysz system. Tak trzymaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones