PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432002}

Układy

Damages
7,9 7 287
ocen
7,9 10 1 7287
Układy
powrót do forum serialu Układy

Jestem świeżo po pierwszym sezonie i nie rozumiem jednej, a zarazem bardzo kluczowej dla serialu rzeczy. Serial oglądam w języku angielskim, dlatego może nie do końca wszystko zrozumiałam, ale to nie powinno być wytłumaczeniem, nie chciałabym jednak żeby ktoś , kto mi odpisze wyzywał mnie od tępaka:]

dlaczego Patty zleciła morderstwo na Ellen? przecież ona sama (Patty) przekazała Ellen teczkę obciążającą Frobishera, a Ellen obiecała oddać taśmę (to już po śmierci Davida). Patty manipulowała wszystkimi od początku, ale nic nie wskazywało na to, że posunie się do takiego czynu. Czy chodziło o to, że Patty bała się , że Ellen nie odda jej taśmy, dlatego wysłała swoich ludzi żeby ją usunęli i znaleźli taśmę??

Drugie pytanie: czy grób jej zmarłej córki jest furtką do drugiego sezonu czy znowu czegoś nie zrozumiałam?

Dziękuję z góry za wyjaśnienie

nika87

Pytanie 1:
Patty zleciła morderstwo Ellen, ponieważ bała się, że Ellen powie komuś o tym, że szantażowały Raya (co doprowadziło go do popełnienia samobójstwa). Patty nie chodziło o taśmę - w momencie gdy zlecała zabójstwo jeszcze nic nie wiedziała o tej taśmie (Ellen dowiedziała się o niej z wiadomości, którą David zostawił jej na telefonie - Patty już wtedy wyjechała z Nowego Jorku i nie mogła wiedzieć o istnieniu taśmy). Można powiedzieć, że Patty trochę spanikowała - i zleciła to zabójstwo tylko na podstawie tego, że się przestraszyła tego, co Ellen wie i co mogłaby wyjawić - i tym samym zniszczyć Patty.
Pytanie 2:
Grób córki, który odwiedza Patty nie jest furtką, myślę, że twórcom chodziło o to, żeby pokazać coś z przeszłości Patty, co mogłoby być jedną z przyczyn ukształtowania się obecnej Patty - twardej, bezlitosnej. Patty pojechała na cmentarz też tak jakby pod wpływem impulsu - doprowadziły ją do tego śmierć Raya i zlecenie zabójstwa Ellen (motyw śmierci). A przynajmniej jest to jedna z możliwych interpretacji.

Na początku drugiej serii Patty trochę wyjaśnia swoje motywy i przyczynę dla której pojechała zobaczyć grób córki - proponuję obejrzeć.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones